Image
11.8.2014 0 Comments

Tradičné bezpečnostné nástroje si nerozumia s virtuálnou infraštruktúrou

prieskum.jpg Bezmála dve tretiny európskych IT profesionálov (62 %) považujú bezpečnosť za jednu z hlavných priorít pri zavádzaní novej virtuálnej infraštruktúry. Pre takmer polovicu z nich (47 %) je potom virtuálne prostredie životne dôležitým orgánom ich firemného IT systému. Zistenie prináša prieskum Kaspersky Lab medzi IT odborníkmi 2014 IT Security Risks for Virtualization summary report, ktorého sa zúčastnili aj respondenti z Českej republiky.

Štúdia ukazuje, že firmy majú stále väčšie obavy o bezpečnosť svojich virtuálnych sietí. Zároveň sa ale boja, že príliš ochranný softvér spomalí ich systémy, čo zníži celkový výkon spoločnosti.

Pri hľadaní rovnováhy medzi bezpečnosťou a výkonom však firmy často prehliadajú fakt, že ich efektivitu brzdia hlavne tradičné, už zastarané, avšak stále používané spôsoby zabezpečenia. Tretina oslovených sa zhodla, že zvýšená ochrana ich virtuálnu infraštruktúru spomaľuje.

Celkom 41 % respondentov verí, že virtuálne prostredie môže byť dostatočne chránená konvenčnými bezpečnostnými riešeniami, ktoré slúžia primárne k ochrane fyzických zariadení. Necelá pätina (18 %) účastníkov si myslí, že ich súčasný antivírusový systém chráni lepšie ako iné špecializované systémy.

Tieto zistenia potvrdzujú rozšírenú domnienku, že tradičné antivírusové programy, vytvorené k ochrane fyzických prístrojov, ponúkajú adekvátnu ochranu virtuálnych sietí. IT manažéri si ale neuvedomujú, nakoľko tieto systémy fyzickej ochrany spomaľujú ich virtuálne prostredie.

Podľa nezávislého porovnania AV-Test spotrebujú nástroje "zo starej školy" pri ochrane mnohých zariadení výrazne viac systémových zdrojov ako nové moderné riešenia. Vo výsledku tak neprinášajú úsporu, ale naopak pre firmu znamenajú nárast neefektivity prevádzky jej IT.

Celá štúdia 2014 IT Security Risks for Virtualization summary report je k dispozícii vo formáte PDF v angličtine.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Automobilky na Slovensku vlani vyrobili historicky najviac áut

11.01.2020 19:35

Zväz automobilového priemyslu SR na tlačovej konferencii zverejnil predbežné výsledky výroby áut na Slovensku za uplynulý rok. Vyplýva z nich že sa na Slovensku v minulom roku vyrobilo viac ako 1 100 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá