Image
1.10.2018 1 Comments

Umelá inteligencia Microsoftu nás ochráni pred bláznami, ktorí fajčia pri tankovaní benzínu

Zapálená cigareta horí asi pri 600 °C, pričom bod samovznietenia benzínu je menej ako polovica. Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí pri tankovaní fajčia. Práve na riešenie tohto problému vyvinuli v Microsofte poplachový systém s umelou inteligenciou, ktorý pracovníkom na pumpe pomôže odhaliť previnilcov.

Tím Azure zistil, že niektoré staršie typy umelej inteligencie založenej na cloude sú najlepší spôsob, ako bojovať proti takýmto nezodpovedným fajčiarom.

Riešenie Microsoftu využíva kamery, ktoré stále sledujú ľudí a dianie na pumpe. Keď zaznamenajú určité správanie (napríklad svetlo z horiacej cigarety), zabudovaná umelá inteligencia označí obrázok a odošle ho do cloudu, kde pokročilejšia umelá inteligencia určí, či by sa mal ozvať alarm.

Čerpacie stanice si totiž nemôžu dovoliť prevádzkovať dostatočne výkonné počítače na to, aby na nich mohol bežať model AI na rozpoznávanie malých obrázkov. Nahrať všetky zábery do cloudu by zase vyžadovalo prenos priveľa údajov.

Systém Microsoftu preto používa jednoduchšie algoritmy na detekciu fajčiarov na čerpadle a potom posiela tieto snímky do cloudu na analýzu. Je to elegantné riešenie, ktoré sa v súčasnosti testuje na dvoch staniciach Shell - jednej v Singapure a druhej v Thajsku.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Staré mobily netreba vyhadzovať. Tento projekt ich pospája a vytvorí z nich cloudový "superpočítač"

17.01.2019 00:20

Spoločnosť Shenzhen Onething Technologies Co. predstavila novú koncepciu smart zariadenia na zdieľaný computing založený na telefóne. Nový koncepčný produkt OneThing Cloud mini bude prvým telefónnym z ...

Technológie 1

Vedci vytvorili 100× rýchlejšiu 3D tlačiareň. Na tlač využíva tekutú živicu a svetlo

16.01.2019 00:00

Výskumníci z Michiganskej univerzity prišli s myšlienkou, že namiesto postupného vrstvenia plastových vlákien pri bežnom procese 3D tlače, ktoré má za následok aj horšiu konštrukčnú stabilitu vytlačen ...

Technológie

Prsteň ORII umožní telefonovať, posielať správy a zistiť dôležité informácie bez toho, aby ste vytiahli telefón z vrecka

16.01.2019 00:05

Medzi startupmi ocenenými na CES 2019 bola aj firma Origami Labs. Vystavovala nositeľné zariadenie v podobe prsteňa ORII, ktorý dokáže telefonovať, posielať a prijímať textové správy a reagovať na rôz ...

q

1 Comments

  1. Buni reakcia na: Umelá inteligencia Microsoftu nás ochráni pred bláznami, ktorí fajčia pri tankovaní benzínu
    1.10.2018 23:10
    Fajčenie, prchanie benzínu, roztápajúca sa asfaltka pod šírym slnečným nebom a nevrlý pumpár, možnože preto, že si nemôže otvoriť tú fľašku alkoholu, čo predáva. Niekomu sa v takom prostredí veci nebezpečne zmiešajú, ale bežne si ich predstavujeme spolu s ropnými čerpadlami ako obrázok z minulého storočia. Keď sa Spojené štáty rozhodli ísť prednedávnom globálne proti drogám a nie je to určite len predstavenie ako už toľko ráz vo svete, je to správny krok, chýbal dôraz na nikotinizmus, okrem spomenutia kokoainizmu a morfinizmu. Táto epidémia je však z plošného hľadiska a hľadiska spektra konzekvencií nebezpečnejšia ako ďalšie dve. Je to epidémia tolerovaná, konsolidovaná a ekonomicky vynosná, čo do počtu závislých (independence) je tragická, v arabských krajinách naberá sofistikovanú, alchimickú :) formu vodných fajok. Takáto konsolidovanosť je omnoho nebezpečnejšia ako medicínsky riešené závislosti a zdrogovanie spoločnosti je tak oproti hrubosti tejto konsolidovanosti len vedľajšie, nezávislé, akoby bolo dôkazom slobody, slobody výberu, spolu s predajom alkoholu je nikotinizmus vlajkovou loďou militaristických systémov po celom svete a je priehľadné ako je tolerované Spojenými štátmi. USA sa teda navracajú (again) do minulého storočia, ktoré však skončilo, ale nikotínpatriotizmus aj nikotínglobalizmus, o čom by vedel rozprávať Guterres, :), ako fajka mieru pokračujú.

    Je to len deň, čo bola vyfajčená fajka mieru pri USMCA, keď Spojené štáty priniesli do Kanady veľkú botu, z ktorej trčala slama, konsolidačná, mierotvorná bota však zanecháva výraznú ekologickú stopu, keďže USA vyprodukuje viac fluóru, než sú jeho obyvatelia schopní prijať. Odporúčam Kanade rozvinúť svoj ekologický potenciál, prestať nehumánne dávkovať vo svojej krajine fluór a zakázať príjem mliečnych produktov z krajiny fluórom zasľúbenej USA, pretože nehumánny industrializmus je mier a konsolidácia ako dar od tejto krajiny.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button