Image
27.10.2017 0 Comments

Umelá inteligencia od Adobe vám umožní v okamihu automaticky upraviť obrázok či video podľa želania

Vďaka napredovaniu v oblasti umelej inteligencie je čoraz ľahšie upravovať obrázky a videá a manipulovať s nimi. Veľmi presvedčivú demonštráciu tejto technológie ukázal nedávno Adobe na svojej výročnej konferencii MAX, kde predviedol niektoré prototypy nástrojov s umelou inteligenciou. Všetky ich vyvíja Sensei, divízia strojového učenia, ktorá už prv predstavila hlasovo aktivovaného pomocníka pre Photoshop a nástroj na automatickú úpravu fotografií selfie.

Jeden z nástrojov sa nazýva Scene Stitch a ide v podstate o pokročilú verziu Content Aware Fill, metódy spoločnosti Adobe na odstraňovanie nežiaducich položiek z obrázkov. No zatiaľ čo Content Aware Fill vyberá vierohodnú výplň v rámci obrázka (napríklad skopíruje a vloží časť trávnatej plochy či skaly), Scene Stitch používa pri hľadaní vhodnej výplne knižnicu fotografií Adobe. Analyzuje obraz, ktorý chce používateľ upraviť, a vymení jeho časť za vhodnú scénu s podobnou perspektívou. Ukážku môžete vidieť vo videu.

Adobe tvrdí, že pracuje na tom, aby tento nástroj pochopil sémantiku, teda rozpoznával nielen kompozíciu obrazu, ale aj obsah (teda odporúčal napríklad vymeniť ľudí za iných ľudí a stromy nahradiť odlišnými stromami). Z hľadiska niekoho, kto sa pokúša zbadať úpravy v obrázku, je to náročnejšie, pretože nemôže hľadať len opakujúce sa škvrny pixelov.

Ďalšia predstavená funkcia sa nazýva Project Cloak a v podstate je to Content Aware Fill pre video. Umožňuje používateľovi izolovať určitú časť klipu (napr. popruh na batohu alebo pouličnú lampu) a odstrániť ju kliknutím na tlačidlo. Takéto úpravy sú možné už aj teraz, ale zvyčajne treba prechádzať video snímku po snímke. Video demonštruje, ako môžete to isté dosiahnuť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Súčasná umelá inteligencia sa ukazuje ako pozoruhodne schopný nástroj na tento druh úloh. Hoci úprava obrázkov a videí nie je nič nové, dostupnosť takýchto ľahko použiteľných nástrojov pre každého môže byť dôvod na obavy. V budúcnosti to, že niečo vidíte na vlastné oči, ešte nemusí znamenať, že je to aj pravda.

Zdroj: Theverge

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Vedci z MIT vyvinuli neurónový čip, ktorý by mohol znížiť energetickú spotrebu zariadení využívajúcich UI až o 95 %

20.02.2018 00:30

Podľa ich vyjadrenia by zariadenia napájané batériami mohli využívať komplexnejšie systémy neurónových sietí, čip by dokonca umožnil prevádzkovať neurónovú sieť na smartfónoch či domácich spotrebičoch ...

Technológie

Polariton - nová forma „molekulárneho“ svetla s 3 fotónmi nájde využitie v kvantovej kryptografii

21.02.2018 00:25

Pred piatimi rokmi fyzici z Harvardu a MIT udivili svet najprv tým, že donútili dvojicu fotónov, aby navzájom spolupracovali spôsobom, ktorý sa dovtedy zdal nemožný. Teraz sa pokúsili pridať tretí fot ...

Technológie

Kam sa hrabú američania. Ruské autonómne vozidlo zvládne sneh aj mráz

21.02.2018 00:20

Ruský vyhľadávací portál Yandex nedávno zverejnil video zachytávajúce jeho robotické auto jazdiace po zasnežených moskovských uliciach. Yandex.Taxi je autonómna Toyota Prius, ktorá sa podľa blogu spol ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá