Image
18.11.2019 0 Comments

Overujeme si, že ste v poriadku: Uber spustil novú bezpečnostnú funkciu RideCheck

Od našej prvej jazdy pred takmer desiatimi rokmi sa systém GPS stal základnou kostrou používania Uberu. Každá cesta je na mape, takže presne vieme, kde a kedy jazdíte a tiež, kto sedí za volantom. Tieto dáta zvýšili sledovateľnosť a umožnili nám zvýšiť bezpečnosť cestovania. Drvivá väčšina jázd s Uberom prebieha bez akýchkoľvek incidentov, ale práve vďaka sile údajov z GPS, ktoré máme k dispozícii a vďaka ďalším senzorom v smartfónoch vodičov, dokáže naša technológia zistiť, keď niečo nie je úplne v poriadku.

Takto sme vyvinuli našu najnovšiu bezpečnostnú funkciu RideCheck, ktorá dokáže odhaliť prípadné anomálie, ako napríklad možnú haváriu alebo neočakávané dlhé zastavenie, a proaktívne prezerá nástroje, ktoré môžu cestujúci a vodiči použiť na privolanie pomoci. Táto funkcia je teraz k dispozícii pre všetkých cestujúcich a vodičov nielen v celej Európe, ale tiež na Strednom východe a v Afrike.

Po spustení funkcie RideCheck dostane cestujúci aj vodič upozornenie s otázkou, či je všetko v poriadku. Prostredníctvom aplikácie nám môžu oznámiť, že je všetko v poriadku, prípadne využiť iné možnosti, ako napríklad stlačiť núdzové tlačidlo, nahlásiť nehodu alebo môžu jednoducho zdieľať svoju jazdu s dôveryhodným kontaktom. Technológiu RideCheck budeme aj naďalej vyvíjať a pracujeme tiež na pridaní ďalších možností v rámci tejto funkcie.

„Táto bezpečnostná funkcia spája mnoho prvkov, ktoré sme vyvinuli počas posledných rokov, ako napríklad bezpečnostné centrum, núdzové tlačidlo či dôveryhodné kontakty a zobrazuje ich práve vtedy, keď ich naši cestujúci a vodiči najviac potrebujú. Je to vynikajúci príklad toho, ako sa môže stať vďaka technológii cestovanie bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým a ako technológia podporuje naše úsilie predchádzať incidentom a pomôže tiež nastaviť štandard bezpečnosti zdieľaných jázd,” hovorí Ash Kebriti, generálny manažér Uber pre strednú a východnú Európu.

RideCheck môže cestujúcim aj vodičom slúžiť ako pripomienka toho, že na nich neustále dávame pozor. Pomôže tiež zvýšiť odhodlanie používateľov, aby nás v prípade potreby informovali. Každý incident berieme vážne bez ohľadu na jeho rozsah a čo je najdôležitejšie, ako technologická spoločnosť veríme, že tieto dáta nám pomôžu učiť sa a zlepšovať sa. Vždy sme podporovali spätnú väzbu a dúfame, že táto nová funkcia zlepší náš prehľad a umožní nám ďalej zvyšovať bezpečnosť na našej platforme.

V rámci aplikácie sme zaviedli aj tlačidlo diskriminácie, ktoré cestujúcim aj vodičom umožní nahlásiť prípadnú diskrimináciu jedným kliknutím. Táto funkcia podporuje prísnu a jasnú politiku spoločnosti Uber zameranú proti diskriminácii a umožňuje oveľa presnejšiu spätnú väzbu. „Aj keď som hrdý na pokrok, ktorý sme dosiahli, pokiaľ ide o bezpečnosť, sme si vedomí, že naša práca nie je nikdy hotová,“ dodáva Ash Kebriti, generálny manažér Uber pre strednú a východnú Európu.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum AKO: Štyria z piatich Slovákov by dcére odporučili prácu v IT

13.12.2019 14:21

Takmer 80 percent obyvateľov Slovenska si myslí, že je potrebné zvyšovať zastúpenie žien v sektore informačných technológií. Vyplýva to z prieskumu realizovaného prieskumnou agentúrou AKO, ktorého obj ...

Tlačové správy

Súťaž EY Cyber Security Trophy pozná víťazov

13.12.2019 09:17

Spoločnosť EY zverejnila výsledky druhého ročníka unikátneho konceptu súťaže EY Cyber Security Trophy. Absolútnym víťazom sa stal Milan Kyselica. Víťaz okrem prestížneho titulu získal aj príležitosť ú ...

Tlačové správy

Zvýhodnené úvery na financovanie inovácií pre malé a stredné podniky

13.12.2019 09:12

Malé a stredné podniky môžu vďaka spolupráci Slovenskej sporiteľne s National Development Fund II. (NDF II.)  získať zvýhodnené úvery na financovanie výskumu, vývoja a inovácií. Požičať si môžu až 1,8 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá