UK: Študentom prichádzajúcim do Bratislavy poradia v infocentre

Tlačové správy
0

Informačné centrum Univerzity Komenského (UK) v Bratislave poradilo za tri mesiace 512 študentom či záujemcom o štúdium. Najčastejšie sa pýtali na možnosti štúdia na fakultách univerzity, na podmienky prijímacieho konania, možnosti ubytovania, ale aj na podujatia organizované univerzitou, informuje hovorkyňa univerzity Andrea Földváryová. Noví študenti, ktorí prichádzajú do hlavného mesta, ale aj potenciálni vysokoškoláci a široká verejnosť, sa môžu s rôznymi otázkami obrátiť na pracovníčky centra.

„Študenti prichádzajú do Bratislavy z rôznych kútov Slovenska a mnohí z nich sa s naším hlavným mestom stretávajú prvý raz. Radi im preto pomôžeme zorientovať sa v novom prostredí, poradíme, kde nájdu internát, knižnicu či najbližšiu zástavku MHD, odporučíme tiež možnosti kultúrneho a športového vyžitia," približuje pracovníčka infocentra Aneta Haramiaová. Študenti ho nájdu v hlavnej budove univerzity na Šafárikovom námestí v Bratislave, slávnostne ho otvorili tento rok v máji počas osláv 95. výročia založenia Univerzity Komenského. Otvorené je v pracovných dňoch od 10:00 do 16:00. Okrem osobnej návštevy môžu študenti kontaktovať infocentrum aj telefonicky alebo e-mailom.

„Otvorenie univerzitného infocentra bolo podaním pomocnej ruky všetkým našim študentom i potenciálnym študentom, ktorí potrebujú poradiť či usmerniť v štúdiu," hovorí prorektorka UK Mária Patakyová. V ňom je pre záujemcov bezplatne k dispozícii časopis UK Naša univerzita, v ktorom nájdu informácie o dianí na univerzite, jej fakultách i súčastiach ako aj informačné a propagačné materiály o škole. Záujemcovia si tiež v centre môžu kúpiť univerzitné tričko, mikinu, šiltovku, šálku či USB kľúč.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať