Image
18.10.2017 0 Comments

PR: VĎAKA POISTENIU STARŠÍCH ZARIADENÍ MÔŽETE UŠETRIŤ STOVKY EUR

Poistenie nového tovaru je dnes bežná vec. V nejednom obchode s elektronikou vám k fyzickému produktu pribalia aj poistenie. Teraz je tu však niečo, k čomu sa doposiaľ odhodlali iba v Slovak Telekome v spolupráci s poisťovňou Generali. Ako jediní na trhu poisťujú už aj používané mobily a tablety.

Rozbitý displej? Telefón nezvládol dlhší pobyt pod vodou? To sú najčastejšie príčiny poškodenia, kvôli ktorým zákazníci zavítajú do kiosku Pôjdeto.sk. Pravdaže, raz za čas sa vyskytnú aj niektoré kurióznejšie: prístroj zhorel pri požiari, pri fotografovaní spadol do výbehu s gorilami v zoo či ste ho nedopatrením vyprali v práčke...

Žiaden problém! Všetky tieto prípady máte kryté. Svoje staršie zariadenie, či už mobilný telefón alebo tablet (akejkoľvek značky a typu) si môžete nechať poistiť na predajných miestach Pôjdeto pri vybraných pobočkách Slovak Telekomu.

Prečo využiť práve toto poistenie?

Pretože vás chráni pred škodami spôsobenými tak fyzickým zásahom ako i krádežou. A pred zbytočnými výdavkami. „Ľudia sa obvykle spoliehajú na záruku, na ktorú majú nárok zo zákona. Treba si ale uvedomiť, že zákonná záruka sa nevzťahuje napríklad na fyzické poškodenie či zničenie zariadenia,“ upozorňuje Ladislav Prekop, vrchný riaditeľ Úseku vzťahov so zákazníkmi a B2B poisťovne Generali.

„Ak sa vám pošťastí, že telefón spadne a rozbije sa displej, so zárukou často nepochodíte. Nový displej pritom stojí aj 200 eur, kým poistenie máte za zlomok tejto sumy,“ dodáva.

To od Telekomu a Generali pritom platí na celom svete, čiže ste „safe“ aj počas cestovania či na dovolenke doma či v zahraničí. S rozumným poistením si predĺžite dobu pozáručného krytia a rozšírite ho aj na situácie, ktoré záruka v zákonnej dvojročnej lehote nepokrýva. Výhodou je, že opravu zabezpečuje priamo služba Pôjdeto, ktorá spolupracuje s poisťovňou, takže veci sa dajú riešiť naozaj veľmi rýchlo. Kvalitný servis na ktoromkoľvek z kioskov Pôjdeto máme overený!

Poistiť si môžete hocijaký mobilný telefón či tablet nie starší ako dva roky, bez ohľadu na to, u akého predajcu či operátora ste ho kúpili. Na to, aby ste mohli uzavrieť poistnú zmluvu, vám stačí občiansky preukaz a pokladničný blok alebo faktúra za zariadenie, prípadne zmluva s operátorom.

Môžete si vybrať, či chcete maximálne poistenie na dva roky, alebo vám stačí jednoročné. To dostanete za jednorazový poplatok 14% z ceny zariadenia, cena dvojročného predstavuje 22%. V prípade poistnej udalosti s Vami služba Pôjdeto vybaví všetko potrebné.

Čo všetko sa môže s mojím mobilom stať?

Môže sa toho stať naozaj veľa, a vo väčšine prípadov ste krytý. Poistné plnenie sa vzťahuje na najrôznejšie udalosti od skratu, pádu z výšky, obliatia alebo utopenia zariadenia, zasiahnutia elektrickým prúdom, cez odcudzenie zlodejom, živelné katastrofy ako záplavy, povodne, lavíny či zosuvy pôd..., až po zničenie ohňom pri požiari či výbuchu.

Poškodenie nesmie byť úmyselné (ťažko si však predstavíme, že si niekto náročky sám rozbije svoj drahý telefón...) a v prípade krádeže musí zlodej preukázateľne prekonať prekážku, napríklad pri vlámaní či lúpežnom prepadnutí. Tieto prípady sa dokladujú policajnou správou – takže každopádne odporúčame krádež telefónu či tabletu vo vlastnom záujme ohlásiť. Ale to je predsa jasné, no nie?

Viac o poistení

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nástroje na manažovanie úloh pre prácu v tímoch

27.02.2020 00:00

Manažovanie úloh v rámci projektu je výzvou. S cieľom poskytnúť členom tímu aktuálny prehľad o úlohách, termínoch, stave projektu a rozdelení kompetencií, vznikli nástroje, ktoré zefektívňujú prácu ta ...

Biznis

BlackBerry končí. V auguste sa prestane aj predávať

04.02.2020 15:03

V posledných rokoch sa telefóny BlackBerry vďaka partnerstvu s TCL vrátili na smartfónový trh. Teraz však BlackBerry oznamuje, že predaj jeho súčasných smartfónov s Androidom bude 31. augusta 2020 uko ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá