Image
27.2.2017 1 Comments

UPS predstavil vlastný plán doručovania balíkov dronmi. A vyzerá životaschopne

Drony sú čoraz lacnejšie, a tak sa možnosti ich nasadenia stále rozširujú. Najnovšie predstavila ich aplikáciu americká logistická firma UPS. Oktokoptéra štartujúca zo strechy vozidla je schopná dopraviť balík s hmotnosťou 4,5 kg.

Vodič vozidla UPS naloží balíček do klietky a stlačí tlačidlo na dotykovej obrazovke, čím odošle dron na vopred nastavenú autonómnu trasu smerujúcu na miesto určenia. Dron je poháňaný batériou, ktorá sa nabíja, kým je ukotvený na streche auta. Doba letu je 30 minút.

Súčasné pravidlá FAA však vyžadujú priamu viditeľnosť medzi dronom a jeho prevádzkovateľom pre prípad, že by ten musel prevziať z nejakého dôvodu jeho riadenie. Dron komunikuje s vozidlom cez 4G, ale v zálohe je aj možnosť komunikácie cez rádiofrekvenčný signál v miestach, kde signál 4G nie je k dispozícii.

Technológia však ešte nie je celkom dopracovaná, o čom svedčí aj menšia nehoda, ktorá sa stala počas testu. Dron urobil pri štarte chybu a takmer narazil do zatvárajúceho sa posuvného strešného panela nákladného vozidla.

UPS dúfa, že keď bude technológia uznaná za bezpečnú a spoľahlivú, bude možné doručovanie dronmi aj mimo priamej viditeľnosti, čím by sa proces doručovania zefektívnil. Obrovská pomoc by to bola najmä na miestach s nedostatočnou infraštruktúrou.

Zdroj: PressroomAutoblog

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Vedci z MIT vyvinuli neurónový čip, ktorý by mohol znížiť energetickú spotrebu zariadení využívajúcich UI až o 95 %

20.02.2018 00:30

Podľa ich vyjadrenia by zariadenia napájané batériami mohli využívať komplexnejšie systémy neurónových sietí, čip by dokonca umožnil prevádzkovať neurónovú sieť na smartfónoch či domácich spotrebičoch ...

Technológie

Unikátna stolička pre „neposedníkov“

20.02.2018 00:10

Veľkú časť svojho života som presedel za počítačom, a tak som sa na recenziu tejto netradičnej stoličky, navyše Made in Slovakia, naozaj tešil. Dozvedel som sa o nej od Miša Trubana, ktorý projekt pod ...

Technológie 2

Google zrušil vo vyhľadávaní obrázkov možnosť zobraziť obrázok. Dá sa to však obísť

20.02.2018 00:30

Google od piatka 16. februára odstránil z nástroja na vyhľadávanie obrázkov praktické tlačidlo Zobraziť obrázok (View Image), ktoré umožnilo ľuďom ľahko prevziať akýkoľvek obrázok nájdený online. Tot ...

1 Comments

  1. wtf reakcia na: UPS predstavil vlastný plán doručovania balíkov dronmi. A vyzerá životaschopne
    28.2.2017 00:02
    nesmieme dopustit použivanie dronov legalne, je to naša strata súkromia, ... domyslite si.
    Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá