PC REVUE
Image
9.1.2018 0 Comments

CES 2018: Toyota predstavila víziu mobility budúcnosti

Toyota predstavila na tlačovej konferencii svoje vízie a plány. Akio Toyoda, prezident spoločnosti, hovoril o prechode od automobilovej výroby k mobilite, ktorá má viac aspektov ako je mobilita na objednávku, mobilita ako služba a s výhľadom do budúcnosti autonómnym automobilom.

Toyota už v súčasnosti ponúka v 90 krajinách sveta až 37 modelov áut, ktoré sú elektrifikované, či už ide o elektromobily, hybridy alebo o vodíkové autá. S výhľadom do roku 2020 má byť v ponuke minimálne 10 plne elektrických modelov.

Do roku 2025 majú byť všetky modely Lexus aj Toyota dostupné aj v elektrifikovaných verziách alebo majú mať takúto možnosť pohonu. Pre tieto účely Toyota intenzívne pracuje na úplne nových typoch batérii s pevným elektrolytom, ktoré budú menšie a budú dosahovať vyššiu kapacitu.

Na tlačovej konferencií bol predstavený aj nový koncept dopravného prostriedku budúcnosti, e-Palette. Ide o elektrické autonómne vozidlo s variabilnými možnosťami využitia, ktoré by malo umožňovať jednoduchú konfiguráciu na rôzne dopravné úlohy.

E-Palette je koncipované ako mestské vozidlo a v prezentácií bolo predstavené niekoľko možností jeho využitia, od zdieľanej osobnej dopravy cez rozvoz obedov, kuriérske služby, zdieľané kancelárie a podobne. Napriek tomu, že tento projekt na pohľad vypadá dosť bláznivo, Toyota tieto vozidlá plánuje nasadiť na dopravu už v roku 2020 na chystaných Olympijských  hrách v Tokyu.

Výskumníci Toyoty na CES 2018 prestavujú aj vývojovú  platformu 3.0 pre autonómne vozidlá. Platforma je postavená na vozidle Lexus LS600h L. Vo výbave je systém 360 LIDAR, obsahujúci štvoricu snímačov LIDAR s vysokým rozlíšením a viacero senzorov LIDAR s krátkym dosahom umiestneným pod vozidlom na detekciu menších predmetov. Malá séria testovacích vozidiel by sa mala začať vyrábať v prototypovom centre Toyoty v Michigane už tento rok na jar.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Fin.techsummit: V pobočkách Tatrabanky vás bude vítať robot Pepper

17.11.2018 00:00

Jednou z tém prezentovaných na podujatí Fin.techsummit boli aj behaviorálne aspekty finančníctva a to zo všetkých uhlov pohľadu. Či už sa jedná o správanie finančných trhov, správanie sa klientov bánk ...

Technológie 2

PR: Každý dovozca elektrozariadení má povinnosti vyplývajúce z odpadovej legislatívy

16.11.2018 10:10

Odpadová legislatíva je komplikovaná a často v nej dochádza k zmenám. Slovenské firmy preto nemajú kapacity na to, aby ju priebežne sledovali. Pritom legislatíva ukladá všetkým výrobcom a dovozcom ele ...

Technológie 1

Vedci vyvinuli kvapalné palivo schopné uskladňovať solárnu energiu až 18 rokov

16.11.2018 00:04

Bez ohľadu na to, aké hojné sú zdroje solárnej energie, je tu stále problém s jej dlhodobým skladovaním. Teraz však švédski vedci z Chalmers University of Technology priniesli zaujímavé nové riešenie ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button