Image
1.10.2018 1 Comments

Umelá inteligencia Microsoftu nás ochráni pred bláznami, ktorí fajčia pri tankovaní benzínu

Zapálená cigareta horí asi pri 600 °C, pričom bod samovznietenia benzínu je menej ako polovica. Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí pri tankovaní fajčia. Práve na riešenie tohto problému vyvinuli v Microsofte poplachový systém s umelou inteligenciou, ktorý pracovníkom na pumpe pomôže odhaliť previnilcov.

Tím Azure zistil, že niektoré staršie typy umelej inteligencie založenej na cloude sú najlepší spôsob, ako bojovať proti takýmto nezodpovedným fajčiarom.

Riešenie Microsoftu využíva kamery, ktoré stále sledujú ľudí a dianie na pumpe. Keď zaznamenajú určité správanie (napríklad svetlo z horiacej cigarety), zabudovaná umelá inteligencia označí obrázok a odošle ho do cloudu, kde pokročilejšia umelá inteligencia určí, či by sa mal ozvať alarm.

Čerpacie stanice si totiž nemôžu dovoliť prevádzkovať dostatočne výkonné počítače na to, aby na nich mohol bežať model AI na rozpoznávanie malých obrázkov. Nahrať všetky zábery do cloudu by zase vyžadovalo prenos priveľa údajov.

Systém Microsoftu preto používa jednoduchšie algoritmy na detekciu fajčiarov na čerpadle a potom posiela tieto snímky do cloudu na analýzu. Je to elegantné riešenie, ktoré sa v súčasnosti testuje na dvoch staniciach Shell - jednej v Singapure a druhej v Thajsku.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Miniatúrny dron UDrone môžete ovládať myšlienkami a gestami

15.03.2019 00:10

Predstavte si, o koľko viac zábavy by ste si mohli užiť s dronom, keby ste sa zbavili ovládača v ruke a ovládali ho čisto myšlienkami. Nad tým sa zamysleli v čínskej firme EEGSmart a vytvorili minikva ...

Technológie

NAS od Synology pre nadšencov, podnikateľov, malé firmy a tímy

15.03.2019 00:05

Motto: Sú len dva typy podnikateľov pracujúcich s údajmi. Tí, ktorí zálohujú, a tí, ktorí budú zálohovať. Aj malé firmy, živnosti a slobodné povolania často potrebujú ukladať veľké množstvo údajov. ...

Technológie

Spoznajte rybára, ktorý chytil vášho tuniaka. Aj to umožňujú moderné technológie

15.03.2019 00:00

Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet virtuálnych mien. Umožňuje aj úplne nový typ služieb pre bežných ľudí, ktorí majú napríklad radi steak z tuniaka. Priamo v obchode si dokážu vďa ...

q

1 Comments

  1. Buni reakcia na: Umelá inteligencia Microsoftu nás ochráni pred bláznami, ktorí fajčia pri tankovaní benzínu
    1.10.2018 23:10
    Fajčenie, prchanie benzínu, roztápajúca sa asfaltka pod šírym slnečným nebom a nevrlý pumpár, možnože preto, že si nemôže otvoriť tú fľašku alkoholu, čo predáva. Niekomu sa v takom prostredí veci nebezpečne zmiešajú, ale bežne si ich predstavujeme spolu s ropnými čerpadlami ako obrázok z minulého storočia. Keď sa Spojené štáty rozhodli ísť prednedávnom globálne proti drogám a nie je to určite len predstavenie ako už toľko ráz vo svete, je to správny krok, chýbal dôraz na nikotinizmus, okrem spomenutia kokoainizmu a morfinizmu. Táto epidémia je však z plošného hľadiska a hľadiska spektra konzekvencií nebezpečnejšia ako ďalšie dve. Je to epidémia tolerovaná, konsolidovaná a ekonomicky vynosná, čo do počtu závislých (independence) je tragická, v arabských krajinách naberá sofistikovanú, alchimickú :) formu vodných fajok. Takáto konsolidovanosť je omnoho nebezpečnejšia ako medicínsky riešené závislosti a zdrogovanie spoločnosti je tak oproti hrubosti tejto konsolidovanosti len vedľajšie, nezávislé, akoby bolo dôkazom slobody, slobody výberu, spolu s predajom alkoholu je nikotinizmus vlajkovou loďou militaristických systémov po celom svete a je priehľadné ako je tolerované Spojenými štátmi. USA sa teda navracajú (again) do minulého storočia, ktoré však skončilo, ale nikotínpatriotizmus aj nikotínglobalizmus, o čom by vedel rozprávať Guterres, :), ako fajka mieru pokračujú.

    Je to len deň, čo bola vyfajčená fajka mieru pri USMCA, keď Spojené štáty priniesli do Kanady veľkú botu, z ktorej trčala slama, konsolidačná, mierotvorná bota však zanecháva výraznú ekologickú stopu, keďže USA vyprodukuje viac fluóru, než sú jeho obyvatelia schopní prijať. Odporúčam Kanade rozvinúť svoj ekologický potenciál, prestať nehumánne dávkovať vo svojej krajine fluór a zakázať príjem mliečnych produktov z krajiny fluórom zasľúbenej USA, pretože nehumánny industrializmus je mier a konsolidácia ako dar od tejto krajiny.
    Reagovať

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

eFocus 2019


PC forum button