Image
16.10.2019 0 Comments

Šikovný doplnok pomôže s učením cudzích jazykov cez Netflix

Google chce pomôcť všetkým, ktorí sa učia cudzí jazyk. Ponúka im možnosť zlepšiť si zručnosti efektívne a príjemne sledovaním filmov a seriálov v jazyku, ktorý študujú. Dopomôže k tomu doplnok pre prehliadač Chrome Language Learning with Netflix.

Doplnok získate v obchode Chrome a po jeho nainštalovaní sa vám sprístupnia funkcie na výučbu jazykov, ktoré budete mať k dispozícii, keď budete sledovať videá na webovej stránke Netflix.

- Titulky sa budú zobrazovať v dvoch jazykoch, čo vám umožní porovnať pôvodný zvuk a text s prekladom do vášho jazyka.
- Aby používateľ nečítal len titulky vo svojom jazyku, môže si ich nechať rozmazané a nečitateľné. Zobrazia sa mu pomocou tlačidla E, ak bude mať problém s porozumením cudzojazyčnému textu.
- Používateľ môže meniť aj rýchlosť zobrazovania titulkov. Funkcia aktivovaná tlačidlom Q dialóg pri každom titulku zastaví. Pokračovať možno stlačením medzerníka.
- Na každé slovo v cudzojazyčných titulkoch sa dá kliknúť, v bubline sa potom objaví jeho definícia a možno si vypočuť aj jeho výslovnosť.Okrem verzie zadarmo je dostupná aj spoplatnená verzia Pro, ktorá ponúka ďalšie možnosti prekladu titulkov a schopnosť ukladať slová a frázy. Tie potom budú zvýraznené vždy, keď sa vyskytnú v titulkoch.

Doplnok je určený  pre stolové počítače a notebooky so systémom Windows a Mac OS. Samozrejme, na jeho používanie budete potrebovať aktívne predplatné Netflix.

Zdroj: chrome.google.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Microsoft sprístupňuje svoj nový prehliadač Chromium Edge pre širokú verejnosť

17.01.2020 00:04

Microsoft 15. januára 2020 oficiálne nahradil svoj desaťročný webový renderovací engine Trident iným, ktorý je založený na open source projekte Chromium. Úlohou nového Edge (Microsoft ho tak nazýva, p ...

Internet

Neurónové siete sa učia vidieť v 3D

17.01.2020 00:15

Počítač dnes môžu riadiť autá, poraziť najlepších hráčov v hrách ako go či šachy či dokonca písať prózu. Konvolučné neurónové siete (CNN – convolutional neural networks), inšpirované vrstvami neurónov ...

Internet

Vývoj aplikácií bez programovania. Google kúpil AppSheet

15.01.2020 00:30

Google oznámil, že za nezverejnenú sumu získal spoločnosť AppSheet, platformu na vývoj podnikových aplikácií bez kódu. AppSheet umožňuje vývojárom bez rozsiahlych znalostí o programovaní zhromažďovať ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá