Trump končí obchodnú vojnu s Čínou. Huawei pokračuje v biznise s USA

1

Americký prezident Donald Trump povedal po rokovaniach s čínskym prezidentom Si Ťin-Pchingom, že umožní spoločnosti Huawei Technologies Co. kupovať produkty od dodávateľov z USA.

„Americké spoločnosti môžu predávať svoje zariadenia Huawei,“ povedal Trump na tlačovej konferencii, ktorá nasledovala po summite G20 v japonskej Osake. „Hovoríme však o zariadeniach, kde nehrozí veľký problém národnej bezpečnosti.“ Obaja prezidenti súhlasili s pozastavením obchodnej vojny medzi svojimi krajinami.

USA sa zapojili do globálnej kampane zameranej na zablokovanie použitia zariadení Huawei v tzv. 5G komunikačných sieťach pre obavy z možného ohrozenia bezpečnosti. Trumpova administratíva tvrdí, že čínska vláda by mohla použiť produkty Huawei na špehovanie krajín, ktoré ich používajú vo svojich sieťach. Spoločnosť však poprela, že vykonáva špionáž pre Peking. Trump nenaznačil, že by poľavil vo svojich opatreniach na zákaz dovozu zariadení Huawei pre nové telekomunikačné siete 5G.

Zdroj: bloomberg.com.

USA Donald Trump Huawei

1 komentár

Parada reakcia na: Trump hovorí, že umožní Huawei nakupovať od dodávateľov v USA

2.7.2019 00:07
Vyborne stryko Dony Kupime si Huaweiov Xiaomi a samozrejme zaplatime dane, cim podporime ekonomiku Kto myslite, ze kupi iPhone za tisicku?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať