Image
3.9.2019 0 Comments

Učebnice s rozšírenou realitou poskytnú 4D zážitok

Úplne novú úroveň zážitku prinášajú 4D knihy s rozšírenou realitou, pretože pri čítaní ožívajú a ich hrdinovia vyskakujú zo stránok. Pomocou animácie získavajú ďalšiu dimenziu, a nechýba ani hlas rozprávača, jednotlivých postáv alebo hudobný podklad. Samozrejme, zvuk týchto kníh je iný, než poznáme z čítania pomocou aplikácie TalkBack od Google, v ktorých číta e-knihy hlas generovaný počítačom.

V prípade TalkBack nejde teda o sprístupnenie klasickej audioknihy, preto môže fungovať online aj offline. Knihy novej generácie majú hlasy nadabované a sú závislé od pripojenia na internet. Hlavné postavy a objekty ilustrácií z knižky sa vznášajú nad knihou a čitateľ môže nimi manipulovať, otáčať, posúvať, hrať sa s nimi. Pravdaže, iba v rámci vymedzeného priestoru.

Knihy sa prebúdzajú pomocou aplikácie (pre Android aj iOS) v mobile alebo tablete. Pri čítaní treba zariadenie držať nad knihou v nastavenom uhle, nie je potrebný headset ako pri virtuálnej realite.

Získanie knihy s rozšírenou realitou
Knihy sa dajú získať dvojako. Kúpou reálnej knihy alebo e-knihy a stiahnutím bezplatnej aplikácie rozšírenej reality k nej do smartfónu alebo tabletu. Takéto knihy sa dajú kúpiť aj na Slovensku. Čo sa týka obsahu, existujú rozprávkové knihy plné víl a princezien až po vzdelávacie z oblasti astronómie či dinosaurov. 

V knižnici University of Texas v San Antoniu s detskou knihou

Na zahraničných univerzitách (napr. University of Texas v San Antoniu ) vytvárajú obsah pre rôzne vyučovacie predmety. Napríklad, študenti môžu zahriať teplo na virtuálnom Bunsenovom horáku v knihe chémie alebo nakŕmiť leva v príbehu o živočíšnych ríšach. Takejto vzdelávacej pomôcke by sa určite potešili aj naši učitelia a žiaci. Video encyklopédia, ktorá by mohla byť predchodcom virtuálnej učebnice TU.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Prídavná obrazovka CastAway zdvojnásobí plochu displeja vášho smartfónu

15.11.2019 00:20

Páči sa vám Microsoft Surface Duo, ale nemáte peniaze, aby ste vymenili svoj súčasný telefón? Možno vás zaujme kampaň na portáli Indiegogo. CastAway je druhá obrazovka pre smartfón, o ktorej tvorcovia ...

Inovácie 2

Algoritmus dokáže odstrániť vodu zo snímok zhotovených pod vodou. Výsledky sú výborné

15.11.2019 00:15

Postdoktorandka Derya Akkaynak z Haifskej univerzity vyvinula algoritmus Sea-thru, ktorý môže urobiť fotografie nasnímané pod vodou jasnejšími. Aj keď „odstránenie vody“ nie je vedecké vysvetlenie toh ...

Inovácie

Motorola vzkriesila Razr ako skladací smartfón s velkým displejom

15.11.2019 00:05

Motorola Razr je späť, ale teraz ako smartfón s Androidom. Spoločnosť oficiálne ohlásila svoj dlho očakávaný sklápací telefón. Tohtoročný model si vo všeobecnosti zachoval tvar predchodcu, ale klávesn ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá