Image
26.7.2017 2 Comments

Tradičné banky navštevujeme čoraz menej. Budúcnosť patrí mobilnému bankovníctvu

Typické spotrebiteľské správanie v oblasti bankového sektora sa mení. Pobočky bánk navštevujeme čoraz menej, podľa analytikov CACI je to sedemkrát do roka. Podľa nich, v roku 2022 budeme banku navštevovať maximálne štyrikrát do roka a namiesto osobného kontaktu budeme v čoraz väčšej miere riešiť všetky náležitosti cez smartfón.

Napriek tomu, že sa spotrebiteľské správanie v tomto smere mení, stále si želáme, aby banky svoje pobočky na priamy osobný kontakt mali. Pred týždňom oslavoval bankomat svoje 50. výročie a mnohí výrobcovia tvrdia, že dnešné bankomaty dokážu vykonávať až 90 % úloh pracovníka v banke.

Podľa odhadov sa desktopové bankovníctvo medzi rokmi 2017 – 2022 radikálne zmení a zníži o 63 %. Banky čoraz viac prichádzajú s aplikáciami a novinkami v oblasti mobilného bankovníctva a preto sa predpokladá, že mnohé transakcie a úlohy budeme vykonávať cez smartfón, no napriek tomu sa očakáva, že pobočky bánk sa nebudú zatvárať, nakoľko pre spotrebiteľov majú stále dôležitú úlohu.

Zdroj: Bbc

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Gartner: Mobilné telefóny čaká najhorší rok v histórii

29.07.2019 00:05

Celosvetové dodávky koncových zariadení - PC, tabletov a mobilných telefónov - dosiahnu v tomto roku podľa odhadu analytikov spoločnosti Gartner 2,2 miliardy kusov, čo bude predstavovať pokles 3,3% op ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Lojalita značke Apple klesla pri iPhonoch na historické minimum

22.07.2019 00:10

Výsledky nedávno uskutočneného prieskumu spoločnosti BankMyCell hovoria, že používanie iPhonov bolo v minulom roku o 15 percent nižšie. BankMyCell od októbra sledoval 38 000 ľudí, ktorí nakupujú či pr ...

q

2 Comments

 1. Chodím do banky reakcia na: Tradičné banky navštevujeme čoraz menej
  26.7.2017 09:07
  Ja som bol v svojej banke dvakrát, prvýkrát pred 5 rokmi pri založení účtu a druhýkrát pred 3 rokmi pri založení druhého účtu. Zvyšok riešim cez net.
  Reagovať
  • RE: Chodím do banky reakcia na: Chodím do banky
   27.7.2017 19:07
   to preto lebo mas malo penazi, keby si mal viac tak banka by ti zacala robit problemy. Stahovat poplatky a ine nezmysli, zrazu by sa zamestnanci zacali mylit v transakciach a ty uz by si musel ist osobne do banky.
   Reagovať

Vyhľadávanie

IT GALA stvorec 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019