Image
11.9.2017 0 Comments

Únik systému iOS 11 odhalil takmer všetko o novom iPhone

Niekoľko dní pred oficiálnym odhalením unikla interná beta verzia iOS 11, z ktorej Apple neodstránil časti týkajúce sa jeho nových modelov, tak ako to robí pri verejnej beta verzii.

Vyplýva z nej, že nástupcovia súčasných iPhonov 7 a 7 Plus sa budú volať iPhone 8 a 8 Plus. No vyskytuje sa tu aj názov iPhone X, čo je zrejme očakávaný nový model. Pritom minimálne iPhone X bude vybavený displejom OLED. Uniknutý softvér obsahuje aj údaj o jeho rozlíšení – 1125 × 2436 pixelov. Nový iPhone bude obsahovať aj podporu True Tone, čo je funkcia známa z  iPadu Pro.

iPhone X bude vybavený aj novým systémom na rozpoznávanie tváre, ktorý nahrádza Touch ID. Zdá sa, že nový smartfón bude autentifikovať platbu pomocou rozpoznávania tváre, pričom platba sa potvrdí dvojitým kliknutím na tlačidlo na boku zariadenia, slúžiace aj na jeho prebudenie.

Senzor na Face ID sa bude dať využiť aj na generovanie smajlíkov s výrazom tváre používateľa. Nové emoji sa budú nazývať animoji a pôjde vlastne o animované správy využívajúce hlas používateľa a odrážajúce mimiku jeho tváre. Posielať sa budú dať cez aplikáciu Správy (iMessage).

V kóde bol objavený odkaz na Face ID okrem iPhonu aj pre iPad a iPod touch, čo znamená, že Apple by v budúcnosti  priniesol Face ID aj pre tieto modely.

Čip A11 Fusion, ktorý by mal byť zabudovaný do iPhonu X, iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus, má podľa twitterového príspevku vývojára Stevea Troughtona-Smitha 4 + 2 jadier. Dve jadrá budú vysokovýkonné a štyri jadrá budú s nižším výkonom. Usporiadanie je podobné čipu A10, čo je štvorjadrový SoC s dvoma vysokovýkonnými jadrami a dvoma energeticky úspornými jadrami. Troughton-Smith zverejnil aj niekoľko screenshotov ukazujúcich, že Apple zjednodušil stavový riadok.

Vývojár Guilherme Rambo objavil odkazy na bezdrôtové nabíjanie. Softvér síce neobsahuje veľa podrobností o tom, ako bude bezdrôtové nabíjanie fungovať, ale zvesti naznačujú, že pôjde o indukčné nabíjanie, čo je spôsob, ako sa nabíja aj Apple Watch. Bezdrôtové nabíjanie spoločnosti Apple používa normu Qi a Apple plánuje umožniť iným výrobcom vytvoriť nabíjacie príslušenstvo na báze Qi, ale je možné, že sa bude vyžadovať certifikácia Made for iPhone. Očakáva sa, že funkcia bezdrôtového nabíjania bude zahrnutá vo všetkých telefónoch Applu, ktoré prídu tento rok.

Vývojár Steve Troughton-Smith takisto zistil, že nadchádzajúce 4K Apple TV  bude natívne zobrazovať  2160p a bude podporovať niekoľko farebných formátov vrátane HDR10 a Dolby Vision. Streaming 4K na zariadení bude vyžadovať minimálne pripojenie 15 Mb/s.

Zdroj: MacrumorsMacrumors.com/2017

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Smart Industry

Najnovšie videáPC forum button