Tržby a zisk Apple oslabili. Predaj iPhonov klesá, záujem o iTunes, Apple Music a App Store rastie

0

Americká technologická firma Apple vo svojom účtovnom treťom kvartáli, ktorý sa skončil 30. júna, predala 40,4 mil. iPhonov, čo bol medziročný pokles o 15 percent. Podľa analytikov je to dôsledok toho, že spotrebiteľov nezaujali najnovšie modely. Pre pokles predaja iPhonov celkové tržby spoločnosti oslabili o 15 percent na 42,2 mld. USD z úrovne 49,6 mld. USD v rovnakom období vlaňajška. Čistý zisk firmy za apríl až jún bol v sume 7,8 mld. USD, čiže medziročne tiež klesol, keďže za apríl až jún 2015 bol v sume 10,7 mld. USD.

Svetlým bodom kvartálnych výsledkov spoločnosti Apple však bol 19-percentný rast tržieb segmentu, ktorý zahŕňa aplikácie iTunes, Apple Music a App Store a služby ako Apple Pay a iCloud. Tržby tohto segmentu dosiahli úroveň takmer 6 mld. USD, čiže boli vo väčšom objeme, ako firma získala za predaj tabletov a počítačov.

V záverečnom kvartáli svojho terajšieho účtovného roka Apple očakáva celkové tržby v pásme 45,5 až 47,5 mld. USD a hrubú maržu v pásme 37,5 až 38 %. Firma predpokladá, že jej prevádzkové výdavky za júl až september budú v objeme 6,05 až 6,15 mld. USD.

SITA

Všetky autorove články
Apple zisk iPhon predaj

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať