Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Uber predstavil nové samojazdiace auto a ohlásil prvé testy donášky jedla dronmi

1

V druhý a zároveň posledný deň tretieho ročníka Elevate Summitu prezentoval Uber ako spolupracuje s predstaviteľmi vlád a priemyslu na vybudovaní prvej leteckej siete spolujazdy na svete s bezpečnými, tichými a elektrickými lietadlami Uber Air.

Okrem toho summit predstavil ďalšie technologické novinky spoločnosti Uber a budúce aktivity - od nových pokrokov v oblasti e-bicyklov a skútrov, cez inovácie v dodávkach potravín v rámci donáškovej služby Eats až po najpokročilejšie autonómne vozidlá.

Volvo a Uber prezentujú samojazdiace vozidlo
Volvo XC90 SUV je tretím vozidlom, ktoré spolu partneri vyvinuli a prvé vozidlo schopné plne samostatnej jazdy určené na výrobu. Základné vozidlo XC90 je vybavené kľúčovými bezpečnostnými prvkami, ktoré umožňujú jednoduchú inštaláciu vlastného samojazdiaceho systému od Uberu. Ten umožní prípadné budúce nasadenie samojazdiacich aút v sieti Uber ako služby autonómnej spolujazdy.

Donášku jedla dronmi bude poháňať technológia Uber Elevate a sieť Uber Eats
Kombináciou inovatívnej technológie spoločnosti Uber Elevate so sieťou a logistickými skúsenosťami spoločnosti Uber Eats skráti donáška potravín dronmi dodacie lehoty. Počiatočná fáza testovania v San Diegu bola zrealizovaná s McDonald's a v priebehu tohto roka sa rozšíri o ďalších partnerov Uber Eats.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
auto doprava autonom dron AI umelá inteligencia

1 komentár

bolt reakcia na: Uber predstavil nové samojazdiace auto a ohlásil prvé testy donášky jedla dronmi

10.7.2019 16:07
zdravim. ak niekto potrebuje promo kod do BOLT aplikacie s 5 EUR zlavou na prvu jazdu s BOLT, tak tu je: RH6PA. pomozete sebe aj mne. dakujem.
BOLT mozete vyuzit nielen v bratislave, ale aj v kosiciach, presove, nitre, ziline a v trnave. a samozrejme, v zahranici.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať