Image
13.3.2018 1 Comments

V prvom e-shope s kryptomenami ľudia už nakúpili za dva milióny eur, ccShop oznamuje vstup na Slovensko

Po pol roku od svojho vzniku expanduje svetovo prvý e-shop s kryptomenami ccShop na Slovensko, a to potom, čo na ňom ľudia za posledné štyri mesiace v Česku nakúpili kryptomeny za dva milióny eur. Vybrať si je možné z viac ako 10 rôznych kryptomien (od Bitcoinu, cez Ripple, Ethereum až po Doge coin) a možnosť jednoducho si ich nakúpiť by ešte tento rok mali dostať ľudia v niekoľkých ďalších európskych krajinách. Slovenskom totiž expanzia pôvodom českého ccShopu nekončí.

ccShop je prvým miestom, kde sa dá jednoducho nakúpiť viac ako desať kryptomien (vrátane obľúbených Bitcoinov), a to aj bez zložitého zisťovania podmienok obchodovania na burze alebo zakladania krypto peňaženiek. Svoj produkt obchod stavia na jednoduchosti, čím umožňuje okamžitý nákup kryptomien aj obyčajným ľuďom.

„Ako ajťák som sa nakoniec zložitým fungovaním búrz prehrýzol a nakúpiť kryptomenu som zvládol, ale jasne som si pritom uvedomil, ako je celý proces komplikovaní a bežným ľuďom nedostupný. Prebojovať sa zložitým schvaľovacím procesom, naviac v angličtine a následne pochopiť ako fungujú jednotlivé burzové nástroje, to naozaj nie je pre každého. Pritom kryptomeny sú veľmi zaujímavé a záujem o nich majú evidentne nielen finančníci či ajťáci. Len tento rok v januári ich na českom internete hľadalo viac ako 20 tisíc ľudí. Preto som sa rozhodol založiť prvý e-shop s kryptomenami, ktorý ponúkne rýchly a jednoduchý nákup akémukoľvek záujemcovi,“ popisuje svoju motiváciu zakladateľ a riaditeľ ccShopu Adam Chvaja.

Že o kryptomeny bežní ľudia záujem majú zároveň dokazujú štatistiky ccShopu. Za pol roka svojho fungovania má necelých 5 000 českých zákazníkov, ktorí už uskutočnili viac ako sedem tisíc objednávok. To, že nakúpiť na ccShope je naozaj jednoduché demonštruje aj to, že sa medzi záujemcami objavujú veľmi rôznorodé profesie, od podnikateľov, cez robotnícke povolania až po študentov, dôchodcov a záujemcov zo zahraničia.

Aké meny ľudia v Česku cez ccShop už nakúpili

„Viem, že na Slovensku už bol dopyt po našich službách, preto je práve Slovensko prvou krajinou, kde s expanziou začíname,“ vysvetľuje Chvaja a dodáva: „Stále častejšie sa nám ozývali zákazníci s otázkami, či akceptujeme platby v eurách, čo im teraz na ccShop.sk umožníme. Naviac vďaka podobným jazykom nemusíme budovať ďalší tým zákazníckej podpory.“ Ďalšie na rade sú potom krajiny ako Poľsko, Anglicko či Španielsko, vstup na tieto trhy je naplánovaný už v prvej polovici tohto roka.

ccShop na jednom mieste ponúka na výber nákup (čím sa odlišuje od už fungujúcich zmenární) z viac ako desiatich kryptomien, ďalšie priebežne naďalej pribúdajú. Až do vzniku prvého e-shopu s kryptomenami ccShop v auguste minulého roka pritom bežní ľudia v podstate nemali možnosť, kde si kryptomeny kúpiť. Existuje síce niekoľko online zmenární, tie však ponúkali len Bitcoin, a to naviac s podmienkou, že si človek naštuduje tvorbu krypto peňaženiek. „To u nás v ccShop.sk pre nákup nie je potrebné. Považujeme to za správnu cestu, ako dostať krypto medzi ľudí,“ dopĺňa Chvaja.

Z ponúkanej desiatky kryptomien je najobľúbenejší Ripple. Za záujmom nakupujúcich pravdepodobne stojí jeho raketový rast v novembri a decembri. Z pôvodných približne 20 centov za 1 XRP v októbri sa jeho predajná cena vyšplhala na viac ako 2,3 eura. Ešte výraznejší bol rast ceny druhej najobľúbenejšej meny zákazníkov ccShopu Ethereum. Jej hodnota za jeden kus vzrástla medzi januárom 2017 a januárom 2018 z 8 USD na 1300 USD. Zaujímavosťou, ktorá by sa dala vysvetliť poverčivosťou investorov je, že mena Dogecoin, ktorá má v symbole psa, sa najviac predávala v období tesne pred začiatkom čínskeho nového roka. Začal sa totiž rok psa.

Zobrazit Galériu
Autor: Fenek^^

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Spoločnosť Synology® predstavuje zariadenie Deep Learning NVR DVA3219 umožňujúce miestnu analýzu videa na základe AI

22.08.2019 12:51

Spoločnosť Synology Inc. dnes predstavila zariadenie Deep Learning NVR DVA3219, lokálne riešenie pre monitoring, ktoré pomocou technológie hĺbkového učenia poskytuje presné výsledky video-detekcie a z ...

Tlačové správy

CZ: Značka HyperX predstavuje na Gamescom 2019 rad nových produktov

22.08.2019 12:18

HyperX, herní divize společnosti Kingston Technology Company, Inc. a přední značka v herním průmyslu a esports, představila na herní výstavě Gamescom 2019 řadu nových produktů pro hráče. Jedná se o dv ...

Tlačové správy

CZ: Technologické trendy roku 2019 menia komunikáciu firiem, marketéri by mali spozornieť

22.08.2019 12:16

  Lékařské vyšetření pod dohledem virtuálního ošetřovatele, ohebný telefon, který lze transformovat do tabletu, hlasoví asistenti v autech, plně elektrická motorka nebo chytrý termostat, to vše předs ...

q

1 Comments

  1. kladné reference reakcia na: V prvom e-shope s kryptomenami ľudia už nakúpili za dva milióny eur, ccShop oznamuje vstup na Slovensko
    16.3.2018 14:03
    Mohu všem na Slovensku jen doporučit! V Česku je ccshop super! A já osobně i moji známí s ním máme dobré zkušenosti!
    Reagovať

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá