Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Trh s robotmi sa má do roku 2025 strojnásobiť. Ich prepojenie s umelou inteligenciou tempo rastu ešte zrýchli

Technológie
0

Analytická spoločnosť GlobalData hovorí, že v priebehu nasledujúcich šiestich rokov sa celosvetový trh robotiky takmer strojnásobí z úrovne z 98 miliárd dolárov v roku 2018 a jeho hodnota do roku 2025 presiahne 275 miliárd dolárov. Najnovšia správa spoločnosti ukazuje, že priemysel robotiky bude rásť medzi rokmi 2018 a 2025 s ročným tempom rastu (CAGR) o 16 %, pričom v roku 2022 ročný rast dosiahne hodnotu 17 %.

V nasledujúcich piatich rokoch bude zaznamenaný rýchly rast cloudových robotických služieb pre armády inštalovaných robotov a robotov prenajímaných podľa potreby, najmä v malých a stredných podnikoch. Napriek obavám o budúcnosť ľudskej práce je nepravdepodobné, že by sa rast zastavil počas nasledujúcich piatich rokov, keďže organizácie na celom svete sa usilujú o zvýšenie produktivity vo výrobe a službách vo verejnom aj súkromnom sektore.

Podľa Garyho Barnetta, hlavného analytika GlobalData, „rast je poháňaný tým, že roboty sa stávajú lacnejšími, inteligentnejšími, flexibilnejšími a ľahšie sa učia. To im uľahčuje rozšíriť sa do nových priemyselných odvetví a uplatniť sa v nových prípadoch použitia“. Možno očakávať, že používanie priemyselných robotov na celom svete porastie, ak sa zrýchli automatizácia výroby, najmä v Číne. Prepojenie robotov s umelou inteligenciou urýchli ich šírenie v továrňach, kanceláriách, na cestách i v domácnostiach.

Zdroj: globaldata.com.

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI robot biznis buducnost domacnost

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať