Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Umelá inteligencia vyplní prázdne miesta v obrázkoch. Problém jej nerobí ani tvár človeka

Technológie
0

Niektoré z najpôsobivejších príkladov umelo generovaných obrázkov nemusia byť nevyhnutne tie s mimozemskou krajinou alebo obrými monštrami, sú to práve tie úpravy, ktoré si ani nevšimneme. Práve to je prípad nového programu vytvoreného vedcami v Číne. Vyvinuli umelú inteligenciu, ktorá sa dá použiť na presné vyplnenie prázdnych plôch na obrázku - či už je to chýbajúca tvár alebo predná časť budovy.

Technika „inpainting“ používa na vyplnenie prázdnych priestorov technológiu hĺbkového učenia, a to buď kopírovaním „obrazových záplat“ na zvyšok obrázka alebo generovaním nových oblastí, ktoré vyzerajú neuveriteľne presvedčivo. Nástroj, ktorý jeho tvorcovia označujú ako sieť PEN-Net (Pyramid-context ENcoder Network), robí toto obnovenie obrazu vďaka „kódovaniu kontextovej sémantiky zo vstupu v plnom rozlíšení a dekódovaním naučených sémantických prvkov naspäť do obrázkov.“  Výsledné obrázky sú pôsobivo realistické, pričom sa UI súčasne veľmi rýchlo učí. 

„Náš model vypĺňa chýbajúce oblasti na základe mechanizmu pozorovania naprieč vrstvami, aby sa zabezpečila súdržnosť štruktúry a textúry. Sme nadšení, že náš model dokáže vytvárať jasnejšie textúry a prirodzenejšie štruktúry ako predchádzajúce projekty,“ vyjadril sa Yanhong Zeng, hlavný autor projektu. Tiež poznamenáva, že to „nie je prvýkrát, čo vedci vyvinuli šikovné nástroje na „inpainting“. Systém PEN-Net však ukazuje kvalitnejšie a pôsobivejšie výsledky, popri klasickej metóde PatchMatch a ďalších špičkových prístupoch.“

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
stroj robot zabava AI umelá inteligencia app aplikácia pocitac Digital dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať