8.9.2014 0 Comments

Toshiba predstavila na veľtrhu IFA prototyp svojho nového Ultra HD televízora pre rok 2015

Spoločnosť Toshiba Europe GmbH predstavila na veľtrhu IFA 2014 prototyp svojho nového Ultra HD 4K televízora radu U, ktorého predaj je plánovaný na rok 2015. Toshiba je jedným z prvých výrobcov, ktorí predstavili verejnosti novú Ultra HD technológiu a uviedli televízor s týmto rozlíšením na trh. V rovnakom duchu vybavila spoločnosť Toshiba predstavovaný rad najnovšími inováciami a technológiami, vrátane vylepšenej funkcie MediaGuide Replay, technológie spracovania obrazu Cevo a podpory HEVC. Výsledkom je obraz s neuveriteľne presnými detailmi so štvornásobným rozlíšením oproti Full HD televízorom. Všetky nové modely majú exkluzívne tenké vyhotovenie.

Televízor vystavila Toshiba na veľtrhu IFA 2014 v Berlíne v hale 21a. Ďalšie podrobnosti o dostupnosti nového radu U v Európe počas roka 2015 budú ohlásené dodatočne.

Individuálne nahrávanie, ktoré sa prispôsobí divákovi

Nový rad U bude prvým modelom Ultra HD televízora, do ktorého zabuduje Toshiba funkciu MediaGuide Replay - inteligentné nahrávanie, ktoré automaticky reaguje na návyky diváka a pripomína mu programy, ktoré rád sleduje. Táto funkcia bola pôvodne predstavená s radom televízorov Toshiba L74. Vopred odporúča používateľom záznam programov podľa ich predchádzajúcich návykov pri sledovaní vysielania. Rad U však predstavuje ďalší významný posun a zavedenie nových inteligentných a inovatívnych funkcií MediaGuide Replay. Tieto vylepšenia rozšíria používateľské možnosti, ktoré budú kombinovať použitie televízora a ďalších zariadení, ako napríklad tabletu. Zároveň prinesú nové intuitívne funkcie, ktoré zvýšia pohodlie - či už budete doma, alebo pri televízore vôbec nebudete.

Na prvý pohľad pôsobivejšie

Neuveriteľné ostrý Ultra HD displej ešte viac oživuje technológia Toshiba Cevo Picture, ktorá zaisťuje mimoriadne ostrý a vysoko pôsobivý obraz vďaka pokročilému naladeniu podsvietenia. Hĺbka detailov a bohatší obraz bol vylepšený použitím širších LEDiek a zvýšením rozsahu farebnosti. Procesor, ktorý je súčasťou technológie Cevo, dokáže obnoviť pôvodné informácie o jase a farbách, ktoré sa strácajú počas nahrávania kvôli kompresii obrazu. Všetky tieto prvky dohromady poskytujú používateľom pri sledovaní viditeľne lepší zážitok so všetkými detailmi.

Viac možností prehrávania Ultra HD obsahu

Nový rad televízorov Toshiba U bude podporovať najnovší štandard dekódovania videa - HEVC, ktorý umožní prehrávanie Ultra HD obsahu prostredníctvom internetového vysielania, USB disku alebo SD karty a zaistí vyššiu kompatibilitu zobrazenia 4K obsahu pri 60 snímkach za sekundu. Výsledkom je ostrý živý obraz s vysokým rozlíšením.

Vyhotovenie nového radu U bude v elegantnom a štýlovom dizajne, ktorý bude ladiť s akýmkoľvek moderným obytným priestorom. Televízory radu U budú mať tenký rámik a elegantný moderný chrómový stojan s pieskovaným kovovým povrchom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung spúšťa predaj skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu

21.02.2020 14:27

Spoločnosť Samsung spúšťa od dnes 21. februára 2020 predaj najnovšieho skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu. Samsung Galaxy Z Flip je k dispozícii v dvoch farebných verziách (čiernej ...

Tlačové správy

Začať šetriť peniaze a planétu môžeme aj maličkosťami

21.02.2020 14:25

Menej jazdiť autom, obmedziť spotrebu energie a vody, minimalizovať používanie plastov a papiera. To je len niekoľko spôsobov, ako možno ušetriť nielen svoje financie ale aj životné prostredie. 365.ba ...

Tlačové správy

LENOVO DOSAHUJE V TREŤOM KVARTÁLI REKORDNÚ HODNOTU V RÁMCI VÝKONU SO VŠETKÝMI TRŽBAMI A ZISKOM PRED ZDANENÍM

21.02.2020 14:15

Skupina Lenovo oznámila, že tržby Skupiny v treťom štvrťroku dosiahli rekordnú výšku 14,1 miliárd dolárov, čo znamená desiaty po sebe idúci medziročný rast. Príjem pred zdanením vzrástol o 11% v porov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá