Image
2.9.2018 0 Comments

Tvrdo pracuj, tvrdo hraj s novým Lenovo ThinkPad X1 Extreme

Lenovo dnes oznámilo najnovší prírastok do portfólia prémiových notebookov ThinkPad X1. ThinkPad X1 Extreme zavádza 15-palcový rozmer do série X1 a je prvý, ktorý zahŕňa diskrétnu grafickú kartu NVIDIA. X1 Extreme je navrhnutý pre pokročilých používateľov a profesionálov, ktorí hľadajú tenký a ľahký notebook, ktorý odráža ich osobnosť tak dobre ako je nevyhnutné pre vysoko výkonný počítač.

Ideálne sa hodí pre intenzívne pracovné zaťaženie; úpravu videa a fotografií; grafické práce; a aplikácie virtuálnej a zmiešanej reality. Je kompatibilný s poprednými slúchadlami a užívatelia si môžu vychutnať pohlcujúce zážitky s nízkou latenciou, čo z neho robí siláka vo viacerých oblastiach ako vzdelávanie, odborná príprava, zdravotníctvo a modelovanie. Grafická karta NVIDIA GeForce® 1050Ti dovoľuje užívateľom ukradnúť si chvíľku pri svojich obľúbených hrách.

Notebook Lenovo ThinkPad X1 Extreme je aj neuveriteľne odolný. Štyri vrstvy spevnených uhlíkových vlákien tvoria štruktúru horného krytu vrátane základnej vrstvy, ktorá absorbuje otrasy. Toľko energie generuje značné teplo, no nový spodný kryt z hliníkovej zliatiny udržuje chod v chlade tým, že rozptyľuje teplo efektívnejšie.

Tvrdo pracovať
Pracovať možno odkiaľkoľvek. Z domu, kancelárie, kaviarne, lietadla. Pri presune z miesta na miesto je hmotnosť kritická, X1 Extreme preto váži iba 1,7 kg. Vďaka tomu je o 12 percent ľahší ako jeho obľúbený bratranec ThinkPad T580, lebo užívatelia nechcú robiť kompromis vo výkone, aby dostali tenký a ľahký notebook. Kombinácia procesoru Intel Core ôsmej generácie, vrátane šesťjadrového Intel Core i9 príde už čoskoro1, až 64 GB pamäte a duálneho PCIe SSD úložiska s Raid 0/1 prináša najvyšší výkon, aký kedy X1 séria zažila.

Produktivitu a spoluprácu znásobujú aj mikrofóny dlhým dosahom a Dolby AudioTM Premium pre najlepšie konferenčné zážitky. Až 15 hodín výdrže batérie znamená, že používatelia môžu pracovať a hrať sa dlhšie. Rýchle nabíjanie Rapid Charge dobije Think Pad X1 Extreme až na 80 percent len za 60 minút pre viac času na prácu či hranie. Zároveň sme zachovali skvelý zážitok z klávesnice ThinkPad Keyboard s hĺbkou úderu 1.8 mm v rámci tejto produktovej triedy.

Tvrdo hrať
Dizajn ThinkPad X1 Extreme odráža požiadavky používateľov na väčšiu transparentnosť a integráciu medzi používaním technológií na osobné účely a na prácu. Dotyková obrazovka prináša rovnaký používateľský zážitok ako pri smartfónoch a inteligentnejšie hlasové ovládanie funkcie Cortana Premium a Amazon Alexa ponúka nový rozmer interakcie s PC.

Príležitostní hráči si môžu vychutnať ohromujúci 15,6-palcového UHD monitor, úplne nový svet zvuku s Dolby Atmos® cez podporované slúchadlá a plynulejšie hranie s diskrétnou grafikou NVIDIA GeForce® 1050Ti MaxQ. Navyše, tento ohromujúci monitor obsahuje podporu pre Dolby VisionTM HDR, čo umožňuje užívateľom relaxovať pri svojom obľúbenom programe alebo filme od zvoleného poskytovateľa streamovacích služieb.

Nový X1 Extreme nie je len vysoko výkonná pracovná stanica, ale prekračuje hranicu medzi prácou a hrou a ponúka profesionálom inteligentný notebook, ktorý prináša výsledky na všetkých frontoch. ThinkPad X1 Extreme by sa mal na slovenskom trhu objaviť v polovici septembra. Počiatočná cena zatiaľ nebola stanovená. Pre profesionálov, ktorí požadujú pracovnú stanicu s kľúčovou certifikáciou ISV v rovnako tenkom a ľahkom tele, pozrite si aj ThinkPad P1.


1 ThinkPad X1 Extreme s procesorom Intel Core i9 bude k dispozícii od decembra 2018.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

USA stupňujú tlak, obvinili Huawei z krádeže technológií

17.02.2020 11:05

Spojené štáty americké obvinili čínsku technologickú spoločnosť z priameho porušenia obchodných dohôd, zahŕňajúce krádež zdrojových kódov a technológií v oblasti robotiky. Podľa Huawei ide o ďalšiu sn ...

Tlačové správy

Stanica Skylink 7 oslávila prvé narodeniny. Divákom sa zapáčila

17.02.2020 10:47

Pri súčasnom veľkom počte televíznych programov iba ťažko nájsť taký, ktorý by zaujal ako čerstvý nováčik. Presne to sa však podarilo stanici Skylink 7, ktorá tento rok vo februári oslavuje svoje prvé ...

Tlačové správy

Štúdia zameraná na hodnotenie dodávateľov bezpečnostných riešení a služieb pre tlač označila HP za lídra trhu

14.02.2020 10:10

  Spoločnosť HP Inc. bola v hodnotení MarketScape ("Worldwide Security Solutions and Services Hardcopy 2019-2020 Vendor Assessment") renomovanej spoločnosti IDC označená za lídra trhu v oblasti bezpe ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá