Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Umelá inteligencia premení portrét, ako by ho namaľoval majster z 15. storočia

Technológie
0

Okrem populárnej webovej aplikácie FaceApp, ktorá vám s využitím umelej inteligencie ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov, je tu aj ďalšia služba pohrávajúca sa s časom. AI Portraits používa informácie z viac ako 45 000 majstrovských diel z 15. storočia, aby ste videli, ako by vyzeral váš portrét, keby ho namaľoval jeden z dávnych veľkých majstrov.

Služba na rozdiel od niektorých ďalších podobných pracuje s modelmi typu GAN (Generative Adversarial Network) a najvhodnejší štýl portrétu určuje analýzou dôležitých čŕt a pozadia. Vďaka tomu sú jedinečné 4K portréty vyhotovené v štýle starých majstrov. Službu vyvinuli a vytvorili pracovníci MIT-IBM Watson AI Lab a Politecnico di Milano. Zamerali sa na portrétovanie v 15. storočí, keďže práve v tom období sa objavili realistické zobrazenia jednotlivcov. Je zaujímavé, že portréty usmievajúcich sa osôb boli v tom čase zriedkavé, čo môže moderných používateľov povzbudiť na experimentovanie, aby videli, aké výsledky možno dosiahnuť zadaním takéto typu obrázkov.

Tých, ktorí majú obavy týkajúce sa ochrany súkromia a bezpečnosti, aké sa vyskytli v súvislosti s aplikáciou FaceApp, tvorcovia upokojujú: „Vaše fotografie sa odosielajú na naše servery, aby sa z nich generovali portréty. Údaje z vašich fotografií nebudeme používať na žiadny iný účel a okamžite ich odstránime.“ Môžete si teda bez obáv pozrieť, ako by vyzeral váš klasický portrét.

Zdroj: mymodernmet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI foto app aplikácia smartfon kamera zabava

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať