Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

V apríli prekonali Štvorkári dátové rekordy v EÚ

Tlačové správy
14

V apríli 2019 prekonali Štvorkári doterajší rekord v spotrebe dát v medzinárodnom roamingu z augusta minulého roka. Stalo sa tak napriek tomu, že nejde o dovolenkový mesiac, keď sa mnoho zákazníkov operátora pohybuje v rôznych krajinách Európskej únie. Dôvody vidí 4ka v sprístupnení LTE technológie vo väčšine krajín EÚ, no aj v tom, že si zákazníci zvykajú na nové pravidlá „euroroamingu“.

„Už od začiatku roka z mesiaca na mesiac stúpa množstvo prenesených dát v európskych krajinách. Aj keď počet zákazníkov v medzinárodnom roamingu narástol o 23 percent, počet prenesených dát stúpol päťnásobne. Vyzerá to, že zákazníci prestali mať strach dátovať a vďaka rovnakým cenám doma aj v EÚ si užívajú dobu dátovú v celej únii,“ prezradil technický riaditeľ 4ky Patrik Kollaroci.

4ka ako prvý slovenský operátor, ešte pred zavedením európskej regulácie, priniesla rovnaké jednotkové ceny v celej EÚ. Štvorkári môžu v únii čerpať aj dáta zo svojich nových paušálov SLOBODA či dátového balíka GIGA. K väčšiemu komfortu v dátovaní v rámci EÚ prispelo aj sprístupnenie 4G/LTE sietí roamingových partnerov vo väčšine krajín únie na jar tohto roka.

Medzi krajiny, kde momentálne Štvorkári najviac dátujú patrí už tradične Česká republika, nasleduje Nemecko, Rakúsko, Maďarsko a Veľká Británia. Krajiny ako Chorvátsko sa do popredia dostávajú až počas dovolenkových mesiacov.

„Už o niekoľko dní budeme rozhodovať o budúcnosti únie vo voľbách do Európskeho parlamentu. V konečnom dôsledku aj o tom, či budeme aj naďalej využívať výhody spoločenstva, akými je aj možnosť slobodne dátovať v celej EÚ. Historické maximá spotreby dát našich zákazníkov ukazujú, že Štvorkári volia dáta v EÚ,“ hovorí riaditeľ 4ky pre marketing a komunikáciu Roland Kyška.

Nárast dátujúcich Štvorkárov a množstva prenesených terabajtov kladie pred operátora nové výzvy. Technický riaditeľ Patrik Kollaroci tvrdí, že už dnes sa operátor pripravuje na nadchádzajúcu letnú prázdninovú sezónu tak, aby zákazníkom ešte viac skvalitnil služby v medzinárodnom roamingu a priniesol rýchle 4G/LTE dáta v ďalších zahraničných krajinách.

Zobrazit Galériu

4ka

Všetky autorove články
roaming operator

14 komentárov

odpoveď reakcia na: V apríli prekonali Štvorkári dátové rekordy v EÚ

21.5.2019 17:05
hej veď to si už písal, že ti to tam stačí ale tak čo ja viem, keď mi to ešte aj tuto na slovensku prepne na roaming, tam si miniem a potom na dovolenku, príde mi to celkom málo ten 1 gb, nie som z toho akože nejako nadšený
Reagovať

RE: odpoveď reakcia na: odpoveď

29.5.2019 15:05
Uz je to na teba aby si si to posudil ci sa ti to oplati, kolko vyuzijes a kolko nie. Akoze mne napriklad tiez hento uplne staci, myslim, ten roaming a uz neobmedzene data neminies
Reagovať

RE: odpoveď reakcia na: odpoveď

28.5.2019 16:05
KAZDY SI TO PREDSTAVUJEME INAK, JASNE, ZE DOMA SOM TIEZ ZVYKNUTY NA INE OBJEMY DAT, KTORE MOZEM MINUT ALE AJ TAK KED SA POZRIES TAK TOTO MAS PROSTE ASI NAJLEPSIE ZO VSETKYCH PAUSALOV, HLAVNE TO MAS V CENE. TY NEJAKO CASTO CESTUJES?
Reagovať

RE: RE: odpoveď reakcia na: RE: odpoveď

29.5.2019 14:05
to mi jasné, každý chceme niečo iné. akože necestujem často. tak raz za rok ideme normálne na dovolenku a možno dvakrát za rok ideme za rodinou do česka, to je tak všetko. neviem no, nemám nejako odsledované, že koľko presne míňam dát na dovolenke. ale asi to záleží aj od toho či tam mám platenú wifi alebo ju mám zadarmo
Reagovať

RE: RE: RE: odpoveď reakcia na: RE: RE: odpoveď

31.5.2019 10:05
NEMUSIS, BEZ VIAZANOSTI ZNAMENA, ZE PROSTE KED CHCES INY PAUSAL ALEBO PROSTE INEHO OPERATORA TAK PROSTE SKONCI MESIAC A HOTOVO, JE TO VYHODA ALE ZASE NA DRUHEJ STRANE JA ODKEDY SOM V 4KE SOM NEMENIL

RE: RE: RE: odpoveď reakcia na: RE: RE: odpoveď

30.5.2019 13:05
myslíš? tam keď potom prejde ten mesiac tak nemusíš zaplatiť ďalší keby čosi hej?

RE: RE: RE: odpoveď reakcia na: RE: RE: odpoveď

30.5.2019 12:05
Podla mna to za skusku stoji, ved mas to bez viazanosti tak na ten mesiac by si to mozno mohol aspon vyskusat a potom uvidis, ze ako ti to s tym pojde, ci ti to bude vyhovovat

RE: RE: RE: odpoveď reakcia na: RE: RE: odpoveď

29.5.2019 15:05
VIDIS, NECESTUJES TAK NACO POTREBUJES VIAC? ZA NORMALNYCH OKOLNOSTI SI TO MINIES MAXIMALNE PRI NARODNOM ROAMINGU

roaming reakcia na: V apríli prekonali Štvorkári dátové rekordy v EÚ

16.5.2019 09:05
koľko vlastne teraz môžem "predátovať" v roamingu? napríklad keď pôjdeme na dovolenku tak aby som nemusel nič navyše platiť?
Reagovať

RE: roaming reakcia na: roaming

16.5.2019 10:05
HEJ 1 GB, JA TO UZ MAM AJ ODSKUSANE, BOLI SME TYZDEN DOZADU NA DOVOLENKE TAKEJ KRATSEJ A V POHODE VSETKO ISLO A DOKONCA MI TO V POHODE VYSTACILO. NA INTERNET SOM CHODIL VLASTNE NAJVIAC KED SME BOLI NA UBYTOVANI A TAM SME MALI WIFI TAKZE DATA SOM POUZIVAL FAKT LEN V PRIPADE NUTNOSTI A KED SOM SIEL DAVAT INSTA STORIES :D

RE: roaming reakcia na: roaming

16.5.2019 10:05
Cau, podla toho ci mas od nich pausal, kredit alebo co. Ked mas pausal tak tam mas ten 1 GB, ktory je vlastne urceny pre roaming a mozes ho minut v celej EU, nedavno rozsirovali aj pocet krajin kde je moznost roamingu tak odporucam aj to si pozriet.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať