Image
30.10.2019 0 Comments

Turnaj majsteriek WTA ponúka aj prelomovú technológiu na prípravu hráčok

SAP a Ženská tenisová asociácia (WTA) predstavili nové možnosti programu SAP Tennis Analytics for Coaches. Funkcia Patterns of Play po prvý raz umožní trénerom a hráčkam odhaľovať a analyzovať opakované herné situácie, ktoré nastávajú počas zápasových výmen.

Vďaka tejto funkcii sa už tenistky na okruhu WTA nemusia sústrediť len na analýzu jednotlivých fiftínov. Po zápase získajú prístup k dátam, ktoré môžu porovnávať, prispôsobovať svojim potrebám a využiť ich na prípravu stratégie na zápas s ďalšou súperkou. Po prvýkrát je v akcii počas finálového turnaja Shiseido WTA Finals Shenzhen v čínskom Šen-čene.

Pozri video na https://www.youtube.com/watch?v=1tg2T5wxP3Q

Funkcia Patterns of Play umožňuje trénerom získať prehľad o tom, ako sa výmeny vyvíjajú a ako ich zverenkyne či súperky reagujú na rôzne herné situácie. Vďaka hĺbkovej analýze a filtrom to výrazne uľahčuje cielenú prípravu na ďalší zápas. Informácie si môžu prispôsobiť jednotlivým súperkám, ich postaveniu v rebríčku, ruke, ktorou hrajú či hraciemu povrchu.

Patterns of Play bude obsahovať nasledovné funkcie:

  • Analýza výmen: Rozdelí kurt na jednotlivé segmenty, čo umožňuje rozšírenú analýzu. Tréneri môžu filtrovať dáta podľa oblastí, na ktoré sa chcú zamerať. Dokážu vďaka nim určiť, kam v jednotlivých segmentoch najčastejšie dopadajú údery hráčky i ako na ne bude pravdepodobne počas výmeny súperka reagovať.
  • Analýza nadhodu: Ponúka informácie o nadhode pri podaní, pozícii loptičky pri údere i to, ako ovplyvňujú výsledné podanie a nasledujúcu výmenu.
  • Analýza získaných bodov po odraze: Tréneri si prostredníctvom sekvencie dátových bodov môžu pozrieť historické dáta a zistiť, kam najčastejšie po returne loptička smeruje a aká je pravdepodobnosť úspechu tohto úderu. Pomôže im pochopiť úroveň agresivity súperky a určiť optimálny uhol.

„Veľmi sa teším na spustenie funkcie Patterns of Play, najnovšieho príkladu toho, ako SAP a WTA prostredníctvom pokročilých štatistík a analytiky prinášajú do tenisu revolúciu,“ povedal Wim Fissette, dlhoročný kouč WTA a ambasádor SAP. „Mať prístup k analýze opakujúcich sa herných situácií a vzorcov počas zápasov pri rôznych podmienkach a súperkách je pre mňa a ďalších trénerov WTA pri príprave hráčok prelomové.“

SAP predstavil svoj program SAP Tennis Analytics for Coaches už v roku 2015. Spoločne s WTA vtedy priniesol do tenisu revolúciu, keďže tréneri a hráčky získali počas zápasov na autorizovaných tabletoch WTA prístup k dátam o výkone v reálnom čase.

Pre viac informácií navštívte SAP News Center. Sledujte SAP na Twitter @sapnews

Autor: SAP

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Huawei podporuje nadaných študentov prostredníctvom technológií umelej inteligencie

16.01.2020 17:53

Huawei podporuje mladé talenty naprieč celým svetom a neobišiel ani Slovensko. Pre rozvoj nových prelomových technológií ako 5G či umelá inteligencia bude spolupráca s akademickou obcou nevyhnutná aj ...

Tlačové správy

Sound Blaster G3: Konzolové hry dostanú podporu Sound Blaster

16.01.2020 17:45

Spoločnosť Creative Technology dnes oznámila vydanie Sound Blaster G3, prenosného herného USB DAC prevodníka so zosilňovačom, ktorý predstavuje najnovší prírastok revolúcie Sound Blaster, ktorá vznikl ...

Tlačové správy

CZ: NETGEAR predstavil svoje novinky pre rok 2020

16.01.2020 16:13

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila své novinky pro letošní rok. Učinila tak v rámci 53. ročníku vele ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá