Image
31.10.2018 0 Comments

Týždeň s dvomi sviatkami zvyšuje záujem o autobusy na Schwechat

Slovak Lines odporúča nákup lístkov na autobus v predstihu pred Sviatkom všetkých svätých. Autobusový dopravca zaznamenal zvýšený záujem cestujúcich najmä pri linke z Bratislavy na letisko Schwechat a do Viedne. Návyky cestujúcich sa menia: čoraz viac využívajú sviatočné voľné dni na cestovanie do miest naprieč Európou.

Pracovný týždeň s dvojicou štátnych sviatkov citeľne zvýšil dopyt po autobusovej doprave. Ukazujú to štatistiky zákazníckych systémov Slovak Lines. Trendom je rastúci záujem cestujúcich vycestovať na krátku dovolenku letecky do zahraničia aj počas sviatkov. Cestujúcich motivujú nielen voľné dni, ale aj príchod nízkonákladových prepravcov na viedenské letisko, kam ich prepraví linka Slovak Lines z autobusovej stanice Nivy v Bratislave.

„Cestujúci prejavujú zvýšený záujem o autobusovú dopravu po Slovensku aj do zahraničia, a to už od konca tohto týždňa, hlavne v piatok 26. októbra. Mnohí samozrejme vycestujú aj v priebehu nasledujúceho týždňa,“ uvádza hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Tento rok pribudol na utorok 30. októbra jednorazový štátny sviatok k vyhláseniu Deklarácie slovenského národa. Pracovať sa nebude ani vo štvrtok 1. novembra v deň Sviatku všetkých svätých. Očakávaný nápor sa tak rozloží na viac dní, pričom cestovné lístky sú vo všeobecnosti ešte stále dostupné.

Slováci lietajú z Viedne
Slovak Lines aktuálne monitoruje situáciu a dopravu bude posilňovať operatívne podľa potreby. „Zaznamenávame veľký záujem nielen o cestovanie vo vnútroštátnej doprave, ale hlavne o cestovanie z Bratislavy na letisko Schwechat a samozrejme po sviatkoch z viedenského letiska smerom naspäť do Bratislavy,“ potvrdzuje hovorkyňa Slovak Lines E. Vozárová.

Najlepším riešením je nenechávať si nákup lístkov na poslednú chvíľu. Využiť sa dá komfortný nákup lístkov cez internet. V prípade autobusovej linky Bratislava-letisko Schwechat-Viedeň je k dispozícii nová mobilná aplikácia pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS.

Lístok na autobus si cez mobilnú aplikáciu Slovak Lines zakúpite pohodlne a navyše ho nemusíte tlačiť – stačí sa ním preukázať na displeji telefónu. Po zaregistrovaní v aplikácii získate prvý lístok za promo cenu jedno euro. Do Viedne a späť vás odvezú autobusy Slovak Lines 20-krát denne.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum AKO: Štyria z piatich Slovákov by dcére odporučili prácu v IT

13.12.2019 14:21

Takmer 80 percent obyvateľov Slovenska si myslí, že je potrebné zvyšovať zastúpenie žien v sektore informačných technológií. Vyplýva to z prieskumu realizovaného prieskumnou agentúrou AKO, ktorého obj ...

Tlačové správy

Súťaž EY Cyber Security Trophy pozná víťazov

13.12.2019 09:17

Spoločnosť EY zverejnila výsledky druhého ročníka unikátneho konceptu súťaže EY Cyber Security Trophy. Absolútnym víťazom sa stal Milan Kyselica. Víťaz okrem prestížneho titulu získal aj príležitosť ú ...

Tlačové správy

Zvýhodnené úvery na financovanie inovácií pre malé a stredné podniky

13.12.2019 09:12

Malé a stredné podniky môžu vďaka spolupráci Slovenskej sporiteľne s National Development Fund II. (NDF II.)  získať zvýhodnené úvery na financovanie výskumu, vývoja a inovácií. Požičať si môžu až 1,8 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá