Image
27.2.2017 1 Comments

UPS predstavil vlastný plán doručovania balíkov dronmi. A vyzerá životaschopne

Drony sú čoraz lacnejšie, a tak sa možnosti ich nasadenia stále rozširujú. Najnovšie predstavila ich aplikáciu americká logistická firma UPS. Oktokoptéra štartujúca zo strechy vozidla je schopná dopraviť balík s hmotnosťou 4,5 kg.

Vodič vozidla UPS naloží balíček do klietky a stlačí tlačidlo na dotykovej obrazovke, čím odošle dron na vopred nastavenú autonómnu trasu smerujúcu na miesto určenia. Dron je poháňaný batériou, ktorá sa nabíja, kým je ukotvený na streche auta. Doba letu je 30 minút.

Súčasné pravidlá FAA však vyžadujú priamu viditeľnosť medzi dronom a jeho prevádzkovateľom pre prípad, že by ten musel prevziať z nejakého dôvodu jeho riadenie. Dron komunikuje s vozidlom cez 4G, ale v zálohe je aj možnosť komunikácie cez rádiofrekvenčný signál v miestach, kde signál 4G nie je k dispozícii.

Technológia však ešte nie je celkom dopracovaná, o čom svedčí aj menšia nehoda, ktorá sa stala počas testu. Dron urobil pri štarte chybu a takmer narazil do zatvárajúceho sa posuvného strešného panela nákladného vozidla.

UPS dúfa, že keď bude technológia uznaná za bezpečnú a spoľahlivú, bude možné doručovanie dronmi aj mimo priamej viditeľnosti, čím by sa proces doručovania zefektívnil. Obrovská pomoc by to bola najmä na miestach s nedostatočnou infraštruktúrou.

Zdroj: PressroomAutoblog

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

7 nm procesory AMD Zen 2 prídu v roku 2019

22.05.2018 00:25

AMD v súčasnosti dodáva na trh 12 nm procesory a jeho generálna riaditeľka Lisa Su tvrdí, že spoločnosť je už takmer pripravená na prechod na 7 nm výrobu. Nová architektúru Zen 2 bude súčasťou 7 nm pr ...

Technológie

Americké námorníctvo bude pomocou umelej inteligencie hľadať malvér v šifrovanej komunikácii

22.05.2018 00:20

Pentagon spolupracuje s veľkými technologickými vývojármi, ktorí používajú umelú inteligenciu a cloud computing na odhaľovanie kybernetických útokov protivníka ukrytých v šifrovanej webovej prevádzke. ...

Technológie

Aktuálna tema: Ako kriminalisti a súdni znalci skúmajú zabavené mobily a počítače

22.05.2018 00:15

Informácie uložené v mobilných telefónoch, počítačoch a tabletoch sa stávajú čoraz dôležitejším dôkazným materiálom, bez ohľadu na to či bol kriminálny čin spáchaný prostredníctvom informačných techno ...

1 Comments

  1. wtf reakcia na: UPS predstavil vlastný plán doručovania balíkov dronmi. A vyzerá životaschopne
    28.2.2017 00:02
    nesmieme dopustit použivanie dronov legalne, je to naša strata súkromia, ... domyslite si.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button