Image
5.8.2014 0 Comments

V Košiciach spustili gigabitový internet pre domácnosti

internet_speed.jpg ANTIK Telecom spustil poskytovanie ultravysokorýchlostného internetu pre košické domácnosti. Bez navýšenia mesačného poplatku získajú prenosovú rýchlosť až 1000/1000mbps. Je to prvé rozsiahle nasadenie takejto technológie u nás. Prví pripojení klienti sú zo Sídliska Košického vládneho programu.

Podstatné navýšenie rýchlosti získajú klienti bez navýšenia mesačných platieb za jednorázový poplatok vo výške 19,90eur. Pokrytie bude rásť každý týždeň, vždy po ukončení úpravy siete v mieste záujmu o zrýchlený internet.

Technologický upgrade Antiku umožní byť pripravený na ďalší výrazný rast dátových potrieb koncových zákazníkov ako aj pre postupný rozbeh televízie vo veľmi vysokom rozlíšení (4K/UHD). Pokrytie gigabitového internetu v Antiku dosiahne v tomto roku až 110 tisíc domácností a pokryje okrem Košíc ešte ďalších 7 miest.

Nový internet od Antiku je postavený na technológii gigabitových prepínačov od spoločnosti Cisco Systems, ktorá sa v takomto rozsahu nasadzuje na Slovensku vôbec po prvý krát. Plné využitie rýchlosti si vyžiada, aby aj samotný zákazník mal všetky svoje sieťové komponenty s gigabitovými parametrami.

Najlepšie výsledky je možné dosiahnuť, pokiaľ je príslušný počítač priamo káblom pripojený do siete, resp. pripojený do prvého prepínača (switcha) v domácnosti a zároveň ak má takýto počítač aj dostatočnú rezervu vo výkone. Antik je pripravený poradiť klientom ako majú svoju sieť na novú technológiu pripraviť a priamo na pobočkách je možné zakúpiť aj preverené zariadenia.

Záujemcov Antik oslovuje postupne v poradí v akom sa registrovali a v závislosti od rekonštrukcie siete v danej lokalite. Ultra rýchle internetové služby budú v tomto roku k dispozícii v Košiciach, Humennom, Stropkove, Svite, Trebišove, Vranove nad Topľou, Veľkých Kapušanoch a Žarnovici. Denne aktualizovanú dostupnosť gigabitového internetu si záujemcovia môžu overiť na www.antik.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

O2 SMART Paušál dočasne s neobmedzenými dátami v aplikáciách

20.03.2020 00:00

O2 počas mimoriadnej situácie na Slovensku v súvislosti s koronavírusom pridáva pre zákazníkov benefity smerujúce k zlepšeniu podmienok na prácu z domu alebo trávenie voľného času. Po dočasných vylepš ...

Telekomunikácie 2

S vybranými paušálmi od 4ky už môžete dátovať na celom Slovensku bez obmedzení

22.01.2020 00:28

Mobilný operátor 4ka využíva 3G sieť obchodného partnera Orange pre zabezpečenie lepšej dostupnosti svojich služieb v rámci vnútroštátneho roamingu. Využívanie tejto služby však bolo obmedzené rozdiel ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá