Image
16.10.2019 0 Comments

Šikovný doplnok pomôže s učením cudzích jazykov cez Netflix

Google chce pomôcť všetkým, ktorí sa učia cudzí jazyk. Ponúka im možnosť zlepšiť si zručnosti efektívne a príjemne sledovaním filmov a seriálov v jazyku, ktorý študujú. Dopomôže k tomu doplnok pre prehliadač Chrome Language Learning with Netflix.

Doplnok získate v obchode Chrome a po jeho nainštalovaní sa vám sprístupnia funkcie na výučbu jazykov, ktoré budete mať k dispozícii, keď budete sledovať videá na webovej stránke Netflix.

- Titulky sa budú zobrazovať v dvoch jazykoch, čo vám umožní porovnať pôvodný zvuk a text s prekladom do vášho jazyka.
- Aby používateľ nečítal len titulky vo svojom jazyku, môže si ich nechať rozmazané a nečitateľné. Zobrazia sa mu pomocou tlačidla E, ak bude mať problém s porozumením cudzojazyčnému textu.
- Používateľ môže meniť aj rýchlosť zobrazovania titulkov. Funkcia aktivovaná tlačidlom Q dialóg pri každom titulku zastaví. Pokračovať možno stlačením medzerníka.
- Na každé slovo v cudzojazyčných titulkoch sa dá kliknúť, v bubline sa potom objaví jeho definícia a možno si vypočuť aj jeho výslovnosť.Okrem verzie zadarmo je dostupná aj spoplatnená verzia Pro, ktorá ponúka ďalšie možnosti prekladu titulkov a schopnosť ukladať slová a frázy. Tie potom budú zvýraznené vždy, keď sa vyskytnú v titulkoch.

Doplnok je určený  pre stolové počítače a notebooky so systémom Windows a Mac OS. Samozrejme, na jeho používanie budete potrebovať aktívne predplatné Netflix.

Zdroj: chrome.google.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Facebook Pay umožní zaplatiť už aj cez WhatsApp, Instagram a samozrejme Facebook

15.11.2019 00:10

Facebook uviedol na trh nový platobný systém s názvom Facebook Pay, ktorý bude k dispozícii  pre Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp a má uľahčiť platby v obľúbených sociálnych sieťach a aplikác ...

Internet 2

YouTube mení podmienky. Bude môcť vymazať účty, na ktorých nezarába

14.11.2019 00:20

Niektorí používatelia a tvorcovia obsahu sa obávajú, že služba YouTube by mohla po 10. decembri, keď nadobudnú účinnosť jej nové podmienky, odstrániť ich účet. V časti Pozastavenie a ukončenie účtu sa ...

Internet 8

Tieto programovacie jazyky by ste sa mali učiť v roku 2020

13.11.2019 00:05

Programovanie je jedna zo základných zručností, ktoré sa v súčasnosti vyžadujú na väčšine dobre platených pracovných miest. Aké programovacie jazyky sa budú vyžadovať v roku 2020 a neskôr? Koľko prog ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá