TomTom Touch Fitness Tracker

0

TomTom Touch Fitness Tracker je určený na nonstop používanie a prináša podrobné informácie o celodenných aktivitách, spánku a srdcovej frekvencii. Všetky informácie sa ukladajú do smartfónu, s ktorým je náramok pre­pojený cez bluetooth. Konkrétne sa spolu s náramkom používa aplikácia TomTom ­MySport, ktorá je dostupná na stiahnutie pre systémy Android aj iOS. Nájdete v nej prehľad vašich denných aktivít, záznamy z tréningov či celkový progres. Tieto informácie možno zdieľať na sociálnej sieti, takže sa môžete pochváliť priateľom vašimi výkonmi alebo ich porovnávať. Výborným pomocníkom môžu byť notifikácie. Napríklad pri tichom režime upozorní vibráciami na SMS alebo prichádzajúci hovor. Nájdete tu športový režim, ktorý zaznamenáva čas cvičenia, spálené kalórie a srdcovú frekvenciu. V aplikácii možno nastaviť konkrétnu športovú aktivitu, ako je beh, cyklistika alebo posilňovanie. Náramku neprekáža poliatie vodou, znesie dážď aj ľahkú sprchu, plávanie či potápanie však nezvláda. Okrem toho je vybavený novou funkciou, ktorá sleduje a vypočítava percento svalovej hmoty a telesného tuku. ­Meranie prebieha vysielaním nízkonapäťových impulzov, prostredníctvom ktorých náramok meria odpor a z tých­to údajov vypočítava Body Mass Index (BMI) – index telesnej hmotnosti.

 TomTom Touch disponuje dotykovým monochromatickým bielym displejom OLED s rozlíšením 128 × 32 px. Normálne je displej vypnutý a nezobrazuje ani čas. Po stlačení tlačidla sa rozsvieti a ponúka infor­mácie nazberané počas dňa. Ovládanie je jednoduché, uskutočňuje sa potiahnutím po displeji nadol alebo nahor. Vnútorná pamäť na zapisovanie údajov má kapacitu 4 MB. Konektor na nabíjanie TomTom riešil pomocou bežného micro USB, čo je výhodné, pretože nemusíte so sebou nosiť nabíjaciu kolísku, ale postačí aj nabíjačka k telefónu. Pri nabíjaní je zariadenie mimo náramku. Na výber sú štyri farebné vyhotovenia, a tak si ich môžete meniť podľa nálady alebo zladiť s oblečením. Batéria vydrží okolo 5 dní.

Parametre:

• Životnosť batérie: do 5 dní, sledovanie aktivity: kroky, aktívne minúty, vzdialenosť, spálené kalórie a doba spánku, veľkosť displeja: 5,58 × 22,38 mm, vodovzdornosť: IPX7, veľkosť zápästia (veľký): 140 – 206 mm
• Cena: 100 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výpočet BMI, dotykový displej, nabíjanie cez štandardný micro USB
- Len základné notifikácie

HODNOTENIE:

Vyhotovenie: 90 %
Výbava:  80 %
Funkčnosť: 80 %
Celkovo: 87 %

Zobrazit Galériu

Adam Lukáč

Všetky autorove články
TomTom Touch Fitness Tracker

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať