Image
21.1.2014 0 Comments

USA: Snowden mohol spolupracovať s Rusmi

snowden-moskva-letisko.jpg Bývalý spolupracovník Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) Edward Snowden mohol spolupracovať s Ruskom, povedal predseda bezpečnostného výboru v Snemovni. "Myslím si, že je dôvod, prečo skončil v ich rukách v Moskve," povedal republikán Mike Rogers pre televíziu CBS. Neposkytol však nijaké dôvody svojho tvrdenia.

Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) však uviedol, že Snowden pracoval sám. Sowdenovi, ktorému hrozí v USA obvinenie zo špionáže, odmieta, žeby poskytol získané dokumenty ktorejkoľvek zahraničnej vláde. Roger, ktorý zastupuje v Kongrese Michigan, povedal pre NBC, že na "niektoré veci, ktoré Snowden urobil, nemal technické možnosti".

"Zdá sa preto, že mal nejakú pomoc. Ukradol veci, ktoré nemali nič dočinenia so súkromím, ako napríklad veľké množstvo údajov týkajúcich sa americkej armády," povedal Rogers a dodal, že Američania za to zaplatia miliardy a miliardy dolárov". Kalifornská demokratická senátorka Dianna Feinsteinová, ktorá stojí na čele bezpečnostného výboru v Senáte, tiež povedala, že Snowden mohol mať pomoc z Ruska.

Na verejnosť sa začiatkom decembra 2013 dostali správy, že NSA denne získava miliardy údajov z mobilných telefónov po celom svete. Záznamy sa následne ukladajú do gigantickej databázy.

Údaje údajne NSA získava z nabúrania sa do káblov spájajúcich mobilné siete na planéte. Celú kauzu v júni odhalil bývalý spolupracovník NSA Edward Snowden, ktorého začali stíhať americké orgány. Po niekoľkotýždňovom ukrývaní na jednom z moskovských letísk napokon dostal azyl v Rusku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Intel ukázal počítač s 8 miliónmi umelých neurónov

22.07.2019 00:00

Intel ohlásil významný pokrok vo vývoji svojho neuromorfného procesora s kódovým názvom Loihi. Neuromorfné čipy tvoria podmnožinu výpočtovej techniky, ktorá sa snaží napodobňovať architektúru mozgu. O ...

Bezpečnosť 1

Americké námorníctvo vybaví torpédoborce laserom schopným ničiť drony aj lietadlá

16.07.2019 00:05

Do námorných bojov by sa mohli čoskoro zapojiť laserové zbrane, čím boje na otvorenom mori dostanú novú dimenziu. Do roku 2021 budú americké torpédoborce vybavené lasermi schopnými identifikovať a sp ...

Bezpečnosť

Bezpečnostné kamery Wyze iba za 20 dolárov dokážu pomocou UI identifikovať ľudí

11.07.2019 07:58

Spoločnosť Wyze aktualizovala softvér svojich bezpečnostných kamier, a tak sú trochu inteligentnejšie. Dokážu identifikovať ľudí prostredníctvom umelej inteligencie. Táto funkcia je k dispozícii pre ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá