SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

USA: Bol som klasický špión, priznal Snowden

Bezpečnosť
0

snowden.jpg Bývalý spolupracovník americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) Edward Snowden nebol iba obyčajným informačným analytikom, ale mal špeciálny "špionážny výcvik" a zaoberal sa elektronickou špionážou. Snowden to tvrdí v najnovšom exkluzívnom rozhovore pre americkú stanicu NBC. Poprel tak pôvodné informácie o tom, že bol radovým počítačovým expertom.

"Bol som školeným špiónom v podstate v tradičnom zmysle slova. V tom zmysle, že som v zahraničí pracoval a žil v utajení a predstieral som, že mám prácu, ktorú som nemal," cituje NBC Snowdena v úryvku z rozhovoru, ktorý majú zverejniť ešte v stredu. Američan, ktorý po odhalení kauzy okolo masového špehovania zo strany NSA utiekol do Ruska, podľa vlastných slov pracoval aj pre Ústrednú spravodajskú službu (CIA).

Kauzu okolo masového sledovania komunikácie miliónov Američanov zo strany americkej NSA odhalil jej bývalý spolupracovník Edward Snowden, ktorý neskôr dostal azyl v Rusku. Jeho informácie zverejnil dnes už bývalý komentátor britského denníka The Guardian Glenn Greenwald. Podľa nich USA ilegálne sledovali viaceré európske vlády, ich lídrov vrátane nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ale i milióny bežných občanov.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať