V Číne budú mať prvú virtuálnu hlásateľku, ktorá je dielom umelej inteligencie

Technológie
0

Po tom, čo čínska štátna tlačová agentúra Xinhua v novembri minulého roka prezentovala prvého mužského virtuálneho moderátora vybaveného umelou inteligenciou s menom Qui Hao, prichádza na rad aj prvá ženská AI hlásateľka čítajúca správy, ktorá bude uvedená na začiatku marca. Volá sa Xin Xiaomeng a agentúra už aj publikovala jej fotografiu v ružových a hnedých šatách.

Zatiaľ však nie je známe, či bude hovoriť po anglicky ako jej mužský predchodca, alebo po čínsky. Systém umelej inteligencie bol použitý na vytvorenie hlasov oboch moderátorov, ich pohybov a výrazov tváre, ktoré sú veľmi podobné ako u reálnych ľudí. Hovorí sa, že Xin nebude len sedieť a čítať správy, ale bude stáť a gestikulovať, ako to robia aj skutoční moderátori.

Mimochodom, jej mužský náprotivok vraj robí svoju prácu naozaj dobre, od svojho predstavenia v novembri priniesol za tri mesiace už 3400 správ s celkovým časom 10 000 minút. Xinhua experimentuje so žurnalizmom na báze umelej inteligencie už niekoľko rokov a mala dokonca interného robotického reportéra s menom Inspire.

Zdroj: indianexpress.comnewsbytesapp.com.

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI TV smart domacnost virtual clovek stroj robot

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať