Image
11.7.2019 0 Comments

Tri prístroje Siemens Healthineers získali cenu za produktový dizajn Red Dot Award 2019

Medzinárodná porota prestížnej Red dot Award ocenila  tento rok tri prístroje Siemens Healthineers. Cenu za najlepší produktový dizajn si odniesli: angiografický systém ARTIS icono, mobilný röntgen MOBILETT Elara MAX a ultrazvukový systém ACUSON Sequoia.

Všetky tri unikátne prístroje napomáhajú pri liečbe, umožňujú presnejšiu diagnostiku a zároveň sú svetovou dizajnovou špičkou. Úspech troch nových prístrojov od Siemens Healthineers tak nadväzuje na ocenenia, ktoré firma získala aj v predchádzajúcich rokoch. Produktový dizajn medicínskych prístrojov Siemens Healthineers charakterizujú oblé tvary v kombinácii s technologickými prvkami, ktoré odrážajú inovatívny charakter jednotlivých prístrojov. Ocenené produkty sú príkladmi toho, že inovatívny a inteligentný hardvér môže byť užívateľsky príjemný a komunikovať s prostredím, do ktorého je určený.

O ocenených prístrojoch

Angiografický systém ARTIS icono, ktorý bol predstavený na kongrese ECR vo Viedni začiatkom tohto roka, stanovil nový štandard nielen pre neurorádiológiu. Výnimočnou črtou tohto nového systému je výrazne vylepšené 2D a 3D zobrazovanie, zlepšenie kvality obrazu a zníženie používanej dávky žiarenia.

Pri mobilnej röntgenovej zobrazovacej technike je nevyhnutné, aby mohol byť prístroj flexibilne používaný v rámci nemocničných priestorov pričom zároveň by mal dosahoval potrebný výkon. MOBILETT Elara Max je ľahký a kompaktný systém, ktorý ponúka maximálnu mobilitu a flexibilitu polohovania aj v úzkych priestoroch - s trvalo vysokou kvalitou obrazu.

Ultrazvukový systém ACUSON Sequoia vytvoril nový štandard pre kontrast zobrazenia, ktorý poskytuje lekárom obraz plný detailov aj tam, kde to už pri doterajších prístrojoch nebolo možné.  Sequoia umožňuje dostatočne detailné zobrazenie aj veľmi malých štruktúr v tele až do hĺbky 40 cm, čo napomáha rýchlejšej a spoľahlivejšej diagnostike pacientov. Hneď po uvedení na trh získal obraz generovaný prístrojom ACUSON Sequoia ocenenie „Image of the month“ od Svetovej federácie pre ultrazvuk v medicíne a biológii. Na jeho vývoji pracovalo aj 45 softvérových špecialistov zo Slovenska, a to viac ako 5 rokov.


 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

SAP oznámil svoje hospodárske výsledky

19.07.2019 21:02

Spoločnosť SAP SE, svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov, oznámila finančné výsledky za druhý štvrťrok a prvý polrok roka 2019. Príjmy z cloudu narástli o 40 % Hrubá marža ...

Tlačové správy

ADATA uvádza M.2 2280 SATA 6Gb/s SSD disk SU650

19.07.2019 20:54

ADATA Technology, popredný výrobca výkonných DRAM modulov a NAND Flash produktov, predstavila uvedenie M.2 2280 SATA SSD disku ADATA SU650. Vďaka použitiu 3D TLC Flash čipov ponúka SSD disk kapacity a ...

Tlačové správy

Nový Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a CLA 45 4MATIC+: Superšportové vozidlá v rodine kompaktných vozidiel

19.07.2019 20:49

  Vynikajúci výkon, maximálna dynamika jazdy, expresívny dizajn AMG —nové športové kompaktné vozidlá Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ / A 45 S 4MATIC+ (kombinovaná spotreba paliva 8,4 – 8,3 l/100 km; kombin ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá