SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Tržby Universal Robots vzrástli v roku 2017 o 72 percent

Tlačové správy
0

Vyšší dopyt po dostupných, bezpečných a užívateľsky prívetivých kolaboratívnych robotoch (cobotoch) zvýšil tržby spoločnosti na 170 miliónov dolárov

Spoločnosť Universal Robots, globálny dodávateľ kolaboratívnych robotov, ohlásila finančné výsledky za rok 2017, v ktorom dosiahla tržby vo výške 170 miliónov dolárov (1,125 miliardy dánskych korún).  Rekordné výsledky boli dosiahnuté hlavne vďaka štvrtému štvrťroku 2017, ktorý bol s 54 miliónmi dolárov tržieb a ich 61 % nárastom oproti rovnakému obdobiu v roku 2016 najlepším kvartálom v histórii firmy. Miera prevádzkového zisku sa v roku 2017 zdvojnásobila na 19 % oproti 9 % v roku 2016.

Náš 72 % medziročný rast pripisujeme stále sa zvyšujúcemu povedomiu o ekonomických výhodách kolaboratívnej robotiky v širokom spektre aplikácií a schopnostiam pracovníkov Universal Robots a ich partnerov predstaviť coboty Universal Robots ako ideálnu technológiu,“ povedal Jürgen von Hollen, prezident spoločnosti Universal Robots. „Výnimočný štvrtý štvrťrok, ktorý sme dosiahli, je skutočne tímovým výsledkom. Jeho ovocím je aj rozrastajúca sa komunita Universal Robots, ktorej hlavnou úlohou je podpora pracovníkov, partnerov a našich zákazníkov s cieľom dosiahnuť spoločný úspech.“

V roku 2018 spoločnosť očakáva ďalší rast najmenej o 50 %. Trh s cobotmi porastie a v budúcich niekoľkých rokoch bude motorom rastu trhu s automatizačnými technológiami. Spoločnosť Universal Robots predpokladá, že si aj v roku 2018 bude upevňovať svoju pozíciu na trhu a porastie najmenej rovnakým či vyšším tempom než celkový trh s kolaboratívnymi robotmi. Na dosiahnutie tohto cieľa sa zameria na zvýraznenie svojho technologického náskoku, rozširovanie platformy Universal Robots+ a ďalšie geografické rozšírenie svojho obchodu a služieb.

Globálna expanzia
Ako dôkaz vyšších investícií do globálneho rozvoja spoločnosť otvorila dve servisné centrá mimo Dánska, a to v Spojených štátoch amerických a v Číne, aby bola bližšie svojim zákazníkom. „Naši zákazníci si nemôžu dovoliť akúkoľvek stratu produktivity, takže sa chceme za každú cenu vyhnúť odstávkam. Nechceme, aby akýkoľvek cobot našej firmy čakal nefunkčný na opravu či doručenie náhradných dielov,“ dodal Jürgen von Hollen.

Universal Robots taktiež nedávno otvoril nové zariadenie v americkom Bostone, ktoré je prvým krokom k rozšíreniu globálneho riadenia mimo Dánsko. Nové centrum v Bostone pomôže získať prístup k viacerým zdrojom a vysoko kvalifikovaným zamestnancom. Rozšírenie organizácie predovšetkým v oblasti výskumu a vývoja, obchodu a služieb bude kľúčovou úlohou firmy v roku 2018. S dvoma obchodnými a vývojovými centrami bude spoločnosť schopná rýchlejšie a atraktívnejšie reagovať pri nábore talentovaných a kvalifikovaných uchádzačov.

Spoločnosť sa bude aj naďalej orientovať na rozvoj ekosystému Universal Robots+ a on-line Universal Robots Academy, ktorá celosvetovo oslovila už 20 000 užívateľov.

Universal Robots má dnes viac ako 470 zamestnancov v 22 kanceláriách, v 15 krajinách. Centrála spoločnosti sídli v Dánsku, regionálne kancelárie sú v USA, Nemecku, Francúzsku, Španielsku, Taliansku, Českej republike, Turecku, Číne, Indii, Singapure, Japonsku, Južnej Kórei, Taiwane a v Mexiku. Spoločnosť disponuje silnou distribučnou sieťou s viac ako 300 partnermi po celom svete.

Myr Communication

Všetky autorove články
Universal Robots kolaborativny robot

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať