PC REVUE
Image
27.2.2017 1 Comments

UPS predstavil vlastný plán doručovania balíkov dronmi. A vyzerá životaschopne

Drony sú čoraz lacnejšie, a tak sa možnosti ich nasadenia stále rozširujú. Najnovšie predstavila ich aplikáciu americká logistická firma UPS. Oktokoptéra štartujúca zo strechy vozidla je schopná dopraviť balík s hmotnosťou 4,5 kg.

Vodič vozidla UPS naloží balíček do klietky a stlačí tlačidlo na dotykovej obrazovke, čím odošle dron na vopred nastavenú autonómnu trasu smerujúcu na miesto určenia. Dron je poháňaný batériou, ktorá sa nabíja, kým je ukotvený na streche auta. Doba letu je 30 minút.

Súčasné pravidlá FAA však vyžadujú priamu viditeľnosť medzi dronom a jeho prevádzkovateľom pre prípad, že by ten musel prevziať z nejakého dôvodu jeho riadenie. Dron komunikuje s vozidlom cez 4G, ale v zálohe je aj možnosť komunikácie cez rádiofrekvenčný signál v miestach, kde signál 4G nie je k dispozícii.

Technológia však ešte nie je celkom dopracovaná, o čom svedčí aj menšia nehoda, ktorá sa stala počas testu. Dron urobil pri štarte chybu a takmer narazil do zatvárajúceho sa posuvného strešného panela nákladného vozidla.

UPS dúfa, že keď bude technológia uznaná za bezpečnú a spoľahlivú, bude možné doručovanie dronmi aj mimo priamej viditeľnosti, čím by sa proces doručovania zefektívnil. Obrovská pomoc by to bola najmä na miestach s nedostatočnou infraštruktúrou.

Zdroj: PressroomAutoblog

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Hliníkové batérie ako náhrada lítiovo-iónových a benzínu v autách

15.11.2018 00:10

Nový dizajn by mohol výrazne predĺžiť životnosť jednorazových kovovo-vzduchových batérií pre elektrické vozidlá, na skladovanie energie mimo siete a iné aplikácie. Kovovo-vzduchové akumulátory patria ...

Technológie

Poznáme ďalšie podrobnosti o skladacom smartfóne od Samsungu

15.11.2018 00:05

O skladacom smartfóne Samsungu sa hovorí už asi 5 rokov, jeho koncepcia pútala veľký záujem už na výstave CES v roku 2013. No s jeho blížiacim sa uvedením sa na webe objavuje čoraz viac detailov o ňom ...

Technológie

Praktické inteligentné oblečenie, ktoré sa dá prať, by už mohlo byť na dosah

15.11.2018 00:00

Myšlienka inteligentných odevov je síce pekná, ale väčšina ľudí nechce nosiť tričko na sledovanie zdravia, ktoré obsahuje ťažkú ​​batériu. Navyše ako sa dá takéto oblečenie čistiť? Našťastie vedci už ...

q

1 Comments

  1. wtf reakcia na: UPS predstavil vlastný plán doručovania balíkov dronmi. A vyzerá životaschopne
    28.2.2017 00:02
    nesmieme dopustit použivanie dronov legalne, je to naša strata súkromia, ... domyslite si.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Dni prilezitosti 2018

Najnovšie videáPC forum button