Ujme sa nová koncepcia sieťových riešení Cisco?

0

Keď sa v IT objaví nový pojem od renomovanej a v danom sektore etablovanej firmy, začne sa olemika, či ide o nový trend alebo len o ďalší marketingový buzzword. Väčšinou sa to nedá poznať hneď, takže keď Cisco predstavilo svoju koncepciu Network Intuitive, až čas ukáže, či sa tento pojem stane alebo nestane trendom.


 

Základné princípy Cisco Network Intuitive vysvetľuje v našom videu Gordon Thomson, výkonný riaditeľ Cisco zodpovedný za kľúčové architektúry. V závere videa vás argentínska expertka Verónica Valeros, ktorá pôsobí vo výskumnom centre Cisco v Prahe, oboznámi s aktuálnym stavom výskumu v oblasti bezpečnosti a ochrany proti hrozbám.

Malo by ísť o úplne novú éru sietí, ktoré sú inteligentné a flexibilné. Učia sa, adaptujú na aktuálnu IT architektúru, ktorej sú súčasťou, s dôrazom na ochranu najcennejších údajov. Intuitívna sieť by mala predvídať a reagovať rýchlejšie ako klasické architektúry. Intuícia v praxi znamená, že sieťová vrstva poskytuje akčný a prediktívny pohľad na dianie v sieti. Využíva strojové učenie, pričom informácie získava z kontextu - čím viac dát má, tým je intuitívnejšia. Neustále sa učí a prispôsobuje. Zjednodušene povedané, snaží sa pochopiť kontext, teda kto, čo, kedy, kde a ako. Automatizácia správy umožňuje tak spravovať milióny zariadení v priebehu niekoľkých minút. Network Intuitive využíva osvedčenú architektúru Cisco Digital Network Architecture (DNA).


Gordon Thomson, výkonný riaditeľ Cisco zodpovedný za kľúčové architektúry

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Cisco

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať