ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Transhumanisti, ktorí chcú žiť večne

1

Clement má 63 rokov, je vyzretý muž s vyholenou hlavou a svoje dni trávi užívaním vitamínov, pričom sa snaží prísť na to, ako dosiahnuť dlhovekosť. Z domu a niekoľkých budov v Gainesville na Floride Clement prevádzkuje spoločnosť BetterHumans, ktorú nazýva „prvou transhumanistickou výskumnou organizáciou na svete“.

S finančnými prostriedkami od podobne bohatých starších mužov skúma lieky, ktoré predlžujú zdravý život hlodavcov. Pomocou kalkulačky extrapoluje, aká by mohla byť vhodná dávka pre človeka, a potom nájde ľudí, ktorí ich prehltnú. Keď sa už domnieva, že výsledky sú bezpečné, odporučí lieky svojim rodičom, ktorí majú 90 rokov.

Transhumanizmus je zmesou presvedčení o tom, že technológie zlepšia ľudský stav, aj keď možno radikálnou cestou. Existujú aj Extropiani a Uploaderi mozgov, umelci, ktorí chcú maľovať vo virtuálnych svetoch, a Biohackeri, ktorí sú pripravení na implantáciu elektronických čipov do svojich tiel. Ich spoločným vláknom je nádej na dlhovekosť.

Kto by nechcel dosiahnuť 110, ak nie 500? Na rozdiel od obyčajných futuristov sú predlžovatelia života pripravení experimentovať sami so sebou. Požívajú vitamíny a lieky proti rakovine, ktoré sú na predpis a mixujú si koktaily od rôznych dodávateľov chemikálií. V poslednej dobe sa zdá byť realistickejšia myšlienka žiť dlhšie, možno oveľa dlhšie. Na svojich laboratórnych zvieratách, bielych myšiach, môžu vedci pravidelne zvyšovať životnosť o 20% alebo až 30%.

Clementovým cieľom je urobiť čo najviac malých pokusov na získanie základných informácií o bezpečnosti a možných výhodách. V prípade, že lieky na dlhovekosť nebudú fungovať, transhumanisti ako Clement majú aj záložný plán. Vďaka oceľovému náramku, ktorí človek nosiť, bude možné v prípade smrti zavolať do spoločnosti na zamrznutie mozgu Alcor v Arizone.  

Zdroj: technologyreview.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
clovek zdravie buducnost veda vyskum

1 komentár

zamrznutie mozgu reakcia na: Transhumanisti, ktorí chcú žiť večne

28.8.2019 12:08
.......... zavolať do spoločnosti na zamrznutie mozgu .........
snáď zmrazenie mozgu, nie ? Prekladajte kvalitnejšie, zodpovednejšie a nezhadzujte PC REVUE
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať