ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Univerzálny prevodník EVOLVEO AudioConverter XS s podporou bluetooth

1

Dostať zvuk z digitálneho zdroja údajov do analógového reťazca, alebo pripojiť sa zo smartfónu bez konektora na slúchadlá k stereo systému bez možnosti bluetooth pripojenia, či pripojiť zvuk z optického výstupu s konektorom TOSLING (optický S/PDIF)  k zosilňovaču bez optického vstupu... to sú len niektoré zo scenárov, ktoré rieši nový audio prevodník EVOLVEO AudioConverter XS. Umožňuje drôtový, alebo bezdrôtový prenos audiosignálu z ľubovoľného zariadenia do vybraného audio zariadenia. Napríklad zo smartfónu, alebo televízora do stereo systému so zosilňovačom a reproduktormi. Prenos je možný drôtovo, pomocou prepojovacích káblov, opticky,   alebo bezdrôtovo cez Bluetooth pripojenie. Na párovanie sa dá použiť NFC.

Tri najpoužívanejšie scenáre sú ukázané vo videuZariadenie podporuje všetky hlavné profily a kodeky, ako sú: A2DP, AVRCP, SBC, APTX, APTX-LL, APTX-HD. Kodek aptX-HD pre 24bit audio má veľmi malé časové oneskorenie (aptX Low Latency), takže môžete bez problémov sledovať TV, filmy alebo hrať hry.

Varianty prevodu zvuku:

  • Optický kábel -> Analógový kábel (DAC prevodník 16bit/96kHz)
  • Analógový kábel -> Optický kábel (ADC prevodník 16bit/48kHz)
  • Optický/Analógový kábel -> 2× Bluetooth zariadenie (24bit skrz S/PDIF)
  • Bluetooth vstup -> Optický/Analógový kábel
  • Bypass funkcia

Napríklad signál privedený do prevodníka cez optický kábel sa v DA prevodníku s parametrami 16bit/96kHz prekonvertuje na analógový signál. Alebo opačne zvuk z analógového zdroja sa prekonvertuje na digitálny signál cez AD prevodník 16bit/48kHz. Vďaka podpore Bluetooth pripojeniu potom zariadenie vie bezdrôtovo posielať signál z optického alebo analógového vstupu až na dve Bluetooth zariadenia súčasne (24bit pomocí S/PDIF). 

AudioConverter XS vie taktiež prijímať bezdrôtový signál Bluetooth a prevádzať ho na signál vedený optickým alebo analógovým káblom. Takto je možné prepojiť napríklad televízor s domácou HI-FI stereo súpravou, slúchadlami a ďalšími produktmi na reprodukciu zvuku, ako sú prenosné reproduktory alebo soundbary. 

Tri režimy fungovania

V režime TX môžete napríklad počúvať zvuk z televízora bez podpory bluetooth cez bluetooth slúchadlá

V režime RX môžete zvuk zo smartfónu prehrávať na stereosústave, ktorej zosilňovač nepodporuje WiFi

Zariadenie má dve skupiny konektorov označené From TV a To Speaker. V každej skupine je metalický konektor 3.5 mm Jack  pre analógový signál a konektor TOSLING (optický S/PDIF) pre digitálny signál. Vstup a výstup digitálneho signálu je možný aj cez Bluetooth 5.0 Dosah Bluetooth pripojenia je na voľnom priestranstve až 70 metrov, v uzatvorenom priestore potom 25 až 35 metrov.

Zariadenie sa napája cez microUSB a má veľmi nízku spotrebu, takže je možné ho v prípade potreby napájať aj z powerbanku. Na prístroji sú umiestnené tlačidlá na zapnutie/vypnutie, pre párovanie so zariadením Bluetooth a tlačidlo Play/Pause. Prepínač režimov umožňuje voľbu vysielania alebo príjem (TX/RX) a taktiež funkciu Bypass. EVOLVEO AudioConverter XS má aj vlastné ovládanie hlasitosti. Súčasťou balenia je set prepojovacích káblov vrátane optického kábla.

Rozmery zariadenia: 126 × 94 × 29 mm, hmotnosť 130 g. Cena 98 EUR 

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
EVOLVEO AudioConverter XS audio prevodník

1 komentár

Airplay? reakcia na: Univerzálny prevodník EVOLVEO AudioConverter XS s podporou bluetooth

9.1.2020 09:01
Podporuje aj AirPlay? Mozem ho pouzit na pripojenie zariadeni k Apple HomePod-u?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať