Image
21.5.2019 0 Comments

Univerzálny prenosný projektor BenQ GV1

Kompaktné ľahké zariadenie so vstavaným akumulátorom umožňuje premietanie z počítačov aj mobilných zariadení všetkých platforiem, a to buď bezdrôtovo, alebo pomocou moderného rozhrania USB-C. Projektor s veľkosťou väčšej šálky má aj zabudovaný reproduktor, ktorý môže fungovať aj samostatne po pripojení cez bluetooth. 

Hornú časť s premietacím objektívom možno naklopiť až o 15° a prispôsobiť tak premietanie aktuálnej polohe projektora a steny alebo premietacieho plátna. Naklopením o 15° sa dá obraz vertikálne posunúť o 77 cm. Lichobežníkové skreslenie pri naklonení objektívu sa kompenzuje automaticky. Zaostrovanie je ručné, vykonáva sa otočným prvkom. Projektor má zabudovaný operačný systém Android a jeho používateľské rozhranie je jednoduché a intuitívne.

Projektor s diaľkovým ovládaním a používateľské rozhranie

V balení nájdete diaľkový ovládač. Testoval som bezdrôtový prenos obrazu z ultrabooku s operačným systémom Windows 10, z MacBooku Pro, iPadu a smartfónov s Androidom.

Bezdrôtový prenos obrazu z MacBooku a iPadu

Interaktívny návod na pripojenie smartfónu s operačným systémom Android

Vyskúšal som aj pripojenie ultrabooku, MacBooku a takisto špičkových smartfónov Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 cez kábel USB-C. Na bežných smartfónoch funguje zrkadlenie obrazu, takže môžete premietať to isté, čo sa zobrazuje na displeji smartfónu. Na vlajkových smartfónoch od Samsungu a Huawei môžete využívať režim zobrazovania na veľkej obrazovke, kde sa zobrazí viac obsahu, takže po pripojení smartfónu s Androidom sa na plátne zobrazujú okná aplikácií a väčšie množstvo ikon. Vyskúšal som aj pripojenie USB kľúča s konektorom USB-C, na ktorom boli nahraté videá. Operačný systém projektora kľúč rozpoznal a ponúkol prehrávanie multimediálnych súborov. 

Vďaka univerzálnosti sa projektor BenQ GV1 dá použiť na rôznych prezentáciách, večierkoch, prípadne na premietanie filmov alebo športových prenosov večer v altánku. Rozlíšenie je vzhľadom na účel a predpokladanú vzdialenosť divákov od premietacej plochy dostatočné. Maximálna premietacia plocha môže mať uhlopriečku až 100 palcov, teda 2,5 metra. Odporúčaná uhlopriečka projekčnej plochy je 60 palcov. Tieto rozmery sa dajú dosiahnuť pri vzdialenosti projektora od plátna 2,8, resp. 1,7 metra.

Na porovnanie veľkosti premietaného obrazu - televízor na komode vľavo má uhlopriečku obrazovky 32 palcov

Výrobca udáva životnosť bezúdržbového LED svetelného zdroja 20 000 hodín v bežnom režime a 30 000 hodín v režime Eco. Pri primeranom jase je doba premietania na batérie 2 – 2,5 hodiny, takže na celovečerný film to v pohode stačí. Projektor má chladiaci ventilátor, ale je takmer nehlučný.

Technické parametre: Rozlíšenie: 480 dpi (854 × 480 px); svietivosť: 200 ANSI lúmenov; kontrast: 100 000:1; Wi-Fi IEEE 802.11 a/b/g/n, 2,4 GHz/5 GHz; rozmery: 80 × 155 × 80 mm; hmotnosť: 708 g

Cena: 365,90 EUR

Hodnotenie: 95

Tip redakcie: Inovatívnosť a univerzálnosť

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Recenzia: Spoločník na cesty: Panasonic RP HTX90N

02.08.2019 09:35

Spoločnosť Panasonic má v portfóliu viacero typov slúchadiel, miniatúrnych do uší aj veľkých uzatvorených. Testovaná novinka patrí medzi druhé menované a nahrádza starší model HTX80B. Dizajn zostáva v ...

Recenzie

Arctic Z2-3D / Keď pôvodné stojany nestačia

15.07.2019 10:23

Možnosti polohovania monitorov LCD bývajú viac či menej obmedzené. Tak ako ich kúpite, v lepšom prípade zvládnu zmenu výšky a pretočenie na vertikálne zobrazenie. Mnohé však končia iba pri miernom nak ...

Recenzie

Recenzia: DJI Mavic 2 Pro + Smart Controller / Filmujte ako profesionál

01.08.2019 00:00

Spoločnosť DJI sa počas niekoľkých rokov prepracovala na špičku vo výrobe dronov a stabilizátorov obrazu a v súčasnosti jej sortiment uspokojí širokú škálu používateľov od začiatočníkov až po filmové ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá