Image
5.4.2019 1 Comments

Umelá inteligencia dokáže predpovedať s presnosťou 95 %, ktorí pracovníci chcú ukončiť pracovný pomer

IBM dostane denne viac ako 8000 životopisov od uchádzačov o zamestnanie, čo z neho robí číslo 1 na webovej stránke na hľadanie práce Glassdoor. Nie je to však jediný spôsob, ako sa technologický gigant, ktorý zamestnáva približne 350 000 pracovníkov, dozvie o tom, kto v súčasnosti hľadá novú pracovnú pozíciu. Technológia umelej inteligencie IBM dosahuje teraz presnosť 95 % pri predpovedaní pracovníkov, ktorí plánujú opustiť svoje zamestnanie. Spoločnosť aj týmto spôsobom zlepšuje svoju prácu zameranú na udržanie zamestnancov.

IBM má patent na svoj program „predikcie odchodu zamestnancov“, ktorý beží na Watsone. Umelá inteligencia doteraz ušetrila spoločnosti asi 300 miliónov dolárov na nákladoch na udržanie zamestnancov.

Retenčný nástroj s umelou inteligenciou je súčasťou balíka produktov IBM, ktoré sú navrhnuté na podporu tradičného prístupu k riadeniu ľudských zdrojov. Podľa Ginni Romettyovej, CEO IBM, práve riadenie ľudských zdrojov je oblasť, kde ľudia potrebujú AI na zlepšenie práce.

Vďaka väčšej miere implementovania AI technológií IBM zmenšila v globálnej miere svoje oddelenie ľudských zdrojov o 30 %. Pozície, ktoré sa zachovali, sú však lepšie platené a môžu sa zamerať na prácu s vyššou hodnotou.

Okrem udržania pracovníkov v zamestnaní môže umelá inteligencia pomôcť aj pri identifikácii ich zručností. Uľahčí tak kariérny postup zamestnancov, čo je oblasť, v ktorej mnohé spoločnosti stále zlyhávajú. „Očakávam, že umelá inteligencia zmení 100 percent pracovných miest v nasledujúcich piatich až desiatich rokoch,“ uviedla generálna riaditeľka IBM.

Umelá inteligencia môže analyzovať, či zručnosti pracovníka budú potrebné v budúcnosti a či zodpovedajú stratégii spoločnosti. V opačnom prípade ho môžu manažéri nasmerovať na iné možnosti. Tradičnými metódami to bolo ťažké dosiahnuť, lebo manažéri boli pri hodnotení subjektívni.

Technológia IBM umožňuje zobraziť úlohy, ktoré zamestnanci vykonávajú, vzdelávacie kurzy, ktoré absolvovali, a služobný postup, ktorým prešli. Personálni manažéri tak získajú lepší prehľad o ich zručnostiach.

Spoločnosť sa vzdala aj ďalšej zaužívanej praxe – ročného hodnotenia zamestnancov. Teraz pri poskytovaní spätnej väzby zamestnancom o ich napredovaní pomáha virtuálny asistent IBM MYCA (My Career Advisor), ktorý používa superpočítač Watson, aby pomohol zamestnancom identifikovať, kde potrebujú zlepšiť či rozšíriť svoje zručnosti. Ďalšia technológia Blue Match na základe údajov o ich zručnostiach naznačuje, k akým novým pracovným pozíciám by mohli získať prístup.  

Zdroj: cnbc.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Virtuálna a rozšírená realita zásadne zmenia spôsob, akým pracujeme. Pripravte sa na to

09.12.2019 00:15

Podľa nedávneho výskumu spoločnosti PwC širšie zavádzanie technológií rozšírenej reality (augmented reality – AR) a virtuálnej reality (VR) prinesie do roku 2030 svetovej ekonomike 1,5 bilióna libier. ...

Technológie 1

Mobilná aplikácia Tatrabanka 3.0 s inovovaným dizajnom a chatbotom Adamom

11.12.2019 00:10

Špeciálny projekt Jedným z kľúčových pilierov koncepcie modernej digitálnej banky je mobilná aplikácia, ktorá ponúka klientom maximum možností pre každodenný život, čím sa stáva neodmysliteľnou súčas ...

Technológie 1

Nový čínsky múr bol vytlačený na 3D tlačiarni

06.12.2019 00:20

V čínskom meste Su-čou majú múr, ktorý sa líši od všetkých ostatných na svete. Podľa článku publikovaného na 3D Printing Media Network čínska stavebná spoločnosť Winsun tu dokončila výstavbu 3D tlačen ...

1 Comments

  1. kedze reakcia na: Umelá inteligencia dokáže predpovedať s presnosťou 95 %, ktorí pracovníci chcú ukončiť pracovný pomer
    5.4.2019 18:04
    vacsina ludstva sa stava debilnejsia vdaka progresivnym liberalom, tak umela inteligencia bude odporucat vacsinu ludstva kopat kanale...
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá