Unikli fotografie nových smartfónov Nexus

0

Akcia spoločnosti Google sa síce bude konať až dnes večer miestneho času, ale o nových smartfónoch Nexus 5X a 6P sa už objavili na internete dosť podrobné informácie a najnovšie aj fotografie.

Google na svojich zariadeniach značky Nexus spolupracuje s množstvom výrobcov, tentoraz to sú LG a Huawei. LG Nexus 5X bude vyzerať ako veľa iných smartfónov uvedených v tomto roku - spredu čierny, zozadu farebný. Kupujúci si bude môcť vybrať čierne, biele alebo „ľadovo" modré vyhotovenie. Web Android Police už priniesol aj fotografie.

lg_nexus_5x.jpg

Pokiaľ ide o špecifikácie, telefón by mal mať 5,2-palcový 1080p displej, SoC Snapdragon 808, port USB-C na nabíjanie a 16 alebo 32 GB internej pamäte. Údaj o RAM je trochu hmlistý - môže to byť 2 alebo 3 GB. Zadný fotoaparát bude mať 13 Mpx, predná kamera 5 Mpx. Kapacita batérie bude 2700 mAh.

Nexus od Huawei s označením P6 bude mať podľa Venture Beat 5,7-palcový Quad HD displej, takisto konektor USB-C, SoC Snapdragon 810. Kapacita úložiska sa bude začínať na 32 GB (k dispozícii má byť aj 64 a 128 GB verzia). Batéria vraj bude mať kapacitu 3500 mAh. V tomto prípade uniknuté špecifikácie sú menej podrobné, ale zato fotiek bolo zverejnených viac.

nexus_6p_huawei.jpg

Oba smartfóny prídu už s novou verziou Androidu 6.0 Marshmallow. Už čoskoro sa dozvieme aj ďalšie detaily.

Zdroj: androidpolice.com
popsci.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať