Image
12.10.2017 0 Comments

Vďaka novému API budeme na internete platiť už iba jediným kliknutím

Online nákup tovaru je pohodlný, ale neraz to môže byť aj frustrujúci zážitok. Hoci mobilná návštevnosť rastie, mobilné prevody predstavujú len približne tretinu všetkých dokončených nákupov. Inými slovami, používatelia mobilných zariadení upúšťajú od nákupov dvakrát tak často ako nakupujúci na stolových počítačoch. Online nákupné formuláre sú totiž používateľsky náročné, zložito sa s nimi pracuje, pomaly sa načítavajú a obnovujú a vyžadujú viac krokov na dokončenie.

Teraz však organizácia W3C prináša Payment Request API, rozhranie, ktoré má vylúčiť platobné formuláre. Vďaka nemu sa nákupný proces stáva výrazne pohodlnejším, zlepšuje sa používateľská skúsenosť a internetoví predajcovia môžu ľahko využívať rôzne spôsoby platby.

Payment Request API je navrhnuté tak, že nevyžaduje použitie konkrétneho platobného systému. Nie je to nová metóda platby, týka sa skôr spracovania platieb používateľov a zasielania informácií o nich predajcom. Cieľom Payment Request API je:

- nechať prehliadač sprostredkovať platby medzi používateľom a obchodníkom
- čo najviac štandardizovať tok komunikácie pri platbách
- podporovať rôzne bezpečné platobné metódy
- umožniť prácu s ľubovoľným prehliadačom, zariadením alebo mobilnou platformou

Payment Request API je otvorený štandard podporujúci rôzne prehliadače, ktorý nahrádza tradičné peňažné toky tým, že umožňuje obchodníkom vyžiadať a prijímať akúkoľvek platbu v rámci jedného volania API. Používateľ bude môcť v obchode uskutočniť platbu stlačením jedného tlačidla na webovej stránke. Prehliadač bude pôsobiť ako sprostredkovateľ, budú v ňom uložené všetky informácie potrebné na rýchlu kontrolu, takže používateľovi stačí len jediným kliknutím potvrdiť platbu. Použitím Payment Request API sa proces transakcie stane jednoduchším pre používateľa aj obchodníka.

Na začiatku procesu obchodník vytvorí nový PaymentRequest a prenesie do prehliadača všetky informácie potrebné na vykonanie nákupu: sumu, ktorá sa má účtovať, menu, v ktorej očakáva platbu, platobné metódy, ktoré sú na webovej stránke akceptované. Prehliadač potom používateľovi zobrazí používateľské rozhranie na platbu, kde vyberie platobnú metódu a autorizuje transakciu. Na platbu možno použiť kreditnú kartu, ktorej údaje sú uložené v prehliadači, alebo aplikáciu tretej strany, ktorá je určená špeciálne na sprostredkovanie platieb (táto funkcia bude dostupná čoskoro). Zatiaľ sú podporované prehliadače Chrome, Opera a v obmedzenej miere aj Edge (vyžaduje spárovanie s platobným systémom Microsoft Wallet, ktorý u nás nie je dostupný).

Podrobnosti o Payment Request API si môžete prečítať na tejto stránke.

Zdroj: Developers.google

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Smart Industry

Najnovšie videáPC forum button