Image
9.1.2018 0 Comments

CES 2018: Toyota predstavila víziu mobility budúcnosti

Toyota predstavila na tlačovej konferencii svoje vízie a plány. Akio Toyoda, prezident spoločnosti, hovoril o prechode od automobilovej výroby k mobilite, ktorá má viac aspektov ako je mobilita na objednávku, mobilita ako služba a s výhľadom do budúcnosti autonómnym automobilom.

Toyota už v súčasnosti ponúka v 90 krajinách sveta až 37 modelov áut, ktoré sú elektrifikované, či už ide o elektromobily, hybridy alebo o vodíkové autá. S výhľadom do roku 2020 má byť v ponuke minimálne 10 plne elektrických modelov.

Do roku 2025 majú byť všetky modely Lexus aj Toyota dostupné aj v elektrifikovaných verziách alebo majú mať takúto možnosť pohonu. Pre tieto účely Toyota intenzívne pracuje na úplne nových typoch batérii s pevným elektrolytom, ktoré budú menšie a budú dosahovať vyššiu kapacitu.

Na tlačovej konferencií bol predstavený aj nový koncept dopravného prostriedku budúcnosti, e-Palette. Ide o elektrické autonómne vozidlo s variabilnými možnosťami využitia, ktoré by malo umožňovať jednoduchú konfiguráciu na rôzne dopravné úlohy.

E-Palette je koncipované ako mestské vozidlo a v prezentácií bolo predstavené niekoľko možností jeho využitia, od zdieľanej osobnej dopravy cez rozvoz obedov, kuriérske služby, zdieľané kancelárie a podobne. Napriek tomu, že tento projekt na pohľad vypadá dosť bláznivo, Toyota tieto vozidlá plánuje nasadiť na dopravu už v roku 2020 na chystaných Olympijských  hrách v Tokyu.

Výskumníci Toyoty na CES 2018 prestavujú aj vývojovú  platformu 3.0 pre autonómne vozidlá. Platforma je postavená na vozidle Lexus LS600h L. Vo výbave je systém 360 LIDAR, obsahujúci štvoricu snímačov LIDAR s vysokým rozlíšením a viacero senzorov LIDAR s krátkym dosahom umiestneným pod vozidlom na detekciu menších predmetov. Malá séria testovacích vozidiel by sa mala začať vyrábať v prototypovom centre Toyoty v Michigane už tento rok na jar.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

„Magické“ AR okuliare Magic Leap One sú tu. Takto zneli prvé reakcie recenzentov

17.08.2018 00:20

Ako sme vás informovali pred niekoľkými dňami, spoločnosť Magic Leap vydala svoj dlho očakávaný produkt – náhlavnú súpravu s rozšírenou realitou Magic Leap One Creator Edition. Pracovala na ňom 6 roko ...

Technológie

GPU NVIDIA Turing dokážu spracovať 8K video v reálnom čase

17.08.2018 00:15

Bežní používatelia zrejme nebudú tak skoro pracovať s 8K videom, ale niektoré filmy a videá na YouTube už boli natočené v tomto formáte. NVIDIA oznámila, že kamera RED pomôže vyriešiť jeden z najhorší ...

Technológie

Disney vyvíja robotických akrobatov. Časom majú nahradiť kaskadérov

17.08.2018 00:10

Začiatkom tohto roka výskumníci z Disney Imagineers predstavili Stickmana. Bol to robot schopný robiť saltá počas letu vo vzduchu. Nešlo o humanoidného robota, mal podobu písmena Z a bola to akási jed ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button