Unikli špecifikácie smartfónu Samsung Galaxy S5 mini

0

gsmarena_1.jpg Prednedávnom bola ohlásená menšia verzia Galaxy S5, konkrétne Samsung Galaxy S5 mini, no neboli k nej uvedené žiadne špecifikácie. Včera sa na internete objavili špecifikácie modelu Samsung Galaxy S5 mini, ktoré sú naozaj veľmi slušné a prekvapivé. Na fotografiách môžete vidieť, že verzia mini má rovnaký dizajn ako vlajková loď, dokonca aj také isté bodkované plastové telo.

gsmarena_2.jpg

V podstate sú tieto dva modeli úplne totožné tak v tvare, ako aj v umiestnení merača tepu. Podľa dostupných informácií má zariadenie certifikát IP67, čiže je odoláva vode a prachu, aj keď nemá ochranu na slot microSD, ako má Galaxy S5 a S5 Active. Galaxy S5 mini disponuje 4,5" displejom Super AMOLED s rozlíšením 720p. Pod kapotou pracuje štvorjadrový procesor Exynos 3 Quad s frekvenciou 1,4 GHz a jadrami Cortex-A7. O zobrazenie sa postará 4-jadrový grafický procesor Mali-400 MP4 a pod kapotou má ešte 1,5 GM RAM. Displej je chránený sklom Gorilla Glass 3.

gsmarena_3.jpg

O fotografie sa vám postará hlavný 8-megapixelový fotoaparát a predný 2,1-megapixelový fotoaparát. Smartfón vám ponúka úložisko s veľkosťou 16 GB a s možnosťou rozšírenia. Samozrejme, nesmie chýbať snímač odtlačkov prstov a merač srdcovej frekvencie. Konektivita je skoro rovnaká ako pri Galaxy S5, podporuje LTE, 3G, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC, infračervený port, GPS a GLONASS.

Zariadenie má nainštalovaný systém Android 4.4.2 KitKat s novým dostupným TouchWizom UX, ktorý má Galaxy S5. Samsung nezabudol ani na režimy ako šetrič energie, detský mód, Knox a podobne. Galaxy S5 mini bol testovaný aj benchmarkom AnTuTu. Zariadenie sa pravdepodobne dostane na trh 12. júna.

Zdroj: Svet IT

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať