Image
31.10.2018 0 Comments

Týždeň s dvomi sviatkami zvyšuje záujem o autobusy na Schwechat

Slovak Lines odporúča nákup lístkov na autobus v predstihu pred Sviatkom všetkých svätých. Autobusový dopravca zaznamenal zvýšený záujem cestujúcich najmä pri linke z Bratislavy na letisko Schwechat a do Viedne. Návyky cestujúcich sa menia: čoraz viac využívajú sviatočné voľné dni na cestovanie do miest naprieč Európou.

Pracovný týždeň s dvojicou štátnych sviatkov citeľne zvýšil dopyt po autobusovej doprave. Ukazujú to štatistiky zákazníckych systémov Slovak Lines. Trendom je rastúci záujem cestujúcich vycestovať na krátku dovolenku letecky do zahraničia aj počas sviatkov. Cestujúcich motivujú nielen voľné dni, ale aj príchod nízkonákladových prepravcov na viedenské letisko, kam ich prepraví linka Slovak Lines z autobusovej stanice Nivy v Bratislave.

„Cestujúci prejavujú zvýšený záujem o autobusovú dopravu po Slovensku aj do zahraničia, a to už od konca tohto týždňa, hlavne v piatok 26. októbra. Mnohí samozrejme vycestujú aj v priebehu nasledujúceho týždňa,“ uvádza hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Tento rok pribudol na utorok 30. októbra jednorazový štátny sviatok k vyhláseniu Deklarácie slovenského národa. Pracovať sa nebude ani vo štvrtok 1. novembra v deň Sviatku všetkých svätých. Očakávaný nápor sa tak rozloží na viac dní, pričom cestovné lístky sú vo všeobecnosti ešte stále dostupné.

Slováci lietajú z Viedne
Slovak Lines aktuálne monitoruje situáciu a dopravu bude posilňovať operatívne podľa potreby. „Zaznamenávame veľký záujem nielen o cestovanie vo vnútroštátnej doprave, ale hlavne o cestovanie z Bratislavy na letisko Schwechat a samozrejme po sviatkoch z viedenského letiska smerom naspäť do Bratislavy,“ potvrdzuje hovorkyňa Slovak Lines E. Vozárová.

Najlepším riešením je nenechávať si nákup lístkov na poslednú chvíľu. Využiť sa dá komfortný nákup lístkov cez internet. V prípade autobusovej linky Bratislava-letisko Schwechat-Viedeň je k dispozícii nová mobilná aplikácia pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS.

Lístok na autobus si cez mobilnú aplikáciu Slovak Lines zakúpite pohodlne a navyše ho nemusíte tlačiť – stačí sa ním preukázať na displeji telefónu. Po zaregistrovaní v aplikácii získate prvý lístok za promo cenu jedno euro. Do Viedne a späť vás odvezú autobusy Slovak Lines 20-krát denne.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

SAP oznámil svoje hospodárske výsledky

19.07.2019 21:02

Spoločnosť SAP SE, svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov, oznámila finančné výsledky za druhý štvrťrok a prvý polrok roka 2019. Príjmy z cloudu narástli o 40 % Hrubá marža ...

Tlačové správy

ADATA uvádza M.2 2280 SATA 6Gb/s SSD disk SU650

19.07.2019 20:54

ADATA Technology, popredný výrobca výkonných DRAM modulov a NAND Flash produktov, predstavila uvedenie M.2 2280 SATA SSD disku ADATA SU650. Vďaka použitiu 3D TLC Flash čipov ponúka SSD disk kapacity a ...

Tlačové správy

Nový Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a CLA 45 4MATIC+: Superšportové vozidlá v rodine kompaktných vozidiel

19.07.2019 20:49

  Vynikajúci výkon, maximálna dynamika jazdy, expresívny dizajn AMG —nové športové kompaktné vozidlá Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ / A 45 S 4MATIC+ (kombinovaná spotreba paliva 8,4 – 8,3 l/100 km; kombin ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá