Image
27.10.2017 0 Comments

Umelá inteligencia od Adobe vám umožní v okamihu automaticky upraviť obrázok či video podľa želania

Vďaka napredovaniu v oblasti umelej inteligencie je čoraz ľahšie upravovať obrázky a videá a manipulovať s nimi. Veľmi presvedčivú demonštráciu tejto technológie ukázal nedávno Adobe na svojej výročnej konferencii MAX, kde predviedol niektoré prototypy nástrojov s umelou inteligenciou. Všetky ich vyvíja Sensei, divízia strojového učenia, ktorá už prv predstavila hlasovo aktivovaného pomocníka pre Photoshop a nástroj na automatickú úpravu fotografií selfie.

Jeden z nástrojov sa nazýva Scene Stitch a ide v podstate o pokročilú verziu Content Aware Fill, metódy spoločnosti Adobe na odstraňovanie nežiaducich položiek z obrázkov. No zatiaľ čo Content Aware Fill vyberá vierohodnú výplň v rámci obrázka (napríklad skopíruje a vloží časť trávnatej plochy či skaly), Scene Stitch používa pri hľadaní vhodnej výplne knižnicu fotografií Adobe. Analyzuje obraz, ktorý chce používateľ upraviť, a vymení jeho časť za vhodnú scénu s podobnou perspektívou. Ukážku môžete vidieť vo videu.

Adobe tvrdí, že pracuje na tom, aby tento nástroj pochopil sémantiku, teda rozpoznával nielen kompozíciu obrazu, ale aj obsah (teda odporúčal napríklad vymeniť ľudí za iných ľudí a stromy nahradiť odlišnými stromami). Z hľadiska niekoho, kto sa pokúša zbadať úpravy v obrázku, je to náročnejšie, pretože nemôže hľadať len opakujúce sa škvrny pixelov.

Ďalšia predstavená funkcia sa nazýva Project Cloak a v podstate je to Content Aware Fill pre video. Umožňuje používateľovi izolovať určitú časť klipu (napr. popruh na batohu alebo pouličnú lampu) a odstrániť ju kliknutím na tlačidlo. Takéto úpravy sú možné už aj teraz, ale zvyčajne treba prechádzať video snímku po snímke. Video demonštruje, ako môžete to isté dosiahnuť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Súčasná umelá inteligencia sa ukazuje ako pozoruhodne schopný nástroj na tento druh úloh. Hoci úprava obrázkov a videí nie je nič nové, dostupnosť takýchto ľahko použiteľných nástrojov pre každého môže byť dôvod na obavy. V budúcnosti to, že niečo vidíte na vlastné oči, ešte nemusí znamenať, že je to aj pravda.

Zdroj: Theverge

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Robotické autá od Waymo zvládajú už 4. úroveň autonómie. Dokážu bez šoféra jazdiť aj v tme, hmle a daždi

18.05.2018 00:25

CEO spoločnosti Waymo John Krafcik nedávno oznámil, že firma spustí v tomto roku vo Phoenixe taxislužbu bez vodičov. V apríli bola podaná aj žiadosť o povolenie úplne autonómnej prevádzky jeho vozidie ...

Technológie

Microsoft pripravuje Surface Hub 2. Chce ním úplne zmeniť spôsob ako pracujeme s počítačom

18.05.2018 00:20

Možno si ešte spomeniete na Surface Hub od Microsoftu. Bol to v podstate drahý all-in-one počítač s veľkou dotykovou obrazovkou, primárne určený pre firmy na prezentácie, konferencie a na spoluprácu n ...

Technológie

Intel uvádza na trh prvé 10 nm CPU. Medzi prvé produkty s procesorom Cannon Lake patrí lacný notebook Lenovo IdeaPad

18.05.2018 00:15

Notebook spoločnosti Lenovo, ktorý sa v týchto dňoch dostal na ázijský trh, je vybavený jedným z prvých 10 nm procesorov Intel Cannon Lake. Konkrétne ide o neohlásený model Intel Core i3-8121U, ktorý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button