Image
28.7.2014 0 Comments

V Tore objavili chybu umožňujúcu odhaliť identitu používateľov

INT_Tor.jpg Vývojári softvéru Tor veria, že objavili zraniteľnosť, ktorá mala byť odhalená na bezpečnostnej konferencii Black Hat na budúci mesiac a ktorá sa môže použiť na deanonymizáciu používateľov Toru.

Organizátori Black Hat nedávno oznámili, že prednáška s názvom Nemusíte byť NSA, aby ste prelomili Tor, ktorú mali realizovať výskumníci Alexander Volynkin a Michael McCord z univerzity Carnegie Mellon, bola zrušená na žiadosť Inštitútu softvérového inžinierstva pri tejto univerzite, pretože nebola schválená na publikovanie.

„Analýzou sme zistili, že protivník môže pomocou hŕstky výkonných serverov a niekoľkých gigabitových liniek deanonymizovať státisíce klientov Toru a tisíce skrytých služieb počas niekoľkých mesiacov," uviedli výskumníci v súhrne svojej prezentácie. „A celkové investičné náklady? Len 3000 dolárov."

V príspevku vo verejnom mailing liste Toru vedúci projektu Roger Dingledine uvádza, že jeho organizácia nežiadala Black Hat o zrušenie prezentácie. „Snažili sme sa nájsť vysvetlenie a myslíme si, že vieme, čo urobili, ale aj to, že by bolo jednoduchšie, keby sa rozhodli povedať nám všetko."

Dingledine naznačil, že problém sa zrejme týka tzv. relé, teda siete uzlov Toru, ktoré sa snažia smerovať prenosy dát používateľa tak, aby pri potenciálnom sieťovom odpočúvaní nebolo možné odhaliť odosielateľa ani príjemcu.

„Máme v pláne vydať opravu, ktorá zapláta konkrétnu nájdenú chybu," povedal. „Je to síce riadna chyba, ale neznamená koniec sveta. A samozrejme, tieto veci nie sú také jednoduché, aby sa dalo povedať, že po opravení jednej chyby budete v stopercentnom bezpečí."

Zdroj: computerworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Americké námorníctvo vybaví torpédoborce laserom schopným ničiť drony aj lietadlá

16.07.2019 00:05

Do námorných bojov by sa mohli čoskoro zapojiť laserové zbrane, čím boje na otvorenom mori dostanú novú dimenziu. Do roku 2021 budú americké torpédoborce vybavené lasermi schopnými identifikovať a sp ...

Bezpečnosť

Bezpečnostné kamery Wyze iba za 20 dolárov dokážu pomocou UI identifikovať ľudí

11.07.2019 07:58

Spoločnosť Wyze aktualizovala softvér svojich bezpečnostných kamier, a tak sú trochu inteligentnejšie. Dokážu identifikovať ľudí prostredníctvom umelej inteligencie. Táto funkcia je k dispozícii pre ...

Bezpečnosť

Satelity vás už nájdu kedykoľvek a kdekoľvek na planéte

04.07.2019 00:10

 V roku 2013 polícia v Grants Pass (Oregon, USA) dostala tip, že istý muž nezákonne pestuje marihuanu vo svojom dvore. Skontrolovala preto aplikáciu Google Earth a satelitný obraz spred 4 mesiacov sku ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá