SAMSUNG_052020 SAMSUNG_052020 SAMSUNG_052020 Advertisement

Vedci vyvíjajú technológiu na vytváranie hologramov vysielačom v pásme Wi-Fi

2

Výskumníci z Technickej univerzity v Mníchove vyvinuli holografický zobrazovací proces, ktorý využíva vyžarovanie vysielača v pásme, ktoré využíva aj Wi-Fi na vytvorenie trojrozmerných snímok okolitého prostredia až s centimetrovou presnosťou.

Generovanie hologramov pomocou mikrovlnného žiarenia vyžaduje len jednu pevnú a jednu pohyblivú anténu, čo je oveľa jednoduchšie vybavenie ako na optické hologramy, ktoré potrebujú komplikovanú laserovú technológiu.

„Pomocou tejto technológie môžeme vytvoriť trojrozmerný obraz priestoru okolo vysielača, akoby naše oči mohli vidieť mikrovlnné žiarenie,“ povedal Friedemann Reinhard, spoluautor štúdie (PDF) zverejnenej v časopise Physical Review Letters. Keďže signály v tomto pásme podobne ako WiFi prenikajú cez steny, technológia by sa dala využiť napríklad na nájdenie obetí pochovaných pod lavínou alebo zrútenou budovou.

Zatiaľ je však technológia v ranom štádiu. No pre tých, ktorí sa obávajú straty súkromia, Reinhard dodáva, že pohyblivá anténa potrebná na skenovanie miestnosti alebo budovy je veľmi veľká, a tak sa nedá inštalovať tajne.

Zdroj: Cnet, Tum

Redakcia

Všetky autorove články
hologram Wi-Fi

2 komentáre

A koherencia? reakcia na: Vedci vyvíjajú technológiu na vytváranie hologramov Wi-Fi

10.5.2017 19:05
Dufam, ze nemusim pisat nic viac.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať