Image
23.8.2017 0 Comments

Veľká výzva pre Galaxy Note 8 je niečím vyniknúť. Samsung ho predstaví už dnes

Samsung dnes predstaví v New Yorku svoj smartfón Galaxy Note 8. Nový phablet je pre spoločnosť veľká výzva. Ako ho odlíšiť, aby vyzeral inak ako ostatné jeho smartfóny a niečím vynikal?

Rad Note sa odlišoval veľkým displejom. Keď v roku 2011 prišlo prvé takéto zariadenie na trh, ohúrilo 5,3-palcovým displejom, čo bol v tých časoch neslýchaný rozmer. Prijatie bolo spočiatku rozpačité, ozvali sa aj skeptické hlasy. No dnes je už táto veľkosť bežná. Napríklad iPhone 7 Plus meria 5,5 palca. Nezväčšili sa však len telefóny od konkurencie, aj displej Galaxy S8 má 5,8" a Galaxy S8 Plus dokonca 6,2". V prípade Note 8 sa hovorí o 6,4", čo je len o kúsok viac.

Samsung však musí zákazníkov presvedčiť, že Note 8 je dostatočne významný upgrade oproti modelom S8 a S8 Plus. Sama veľkosť už nestačí. Pokúsi sa o to teda novými spôsobmi používania pera S Pen, čo je veľký odlišujúci prvok pri Note.

Vzhľadom na to, že Note nie je pre Samsung najdôležitejší rad, môže tu vyskúšať niektoré rizikovejšie funkcie. Ak sa osvedčia, dostanú sa aj do radu S. Napríklad Galaxy Note Edge prišiel ako prvý s ohnutým okrajom, ktorý dnes už vidíme na všetkých vlajkových modeloch. Note 7 priniesol skener dúhovky, ktorý sa už dostal aj do Galaxy S8. Čo to bude tentoraz?

Samsung, sľubuje „lepší, bezpečnejší a veľmi inovatívny Note 8“. Pridávanie efektných, ale zatiaľ neodskúšaných nových funkcií môže spôsobiť, že zákazníci budú telefón rýchlo kupovať, no akýkoľvek väčší problém s ním by pre Samsung znamenal katastrofu. Možno predpokladať, že firma urobila pri kontrole kvality všetko, aby zabezpečila, že nová verzia Note nebude mať problémy s batériami.

Očakáva sa, že Note 8 bude obsahovať nový displej Infinity s veľmi tenučkými rámčekmi, takže zariadenie pri menších rozmeroch môže disponovať väčšou obrazovkou. Zlepšiť by sa mala aj čítačka odtlačkov prstov, ktorej umiestnenie vedľa objektívu fotoaparátu  na zadnej časti Galaxy S8 bolo predmetom kritiky. Zlepšenia by mohli zahŕňať aj druhý objektív fotoaparátu ako na zariadení iPhone 7 Plus.

Ďalšia očakávaná vec je vyššia cena. Note bol vždy drahší a exkluzívnejší rad Samsungu a spoločnosť by mohla Note 8 postaviť do polohy „superprémiového“ modelu (mimochodom, očakáva sa, že aj Apple zavedie „iPhone Pro“). Note 7 stál približne 850 dolárov a analytici predpokladajú, že cena Note 8 by sa mohla začínať na 900 dolároch.

No ak Note 8 bude stáť podstatne viac ako jeho súrodenci S8, na odlíšenie nebude stačiť stylus, dokonca ani vtedy, ako bude mať zabudovaný reproduktor, ako sa hovorilo. Rozlúštenie by sme  sa mali dozvedieť už dnes.

Zdroj: Cnet

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Huawei predstavil vlajkové smartfóny P40 a ďalšie zaujímavé novinky

26.03.2020 17:00

Spoločnosť Huawei prostredníctvom video prenosu predstavila nové vlajkové smartfóny radu P40. Do produktovej rodiny patria tri modely: P40, P40 Pro a P40 Pro +. Novinky sú nabité špičkovými technológi ...

Produkty

Inovácie pre digitálnu kanceláriu zajtrajška

17.03.2020 00:06

Špeciálny projekt Pred 80 rokmi bola skonštruovaná prvá kopírka. Spôsobila revolúciu vo firmách. Umožnila totiž ľahko urobiť kópie dokumentov či neskôr ich skenovať. Dnes musia kancelárske zariadenia ...

Produkty

Novinky tlače a projekčnej techniky na Epson Days 2020

13.03.2020 00:00

Návštevníci podujatia v Prahe mohli nahliadnuť do kompletného prierezu aktuálneho portfólia a vypočuť si kľúčové vízie a stratégie pre nasledujúce mesiace. Z business tlače boli predstavené novinky z ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá