Image
31.10.2018 0 Comments

Týždeň s dvomi sviatkami zvyšuje záujem o autobusy na Schwechat

Slovak Lines odporúča nákup lístkov na autobus v predstihu pred Sviatkom všetkých svätých. Autobusový dopravca zaznamenal zvýšený záujem cestujúcich najmä pri linke z Bratislavy na letisko Schwechat a do Viedne. Návyky cestujúcich sa menia: čoraz viac využívajú sviatočné voľné dni na cestovanie do miest naprieč Európou.

Pracovný týždeň s dvojicou štátnych sviatkov citeľne zvýšil dopyt po autobusovej doprave. Ukazujú to štatistiky zákazníckych systémov Slovak Lines. Trendom je rastúci záujem cestujúcich vycestovať na krátku dovolenku letecky do zahraničia aj počas sviatkov. Cestujúcich motivujú nielen voľné dni, ale aj príchod nízkonákladových prepravcov na viedenské letisko, kam ich prepraví linka Slovak Lines z autobusovej stanice Nivy v Bratislave.

„Cestujúci prejavujú zvýšený záujem o autobusovú dopravu po Slovensku aj do zahraničia, a to už od konca tohto týždňa, hlavne v piatok 26. októbra. Mnohí samozrejme vycestujú aj v priebehu nasledujúceho týždňa,“ uvádza hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Tento rok pribudol na utorok 30. októbra jednorazový štátny sviatok k vyhláseniu Deklarácie slovenského národa. Pracovať sa nebude ani vo štvrtok 1. novembra v deň Sviatku všetkých svätých. Očakávaný nápor sa tak rozloží na viac dní, pričom cestovné lístky sú vo všeobecnosti ešte stále dostupné.

Slováci lietajú z Viedne
Slovak Lines aktuálne monitoruje situáciu a dopravu bude posilňovať operatívne podľa potreby. „Zaznamenávame veľký záujem nielen o cestovanie vo vnútroštátnej doprave, ale hlavne o cestovanie z Bratislavy na letisko Schwechat a samozrejme po sviatkoch z viedenského letiska smerom naspäť do Bratislavy,“ potvrdzuje hovorkyňa Slovak Lines E. Vozárová.

Najlepším riešením je nenechávať si nákup lístkov na poslednú chvíľu. Využiť sa dá komfortný nákup lístkov cez internet. V prípade autobusovej linky Bratislava-letisko Schwechat-Viedeň je k dispozícii nová mobilná aplikácia pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS.

Lístok na autobus si cez mobilnú aplikáciu Slovak Lines zakúpite pohodlne a navyše ho nemusíte tlačiť – stačí sa ním preukázať na displeji telefónu. Po zaregistrovaní v aplikácii získate prvý lístok za promo cenu jedno euro. Do Viedne a späť vás odvezú autobusy Slovak Lines 20-krát denne.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

4G sieť Telekomu je k dispozícii už aj pre predplatené karty Juro

19.09.2019 22:03

Predplatená karta Juro dostala očakávanú kľúčovú novinku. Odteraz už budú môcť zákazníci využívať dáta aj v 4G sieti. Novým zákazníkom, ktorí si kupujú predplatenú kartu Juro po 15.9.2019, bude aktiv ...

Tlačové správy

Atos vstúpil do globálneho združenia Identity Defined Security Alliance, aby posilnil bezpečnostné stratégie zamerané na správu

19.09.2019 14:30

Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, oznámil svoj vstup do Identity Defined Security Alliance. Aliancia organizáciám pomáha využiť existujúce investície do kybernetickej bezpečnosti, tak a ...

Tlačové správy

Správa KuppingerCole Analysts Executive View: ESET je top vo výkone

19.09.2019 13:09

BRATISLAVA – ESET, globálny líder v kybernetickej bezpečnosti, bol v správe KuppingerCole ESET Executive View opísaný ako „top performer“. Správa analyzuje riešenie pre firemnú bezpečnosť ESET Endpoin ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019