Image
27.2.2017 1 Comments

UPS predstavil vlastný plán doručovania balíkov dronmi. A vyzerá životaschopne

Drony sú čoraz lacnejšie, a tak sa možnosti ich nasadenia stále rozširujú. Najnovšie predstavila ich aplikáciu americká logistická firma UPS. Oktokoptéra štartujúca zo strechy vozidla je schopná dopraviť balík s hmotnosťou 4,5 kg.

Vodič vozidla UPS naloží balíček do klietky a stlačí tlačidlo na dotykovej obrazovke, čím odošle dron na vopred nastavenú autonómnu trasu smerujúcu na miesto určenia. Dron je poháňaný batériou, ktorá sa nabíja, kým je ukotvený na streche auta. Doba letu je 30 minút.

Súčasné pravidlá FAA však vyžadujú priamu viditeľnosť medzi dronom a jeho prevádzkovateľom pre prípad, že by ten musel prevziať z nejakého dôvodu jeho riadenie. Dron komunikuje s vozidlom cez 4G, ale v zálohe je aj možnosť komunikácie cez rádiofrekvenčný signál v miestach, kde signál 4G nie je k dispozícii.

Technológia však ešte nie je celkom dopracovaná, o čom svedčí aj menšia nehoda, ktorá sa stala počas testu. Dron urobil pri štarte chybu a takmer narazil do zatvárajúceho sa posuvného strešného panela nákladného vozidla.

UPS dúfa, že keď bude technológia uznaná za bezpečnú a spoľahlivú, bude možné doručovanie dronmi aj mimo priamej viditeľnosti, čím by sa proces doručovania zefektívnil. Obrovská pomoc by to bola najmä na miestach s nedostatočnou infraštruktúrou.

Zdroj: PressroomAutoblog

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Pentagon zakázal vojakom používať GPS v smartfónoch, hodinkách a fitnes náramkoch. Aby ich nepriateľ neodhalil

14.08.2018 00:20

Pentagon nedávno oznámil, že zakázal vojakom na zahraničných misiách používať GPS na smartfónoch, smart hodinkách, fitnes náramkoch a iných elektronických zariadeniach, ktoré by mohli odhaliť ich polo ...

Technológie

Microsoft nainštaloval na svoje dátové centrum v mori kameru. Vďaka nej môžete sledovať, čo sa deje pod hladinou

14.08.2018 00:10

Ak ste odjakživa túžili sledovať ryby plávajúce okolo dátového centra skladujúceho 27,6 petabajtu údajov, konečne sa vám naskytá možnosť. Microsoft totiž umiestnil webovú kameru vedľa svojho podmorské ...

Technológie

Notebook, ktorým zaujmete: Teclast F5 2v1 s 360° otáčavým dotykovým displejom

14.08.2018 00:00

V priebehu posledných pár rokov sa úspešne podarilo predtým menej známym čínskym spoločnostiam dostať do popredia, ak nie vyrovnať sa značkám s vedúcim postavením v oblasti technologického pokroku, kv ...

q

1 Comments

  1. wtf reakcia na: UPS predstavil vlastný plán doručovania balíkov dronmi. A vyzerá životaschopne
    28.2.2017 00:02
    nesmieme dopustit použivanie dronov legalne, je to naša strata súkromia, ... domyslite si.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button