Image
11.9.2017 0 Comments

Únik systému iOS 11 odhalil takmer všetko o novom iPhone

Niekoľko dní pred oficiálnym odhalením unikla interná beta verzia iOS 11, z ktorej Apple neodstránil časti týkajúce sa jeho nových modelov, tak ako to robí pri verejnej beta verzii.

Vyplýva z nej, že nástupcovia súčasných iPhonov 7 a 7 Plus sa budú volať iPhone 8 a 8 Plus. No vyskytuje sa tu aj názov iPhone X, čo je zrejme očakávaný nový model. Pritom minimálne iPhone X bude vybavený displejom OLED. Uniknutý softvér obsahuje aj údaj o jeho rozlíšení – 1125 × 2436 pixelov. Nový iPhone bude obsahovať aj podporu True Tone, čo je funkcia známa z  iPadu Pro.

iPhone X bude vybavený aj novým systémom na rozpoznávanie tváre, ktorý nahrádza Touch ID. Zdá sa, že nový smartfón bude autentifikovať platbu pomocou rozpoznávania tváre, pričom platba sa potvrdí dvojitým kliknutím na tlačidlo na boku zariadenia, slúžiace aj na jeho prebudenie.

Senzor na Face ID sa bude dať využiť aj na generovanie smajlíkov s výrazom tváre používateľa. Nové emoji sa budú nazývať animoji a pôjde vlastne o animované správy využívajúce hlas používateľa a odrážajúce mimiku jeho tváre. Posielať sa budú dať cez aplikáciu Správy (iMessage).

V kóde bol objavený odkaz na Face ID okrem iPhonu aj pre iPad a iPod touch, čo znamená, že Apple by v budúcnosti  priniesol Face ID aj pre tieto modely.

Čip A11 Fusion, ktorý by mal byť zabudovaný do iPhonu X, iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus, má podľa twitterového príspevku vývojára Stevea Troughtona-Smitha 4 + 2 jadier. Dve jadrá budú vysokovýkonné a štyri jadrá budú s nižším výkonom. Usporiadanie je podobné čipu A10, čo je štvorjadrový SoC s dvoma vysokovýkonnými jadrami a dvoma energeticky úspornými jadrami. Troughton-Smith zverejnil aj niekoľko screenshotov ukazujúcich, že Apple zjednodušil stavový riadok.

Vývojár Guilherme Rambo objavil odkazy na bezdrôtové nabíjanie. Softvér síce neobsahuje veľa podrobností o tom, ako bude bezdrôtové nabíjanie fungovať, ale zvesti naznačujú, že pôjde o indukčné nabíjanie, čo je spôsob, ako sa nabíja aj Apple Watch. Bezdrôtové nabíjanie spoločnosti Apple používa normu Qi a Apple plánuje umožniť iným výrobcom vytvoriť nabíjacie príslušenstvo na báze Qi, ale je možné, že sa bude vyžadovať certifikácia Made for iPhone. Očakáva sa, že funkcia bezdrôtového nabíjania bude zahrnutá vo všetkých telefónoch Applu, ktoré prídu tento rok.

Vývojár Steve Troughton-Smith takisto zistil, že nadchádzajúce 4K Apple TV  bude natívne zobrazovať  2160p a bude podporovať niekoľko farebných formátov vrátane HDR10 a Dolby Vision. Streaming 4K na zariadení bude vyžadovať minimálne pripojenie 15 Mb/s.

Zdroj: MacrumorsMacrumors.com/2017

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá