Image
3.7.2019 0 Comments

ÚPVII spustil dve dvojfázové výzvy, podporí inovačné zoskupenia i startupy

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) spúšťa ďalšie jedinečné výzvy, ktoré majú v dvoch fázach rozprúdiť inovačný ekosystém na Slovensku pomocou finančnej pomoci akcelerátorom, inkubátorom a tiež startupom.

„Náš úrad pokračuje v podpore mladých slovenských inovatívnych firiem pomocou svojho jedinečného modelu hybridného financovania, ktorý spája investície z verejných i súkromných zdrojov. Tentokrát chceme okrem priamej pomoci malým a stredným podnikom podporiť aj inovačné zoskupenia ako sú akcelerátory a inkubátory, ktoré vyhľadávajú firmy s inovačným potenciálom. V rámci prvej fázy podporíme práve lokálne inovačné zoskupenia, ktoré pripravia vzdelávacie programy pre slovenské inovatívne firmy s minimálnou dĺžkou trvania dva týždne. V druhej fáze podporíme osem konkrétnychfiriem s inovatívnymi riešeniami a tieto firmy absolvujú pobyty v známych akcelerátoroch v USA a Izraeli, aby tu našli potenciálnych investorov a otvorili sa im tak dvere na globálny trh. Obdobná podpora inovačného ekosystému z verejných zdrojov sa poskytuje napríklad v Rakúsku,“ uviedol vicepremiér Richard Raši s tým, že dve dvojfázové výzvy na podporu dvoch inovačných zoskupení (akcelerátorov,  inkubátorov) a ôsmich inovatívnych firiem sú v celkovej výške 830 000 eur. Prvá fáza výziev je otvorená do 26. júla tohto roku, druhé fázy budú ukončené 27. septembra 2019.

Dvojfázová výzva, na základe ktorej dva startupy absolvujú intenzívny tréning v americkom akcelerátore, je určená pre inovatívne projekty zo sociálnej oblasti, informačných a komunikačných technológií a energetiky. Výzva týkajúca sa pobytu šiestich firiem vakcelerátore v Izraeli je vyhlásená pre projekty z oblasti priemyslu 4.0, kybernetickej bezpečnosti a biotechnológií.

„Do akcelerátorov v USA a Izraeli sme už poslali slovenské firmy, ktoré sa na základe tejto šance vypracovali z lokálneho hráča na globálneho. Dobrým príkladom je firma Damalis, ktorá uspela vo výzve nášho úradu na digitalizáciu verejnej správy mesta s riešením rozšírenej reality Cviker. Po absolvovaní pobytu v akcelerátore vo Virgínii sa jej zakladateľom otvorili dvere na americký trh, kde spolupracujú s telekomunikačnými operátormi ako je napríklad T-Mobile US alebo Comcast,“ povedal R. Raši.

Ďalších Šesť firiem, ktoré uspeli vo výzvach  úradu vicepremiéra, minulý týždeň oficiálne ukončili dvojmesačný program Innovation Leaders Open Gate v izraelskom Tel Avive Spoločnosti počas finálneho podujatia takzvaného Demo Day dostali príležitosť predstaviť inovatívne riešenia pred odbornou porotou, investormi a zástupcami médií.

 

Autor: UPVII

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy 1

Prieskum AKO: Štyria z piatich Slovákov by dcére odporučili prácu v IT

13.12.2019 14:21

Takmer 80 percent obyvateľov Slovenska si myslí, že je potrebné zvyšovať zastúpenie žien v sektore informačných technológií. Vyplýva to z prieskumu realizovaného prieskumnou agentúrou AKO, ktorého obj ...

Tlačové správy

Súťaž EY Cyber Security Trophy pozná víťazov

13.12.2019 09:17

Spoločnosť EY zverejnila výsledky druhého ročníka unikátneho konceptu súťaže EY Cyber Security Trophy. Absolútnym víťazom sa stal Milan Kyselica. Víťaz okrem prestížneho titulu získal aj príležitosť ú ...

Tlačové správy

Zvýhodnené úvery na financovanie inovácií pre malé a stredné podniky

13.12.2019 09:12

Malé a stredné podniky môžu vďaka spolupráci Slovenskej sporiteľne s National Development Fund II. (NDF II.)  získať zvýhodnené úvery na financovanie výskumu, vývoja a inovácií. Požičať si môžu až 1,8 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá