Image
5.12.2019 1 Comments

Univerzálny prevodník EVOLVEO AudioConverter XS s podporou bluetooth

Dostať zvuk z digitálneho zdroja údajov do analógového reťazca, alebo pripojiť sa zo smartfónu bez konektora na slúchadlá k stereo systému bez možnosti bluetooth pripojenia, či pripojiť zvuk z optického výstupu s konektorom TOSLING (optický S/PDIF)  k zosilňovaču bez optického vstupu... to sú len niektoré zo scenárov, ktoré rieši nový audio prevodník EVOLVEO AudioConverter XS. Umožňuje drôtový, alebo bezdrôtový prenos audiosignálu z ľubovoľného zariadenia do vybraného audio zariadenia. Napríklad zo smartfónu, alebo televízora do stereo systému so zosilňovačom a reproduktormi. Prenos je možný drôtovo, pomocou prepojovacích káblov, opticky,   alebo bezdrôtovo cez Bluetooth pripojenie. Na párovanie sa dá použiť NFC.

Tri najpoužívanejšie scenáre sú ukázané vo videuZariadenie podporuje všetky hlavné profily a kodeky, ako sú: A2DP, AVRCP, SBC, APTX, APTX-LL, APTX-HD. Kodek aptX-HD pre 24bit audio má veľmi malé časové oneskorenie (aptX Low Latency), takže môžete bez problémov sledovať TV, filmy alebo hrať hry.

Varianty prevodu zvuku:

 • Optický kábel -> Analógový kábel (DAC prevodník 16bit/96kHz)
 • Analógový kábel -> Optický kábel (ADC prevodník 16bit/48kHz)
 • Optický/Analógový kábel -> 2× Bluetooth zariadenie (24bit skrz S/PDIF)
 • Bluetooth vstup -> Optický/Analógový kábel
 • Bypass funkcia

Napríklad signál privedený do prevodníka cez optický kábel sa v DA prevodníku s parametrami 16bit/96kHz prekonvertuje na analógový signál. Alebo opačne zvuk z analógového zdroja sa prekonvertuje na digitálny signál cez AD prevodník 16bit/48kHz. Vďaka podpore Bluetooth pripojeniu potom zariadenie vie bezdrôtovo posielať signál z optického alebo analógového vstupu až na dve Bluetooth zariadenia súčasne (24bit pomocí S/PDIF). 

AudioConverter XS vie taktiež prijímať bezdrôtový signál Bluetooth a prevádzať ho na signál vedený optickým alebo analógovým káblom. Takto je možné prepojiť napríklad televízor s domácou HI-FI stereo súpravou, slúchadlami a ďalšími produktmi na reprodukciu zvuku, ako sú prenosné reproduktory alebo soundbary. 

Tri režimy fungovania

V režime TX môžete napríklad počúvať zvuk z televízora bez podpory bluetooth cez bluetooth slúchadlá

V režime RX môžete zvuk zo smartfónu prehrávať na stereosústave, ktorej zosilňovač nepodporuje WiFi

Zariadenie má dve skupiny konektorov označené From TV a To Speaker. V každej skupine je metalický konektor 3.5 mm Jack  pre analógový signál a konektor TOSLING (optický S/PDIF) pre digitálny signál. Vstup a výstup digitálneho signálu je možný aj cez Bluetooth 5.0 Dosah Bluetooth pripojenia je na voľnom priestranstve až 70 metrov, v uzatvorenom priestore potom 25 až 35 metrov.

Zariadenie sa napája cez microUSB a má veľmi nízku spotrebu, takže je možné ho v prípade potreby napájať aj z powerbanku. Na prístroji sú umiestnené tlačidlá na zapnutie/vypnutie, pre párovanie so zariadením Bluetooth a tlačidlo Play/Pause. Prepínač režimov umožňuje voľbu vysielania alebo príjem (TX/RX) a taktiež funkciu Bypass. EVOLVEO AudioConverter XS má aj vlastné ovládanie hlasitosti. Súčasťou balenia je set prepojovacích káblov vrátane optického kábla.

Rozmery zariadenia: 126 × 94 × 29 mm, hmotnosť 130 g. Cena 98 EUR 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Vizualizér EPSON ELP DC 21 na zobrazovanie pri výučbe a prednáškach

28.01.2020 00:00

Zariadenie s kamerou, ktoré premieta obraz plochej predlohy, alebo trojrozmerných predmetov, či rôznych demonštrácií a pokusov nájde uplatnenie nielen v školstve ale aj vo firmách počas rôznych predná ...

Recenzie

Honor 9X – veľký displej bez výrezu a otvoru v strednej triede

25.01.2020 00:10

Vysúvateľný predný fotoaparát u smartfónu za 250 eur by sa na prvý pohľad mohol javiť ako prekvapenie, ale túto stratégiu testovania noviniek, u ktorých nie je isté ako ich používatelia príjmu u lacne ...

Recenzie 2

Wifi reproduktory IKEA Sonos Symfonisk

21.01.2020 00:00

Reproduktory tejto série boli vyvinuté v spolupráci s firmou Sonos. Určite to prospelo aj elektronickej a hlavne akustickej konštrukcii, no hlavným prínosom je možnosť napojenia na služby Sonos, využí ...

1 Comments

 1. Airplay? reakcia na: Univerzálny prevodník EVOLVEO AudioConverter XS s podporou bluetooth
  9.1.2020 09:01
  Podporuje aj AirPlay? Mozem ho pouzit na pripojenie zariadeni k Apple HomePod-u?
  Reagovať

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá