SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 Advertisement

Uchopovače OnRobot získavajú významné ocenenia

Tlačové správy
0

Spoločnosť OnRobot, vedúci poskytovateľ inovatívnych koncových nástrojov pre kolaboratívne roboty, oznámila, že získala ocenenie Silver Award for Innovation na 20. ročníku veľtrhu Session China International Industry Fair (CIIF) za svoj robotický uchopovač OnRobot RG2-FT. Už skôr, v júni 2108, bola spoločnosti OnRobot udelená cena za uchopovač Gecko Gripper, ktorý získal Innovation and Entrepreneurship Award (IERA) počas výročného 50. zasadania Medzinárodného sympózia robotiky v Mníchove.

RG2-FT je uchopovač so zabudovanou inteligenciou, ktorý dokáže „vidieť a vnímať“ predmety vďaka integrovaným, šesťosovým silovo momentovým (F/T) a približovacím senzorom umiesteným na konci prstov. S týmto uchopovačom môžu zákazníci automatizovať vysoko presné montáže. Integrované šesťosové FT senzory poskytujú extrémne presné uchopovanie a umožňujú dosahovať vyššiu kvalitu výrobkov.

RG2-FT

Gecko Gripper je prvý globálny priemyselný uchopovač s adhezívnou technológiou úchopu. Na rozdiel od bežných vákuových gripperov tento systém dokáže jednoducho zdvíhať a premiestňovať aj porézne materiály či komponenty s navŕtanými otvormi, ako sú napríklad plošné spoje. Uchopovač priľne k manipulovanému materiálu takmer okamžite a nezanecháva žiadne stopy, čo dokáže zrýchliť výrobnú linku. Na spoľahlivé priľnutie stačí vyvinúť iba ľahký tlak.

Gecko Gripper

V auguste 2018 spoločnosť OnRobot rozšírila svoje portfólio o ďalší produkt akvizíciou firmy Purple Robotics. Jej duálny vákuový uchopovač VG10 dokáže manipulovať s viacerými predmetmi zároveň a riešiť počas jedného presunu viac úloh. Okrem toho integruje elektrický kompresor priamo v tele uchopovača, čo znamená, že užívatelia nemusia riešiť problémy s externým kompresorom, hadičkami a káblami typickými pre konvenčné vákuové systémy.

VG10

S vysoko inovatívnymi a oceňovanými uchopovačmi a produktmi získanými v rámci akvizícií sme opäť o ďalší krok bližšie k svojej vízii, ktorou je univerzálna ponuka robotických doplnkov v štýle “one-stop-shopping” pre našich zákazníkov,“ povedal Enrico Krog Iversen, výkonný riaditeľ OnRobot. „V priebehu niekoľkých budúcich rokov sa roboty stanú priemyselnou komoditou. Inovácie a pridanú hodnotu budú stále viac tvoriť samotné aplikácie, ich užívateľské prostredie, koncové nástroje a senzory.

Zobrazit Galériu

Myr Communication

Všetky autorove články
OnRobot robot nastroj koncovy uchopovac ocenenie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať