Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

VeeamON 2017: Záujem zákazníkov o prechod do cloudu predstavuje príležitosť na zvýšenie príjmov

Tlačové správy
0

Na konferencii VeeamON 2017 bolí predstavené novinky orientované na partnerov, ktoré im v súvislosti so stále masívnejším prechádzaním zákazníkov do prostredia s viacnásobnými a hybridnými cloudmi pomôžu k vyšším príjmom a k lepšiemu využitiu obchodných príležitostí. Podľa nového prieskumu vníma zabezpečenie dostupnosti ako predpoklad na úspešnú digitálneu transformáciu 69 percent spoločností. Novinky v platforme pre riešenie neustálej dostupnosti v prostredí cloudov Veeam 'Always-On Cloud' Availability Platform, umožňujú poskytovateľom služieb a predajcom pomáhať zákazníkom s migráciou a so správou dát v prostrediach s viacnásobnými cloudmi. Navyše ide o novinky, ktoré rozširujú príležitosti na nárast príjmov z oblasti správy a ochrany verejných cloudov aj systémov prevádzkovaných na fyzických strojoch. Medzi najnovšie prírastky do portfólia riešení a programov značky Veeam, ktoré boli špeciálne navrhnuté a nacenené na použitie v modeli poskytovania služieb, patrí vrátane súvisiacich výhod napríklad:

• migrácia, správa a ochrana systémov prevádzkovaných vo verejných cloudoch (AWS, Azure a ďalších), na fyzických serveroch a koncových bodoch pomocou novej konzoly Veeam Availability Console a Veeam agentov
• ochrana najdôležitejších podnikových aplikácií s novým riešením Veeam CDP a vďaka integrácii vCloud Director na významné zlepšenie možnosti zotavenia po havárii ako služba (DRaaS)
• Páska ako služba uľahčujúca splnenie legislatívnych požiadaviek na archiváciu a dlhodobé uchovanie dát
• Veeam Backup for Microsoft Office 365 - novo s podporou multitenantnosti, viacnásobného repozitára a automatizácie
• Vyššie príjmy z profesionálnych služieb a spokojnosť zákazníkov vďaka novému programu Veeam Accredited Service Provider

Veeam sa môže pochváliť najväčšou sieťou obchodných partnerov, ktorí dodávajú riešenia na správu a ochranu cloudových dát, založené na technológiách tejto spoločnosti. Do siete patria 47 000 Pro Partnerov a 15 000 členov partnerského programu VCSP ponúkajúcich služby na zálohovanie a zotavenie po havárii, a to vrátane 2000 partnerov, ktorí využívajú na zálohovanie a obnovenie v prostredí cloudu službu Veeam Cloud Connect.

„Spoločnosť Veeam sa vždy stopercentne orientovala na obchodné kanály. Vďaka novým riešeniam posilníme svoju vedúcu pozíciu na trhu so zálohovaním ako službou (Backup as a Service - Baas) a zotavením po havárii ako službou (Disaster Recovery as a Service - DRaaS) a zároveň svoju stopercentnú partnerskú stratégiu rozšírime z predajcov aj na poskytovateľov služieb,“ dodal Peter McKay.

Migrácia, správa a ochrana verejných cloudov (AWS, Azure a ďalších)
V nadväznosti na čoraz väčšie prijímanie cloudov naprieč organizáciami všetkých veľkostí môže schopnosť efektívneho zaistenia, správy a sledovania dostupnosti infraštruktúry predstavovať náročnú úlohu. Nová konzola Veeam Availability Console, uvedená tento týždeň v podobe Release Candidate verzie na konferencii VeeamON 2017 a s plánovanou všeobecnou dostupnosťou od 3. štvrťroku tohto roka, ponúka všetko, čo poskytovatelia služieb alebo podniky s distribuovanou informačnou architektúrou potrebujú na nasadenie, správu a monitorovanie služieb zabezpečujúcich dostupnosť pomocou riešenia značky Veeam. Bez ohľadu na to, kde je chránené prostredie fyzicky prevádzkované.
Partneri spoločnosti Veeam môžu ponúknuť pridanú hodnotu v podobe prideľovania aj správy zákazníckych virtuálnych, fyzických a cloudových služieb Veeam na zabezpečenie dostupnosti. Môžu si navyše zabezpečiť aj ďalšie príjmy tým, že popri tradičných predajných mechanizmoch budú ponúkať aj služby Baas a DRaaS.

Ochrana najdôležitejších podnikových aplikácií s novým riešením Veeam CDP a vďaka integrácii s vCloud Director
S cieľom minimalizovať náklady a znížiť časovú náročnosť zotavenia po havárii prichádza Veeam so špecifickými zlepšeniami DRaaS, určenými pre poskytovateľov služieb, medzi ktoré patria:
• Veeam CDP (continuous dáata protection, kontinuálna ochrana dát) je riešenie certifikované zo strany VMware, vďaka ktorému môžu poskytovatelia služieb pomáhať zákazníkom s ochranou a v prípade havárie aj so zotavením najdôležitejších aplikácií. Členom programu VCSP sa tak vďaka využitiu služby Veeam Cloud Connect a kontinuálnych replikácií do spravovaných alebo verejných cloudov otvárajú príležitosti na nové významné príjmy.
• Integrácia vCloud Director pre Veeam Cloud Connect Replication, ktorá prináša partnerom možnosť znížiť finančnú náročnosť každodennej správy i údržby a zjednodušiť nastavenie multitenantného prostredia na zotavenie po havárii ako služby.

Páska ako služba (TaaS)
Páska ako služba (Tape as a Service - TaaS) pre Veeam Cloud Connect Backups umožňuje poskytovateľom služieb ponúkať zákazníkom ďalšiu "ukladaciu" službu, ktorá im pomôže so splnením legislatívnych požiadaviek na archiváciu a dlhodobé uchovanie dát. Výhodou tejto služby je aj možnosť vytvárať fyzicky oddelené zálohy, napríklad ako prevenciu pred ransomvérom a internými hrozbami - TaaS tak predstavuje ďalšiu vrstvu ochrany pre prípad zotavenia po havárii, ktorá by mohla spôsobiť úplnú stratu uložených dát.
Nový Veeam Backup for Microsoft Office 365 s podporou multitenantnosti
Oznámená bola aj aktualizácia riešenia Veeam Backup for Microsoft Office 365, ktorá prináša podporu multitenantnosti. Poskytovatelia tak môžu ešte viac rozšíriť svoje portfólio služieb založených na technológiách značky Veeam, vytvárať nové zdroje pravidelných príjmov a celkovo rozšíriť svoje podnikanie.

Najnovšia aktualizácia zlepšuje celkové náklady na vlastníctvo a prináša množstvo nových kľúčových vlastností vrátane:
• multitenantnej architektúry s podporou viacerých repozitárov, ktorá umožňuje ochranu veľkých implementácií Office 365 v rámci jednej inštalácie a súčasne umožňuje poskytovateľom služieb ponúkať zákazníkom zodpovedajúce zálohovanie
• možnosti automatizácie prostredníctvom Restful API a PowerShell SDK, vďaka ktorým možno minimalizovať náročnosť správy, skrátiť čas potrebný na obnovu a znížiť súvisiace náklady

 

 

PRAM Consulting, s.r.o.

Všetky autorove články
Cloud

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať