PC REVUE
Image
27.10.2017 0 Comments

Umelá inteligencia od Adobe vám umožní v okamihu automaticky upraviť obrázok či video podľa želania

Vďaka napredovaniu v oblasti umelej inteligencie je čoraz ľahšie upravovať obrázky a videá a manipulovať s nimi. Veľmi presvedčivú demonštráciu tejto technológie ukázal nedávno Adobe na svojej výročnej konferencii MAX, kde predviedol niektoré prototypy nástrojov s umelou inteligenciou. Všetky ich vyvíja Sensei, divízia strojového učenia, ktorá už prv predstavila hlasovo aktivovaného pomocníka pre Photoshop a nástroj na automatickú úpravu fotografií selfie.

Jeden z nástrojov sa nazýva Scene Stitch a ide v podstate o pokročilú verziu Content Aware Fill, metódy spoločnosti Adobe na odstraňovanie nežiaducich položiek z obrázkov. No zatiaľ čo Content Aware Fill vyberá vierohodnú výplň v rámci obrázka (napríklad skopíruje a vloží časť trávnatej plochy či skaly), Scene Stitch používa pri hľadaní vhodnej výplne knižnicu fotografií Adobe. Analyzuje obraz, ktorý chce používateľ upraviť, a vymení jeho časť za vhodnú scénu s podobnou perspektívou. Ukážku môžete vidieť vo videu.

Adobe tvrdí, že pracuje na tom, aby tento nástroj pochopil sémantiku, teda rozpoznával nielen kompozíciu obrazu, ale aj obsah (teda odporúčal napríklad vymeniť ľudí za iných ľudí a stromy nahradiť odlišnými stromami). Z hľadiska niekoho, kto sa pokúša zbadať úpravy v obrázku, je to náročnejšie, pretože nemôže hľadať len opakujúce sa škvrny pixelov.

Ďalšia predstavená funkcia sa nazýva Project Cloak a v podstate je to Content Aware Fill pre video. Umožňuje používateľovi izolovať určitú časť klipu (napr. popruh na batohu alebo pouličnú lampu) a odstrániť ju kliknutím na tlačidlo. Takéto úpravy sú možné už aj teraz, ale zvyčajne treba prechádzať video snímku po snímke. Video demonštruje, ako môžete to isté dosiahnuť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Súčasná umelá inteligencia sa ukazuje ako pozoruhodne schopný nástroj na tento druh úloh. Hoci úprava obrázkov a videí nie je nič nové, dostupnosť takýchto ľahko použiteľných nástrojov pre každého môže byť dôvod na obavy. V budúcnosti to, že niečo vidíte na vlastné oči, ešte nemusí znamenať, že je to aj pravda.

Zdroj: Theverge

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Praktické inteligentné oblečenie, ktoré sa dá prať, by už mohlo byť na dosah

15.11.2018 00:00

Myšlienka inteligentných odevov je síce pekná, ale väčšina ľudí nechce nosiť tričko na sledovanie zdravia, ktoré obsahuje ťažkú ​​batériu. Navyše ako sa dá takéto oblečenie čistiť? Našťastie vedci už ...

Technológie

Inteligentné kuchynské spotrebiče od Alzy

13.11.2018 15:00

lza predstavila slovenským novinárom vo svojom bratislavskom showroome svoj koncept Smart Kitchen, čiže kuchyňu budúcnosti s inteligentnými kuchynskými spotrebičmi. V expozícii sú vystavené inteligent ...

Technológie 1

AMD predstavilo 64-jadrový procesor Epyc Rome založený na 7 nm výrobnej technológii

14.11.2018 00:15

Intel nedávno ohlásil, že na budúci rok uvedie na trh 48-jadrový procesor. A teraz AMD reaguje predvedením funkčných vzoriek 64-jadrového procesora Epyc s kódovým označením Rome, založeného na archite ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button