Image
3.2.2020 5 Comments

Tri priemyselné odvetvia, ktoré o 20 rokov nebudú existovať

Poisťovníctvo, doprava a maloobchod už o 20 rokov nebudú existovať alebo budú mať úplne inú podobu vďaka umelej inteligencii, inováciám a iným faktorom. Tvrdí to Dave Jordan, globálny riaditeľ poradenstva a integrácie služieb v spoločnosti Tata Consultancy Services. (TCS). Jordan poskytol aj príklady, ako budú tieto odvetvia absorbované do širších horizontálnych ekosystémov.

Poisťovníctvo
Poisťovníctvo bude absorbované alebo jeho potreba jednoducho zmizne. Keď sa autonómne vozidlá stanú bežnými, výrazne klesne počet dopravných nehôd, čím sa zníži alebo odstráni potreba poistenia motorových vozidiel. A ak aj dôjde k nehode, vďaka 3D tlači opravy nebudú veľmi nákladné. Takisto sa bude eliminovať potreba vlastníctva automobilu, a teda aj osobného poistenia automobilov.

Doprava
Zrod ekosystému mobility podľa Jordana spôsobí, že vlastníctvo automobilov bude zastarané. Cestujúcich budú prepravovať na miesto určenia autonómne vozidlá, robotické taxíky a elektrické lietadlá priamo od ich domov alebo blízkych dopravných uzlov. Internetová logistika zlepší efektivitu prepravy tovaru z bodu A do bodu B, čím sa odstráni potreba odvetvia diaľkovej nákladnej dopravy, skladovania a distribúcie.

Maloobchod
Spotrebitelia si budú môcť tlačiť pomocou 3D, 4D a 5D výrobných technológií personalizovaný tovar od odevov až po potraviny. Ďalšie technológie, ako je zmiešaná realita, blockchain, internet vecí (IoT), siete 5G a spracovanie prirodzeného jazyka, urýchlia tieto inovácie a vytvoria cestu k úplnému prehodnoteniu priemyslu v nasledujúcich dvoch desaťročiach, hovorí Jordan. Firmy sa budú musieť vyrovnať s rýchlym tempom zmien, ktoré budú mať vplyv na ich životaschopnosť, rast a obchodné modely. „Táto éra rýchlych zmien predstavuje riziko aj príležitosť. Zložité, neisté a nepredvídateľné prostredie spôsobuje, že je náročné využívať príležitosti a zároveň zmierňovať riziká,“ uviedol Jordan.

Zdroj: techrepublic.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Spoločenské dopady 2

Šachový veľmajster Gary Kasparov predpovedá, že umelá inteligencia zruší 96 % pracovných miest

27.02.2020 00:05

Počítačoví odborníci kedysi predpovedali, že stroje nikdy neporazia človeka v strategických hrách, pretože ľudská vynaliezavosť by vždy triumfovala aj nad brutálnou výpočtovou silou. No v roku 1997 po ...

5 Comments

 1. diskusia reakcia na: Tri priemyselné odvetvia, ktoré o 20 rokov nebudú existovať
  3.2.2020 19:02
  Prva diskusia v mojom zivote s ktorou 100% suhlasim
  Reagovať
 2. Dan reakcia na: Tri priemyselné odvetvia, ktoré o 20 rokov nebudú existovať
  3.2.2020 14:02
  Vacsiu zmes hovadin som uz davno necital. Zacinate byt na urovni topky.sk :(.
  Reagovať
 3. rretardi pc hnoj reakcia na: Tri priemyselné odvetvia, ktoré o 20 rokov nebudú existovať
  3.2.2020 13:02
  ani to necitam. Chodte kanale radsej kopat redakcia tohoto zniceneho webu! Tam mozete nicit, a nie tu IT spravy!
  Reagovať
 4. Zmes bludov reakcia na: Tri priemyselné odvetvia, ktoré o 20 rokov nebudú existovať
  3.2.2020 10:02
  Takúto zmes bludov som už dávno nečítal, autor článku a autor uvedených myšlienok by mal najprv absolvovať aspoň základné štúdium. Je to prezentovanie chorých túžob bezpohlavných indivíduí, akých je v terajšej dobe čoraz viac. Realita je však, našťastie, iná a predpokladám že aj samotných autor si radšej dá dobré jedlo ako ho poznáme dnes a nie vytlačené na 3D.....alebo 10D tlačiarni :-)
  Reagovať
 5. troska mimo reakcia na: Tri priemyselné odvetvia, ktoré o 20 rokov nebudú existovať
  3.2.2020 09:02
  tieto predpovede mi pridu asi tak realne ako predpovede z pred 20 rokov kedy sa vravelo o lietajucich autach a humanoidnych robotoch a co mame? Mladu generaciu degenerovanu socilanymi sietami a ekonomiku zalozenu na planovanom zastaravani.
  Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá