Image
12.10.2017 0 Comments

Vďaka novému API budeme na internete platiť už iba jediným kliknutím

Online nákup tovaru je pohodlný, ale neraz to môže byť aj frustrujúci zážitok. Hoci mobilná návštevnosť rastie, mobilné prevody predstavujú len približne tretinu všetkých dokončených nákupov. Inými slovami, používatelia mobilných zariadení upúšťajú od nákupov dvakrát tak často ako nakupujúci na stolových počítačoch. Online nákupné formuláre sú totiž používateľsky náročné, zložito sa s nimi pracuje, pomaly sa načítavajú a obnovujú a vyžadujú viac krokov na dokončenie.

Teraz však organizácia W3C prináša Payment Request API, rozhranie, ktoré má vylúčiť platobné formuláre. Vďaka nemu sa nákupný proces stáva výrazne pohodlnejším, zlepšuje sa používateľská skúsenosť a internetoví predajcovia môžu ľahko využívať rôzne spôsoby platby.

Payment Request API je navrhnuté tak, že nevyžaduje použitie konkrétneho platobného systému. Nie je to nová metóda platby, týka sa skôr spracovania platieb používateľov a zasielania informácií o nich predajcom. Cieľom Payment Request API je:

- nechať prehliadač sprostredkovať platby medzi používateľom a obchodníkom
- čo najviac štandardizovať tok komunikácie pri platbách
- podporovať rôzne bezpečné platobné metódy
- umožniť prácu s ľubovoľným prehliadačom, zariadením alebo mobilnou platformou

Payment Request API je otvorený štandard podporujúci rôzne prehliadače, ktorý nahrádza tradičné peňažné toky tým, že umožňuje obchodníkom vyžiadať a prijímať akúkoľvek platbu v rámci jedného volania API. Používateľ bude môcť v obchode uskutočniť platbu stlačením jedného tlačidla na webovej stránke. Prehliadač bude pôsobiť ako sprostredkovateľ, budú v ňom uložené všetky informácie potrebné na rýchlu kontrolu, takže používateľovi stačí len jediným kliknutím potvrdiť platbu. Použitím Payment Request API sa proces transakcie stane jednoduchším pre používateľa aj obchodníka.

Na začiatku procesu obchodník vytvorí nový PaymentRequest a prenesie do prehliadača všetky informácie potrebné na vykonanie nákupu: sumu, ktorá sa má účtovať, menu, v ktorej očakáva platbu, platobné metódy, ktoré sú na webovej stránke akceptované. Prehliadač potom používateľovi zobrazí používateľské rozhranie na platbu, kde vyberie platobnú metódu a autorizuje transakciu. Na platbu možno použiť kreditnú kartu, ktorej údaje sú uložené v prehliadači, alebo aplikáciu tretej strany, ktorá je určená špeciálne na sprostredkovanie platieb (táto funkcia bude dostupná čoskoro). Zatiaľ sú podporované prehliadače Chrome, Opera a v obmedzenej miere aj Edge (vyžaduje spárovanie s platobným systémom Microsoft Wallet, ktorý u nás nie je dostupný).

Podrobnosti o Payment Request API si môžete prečítať na tejto stránke.

Zdroj: Developers.google

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Elevator Lab by Tatra banka slávnostne otvorený

17.09.2018 19:53

Tatra banka dnes slávnostne otvorila Elevator Lab powered by Tatra banka, nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení. Pri tejto príležitosti predstavila aj unikátneho humanoidného robota P ...

Produkty

Nová Formula E vo svetovej premiére BMW

17.09.2018 00:49

BMW v spolupráci so závodným tímom Andretti predstavili v Mníchovskom centre BMW Welt vôbec prvé plne elektrické pretekárske auto tejto značky  BMW iFE.18 ktoré vstúpi do šampionátu ABB FIA Formule E ...

Produkty

ACER inovuje na všetkých frontách

16.09.2018 21:25

ACER si pre predstavenie aktuálnych noviniek českým a slovenským novinárom vybral vyhliadkovú loď na Vltave. Počas prezentácie sme si mohli pozrieť niektorén z aktuálnych noviniek uvedených na tohoroč ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_09

Najnovšie videáPC forum button