Image
2.1.2020 5 Comments

Tlačiareň Canon PIXMA G7040 s veľkokapacitnými nádržkami na atrament

Táto multifunkčná tlačiareň z produktovej rodiny MegaTank s možnosťou obojstrannej tlače a automatickým podávačom dokumentov je vhodná pre malé firmy, pobočky, alebo kancelárie, kde sa predpokladá pomerne vysoký objem tlače. Dodáva sa s prázdnymi nádržkami, tie je potrebné po vybalení naplniť. 

Napĺňanie nádržiek atramentom a rýchlosť tlače dokumentov a fotografiíí ukazuje naša videorecenziaV balení nájdete tri plastové fľašky čierneho atramentu, každú z objemom 170 ml a súpravu farebných atramentov C (Cyan), M(Magenta) a Y (Yellow), každý s objemom 70 ml. Rovnaké objemy majú aj nádržky integrované v tlačiarni, takže stačí nasadiť fľašku na otvor v prázdnej nádržke a počkať, kým všetok atrament  vytečie. Podľa výrobcu táto zásoba stačí na vytlačenie 18 000 čiernobielych strán, alebo 7 700 farebných strán. Samozrejme skutočná spotreba atramentu bude závisieť od toho, aká plocha papiera bude pokrytá. 

Tlačiareň je navrhnutá tak, aby na stole zaberala čo najmenej miesta. Ovládací panel je výklopný, takže naň dobre vidíte z každého uhla. Popri klasických USB a Ethernet konektoroch je samozrejmosťou aj pripojenie cez WiFi, takže bez problémov môžete tlačiť aj z mobilných zariadení platforiem iOS a Android, či ultrabookov.

Vďaka možnosti dopĺňania atramentov sa rapídne znižujú náklady na tlač, pretože platíte len za atrament a nie za kazety, ktoré obsahujú viac, alebo menej zložitý mechanizmus na dodávanie atramentu do tlačovej hlavy. Šetrí sa životné prostredie, pretože sa nevyhadzujú prázdne kazety entmi. Nakoľko nádržky na atrament sú pomerne veľké, nemusíte ich často dopĺňať, takže sa šetrí aj čas.  Priesvitné nádobky za okienkami telesa zásobníkov na tonery umiestneného v prednej časti tlačiarne umožňuje letmým pohľadom skontrolovať hladiny v jednotlivých zásobníkoch. Doplnenie toneru je otázkou niekoľko málo minút. Stačí nadvihnúť horný panel v ktorom je skener a odklopiť kryt uzáverov zásobníkov.

Vďaka konštrukcii fľaštičiek s atramentom, ktoré majú v hrdle membránový mechanizmus zabraňujúci vylievaniu atramentu počas preklápania, zvládne dopĺňanie atramentov skutočne každý a pokojne tak môže urobiť aj v biznis obleku a bielej košeli bez rizika ušpinenia rúk. Treba len dať pozor pri nalievaní farebných atramentov, aby ste do každej z troch nádržiek naliali správny atrament. 

Tlačiareň má dva zásobníky na papier, v spodnej časti je zásobník na 250 listov A4 a v hornej časti zásobník na ďalších 100 listov. Horný zásobník budete v praxi využívať hlavne na vkladanie fotopapierov a neštandardných formátov, ako sú obálky, pásy s nálepkami a podobne. Rýchlosť tlače pri štandardnom pokrytí je 6,8 strany za minútu farebne alebo 13 strán čiernobielo. Pri obojstrannej tlači je rýchlosť nižšia, pretože po vytlačení na jednu stranu listu tlačiareň chvíľu čaká, aby atrament uschol a až potom list vtiahne dovnútra a tlačí sa druhá strana. Tlač fotografie podľa veľkosti a nastavenej kvality tlače trvá okolo dvoch minút. Absencia zásobníkov na doplnkové farby prezrádza, že sa nejedná o typickú fototlačiareň, napriek tomu je kvalita fotografií veľmi dobrá, samozrejme musíte ich tlačiť na fotopapier. Farby sú vtedy čisté, ostré, jasné a detailné. Obchodnú grafiku, typu grafy, alebo bežné letáky môžete tlačiť vyššou rýchlosťou aj na bežný kancelársky papier.  Súčasťou tlačiarne je aj skener s automatickým podávačom na 35 listov. Úmyselne som pri testovaní skenoval dokumenty, ktoré prišli poštou a boli zložené na tretiny.

Urobím aj kalkuláciu: za 18 000 výtlačkov čiernym atramentom zaplatíte 10 eur, takže cena jedného výtlačku bude desatinné číslo, 0,0006 eura ktoré ja tak malé, že ani nemá výpovednú hodnotu. Za 7 700 farebných strán zaplatíte 3 x 8 eur (CMY) + samozrejme nejaké drobné, dajme tomu 6 eur za spotrebovaný čierny atrament, čo je spolu 30 eur. Cena farebného výtlačku bude 0,004 eura. To sú kalkulácie podľa údajov výrobcu reálne náklady budú závisieť od úrovne pokrytia výtlačkov, aj tak sú však veľmi nízke.    

Hlavnou výhodou pre používateľov v kanceláriách, malých, prípadne domácich firmách je mimoriadne hospodárna prevádzka a vynikajúca kvalita fotografií samozrejme v rámci možností farebného modelu CMYK.

Technické údaje: rozlíšenie tlače 4 800 x 1200 DPI, rýchlosť tlače  6,8 strany za minútu farebne alebo 13 strán čiernobielo, kapacita zásobníkov 350 listov.  Rozlíšenie skenera 1200 x 2400 DPI. Rozmery 234 x 369 x 403 mm, hmotnosť 9.6 kg

Hodnotenie : 91%     

Tip redakcie: Úsporná farebná tlač 

Cena 377 €, cena čierneho atramentu (170 ml) 10 €, cena každého farebného atramentu (70 ml): 8 €

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Canon 90D - vlajková zrkadlovka so snímačom APS-C

18.02.2020 00:10

Nová zrkadlovka Canon EOS 90 D sa môže pýšiť prívlastkom vlajkový model, samozrejme, v kategórii zrkadloviek so snímačom APS-C. Podľa číselného označenia je nástupcom populárneho modelu EOS 80D, no zd ...

Recenzie

Saramonic Blink 500 B2 / Splnené túžby

06.02.2020 13:54

V novinárskej praxi sa často ocitáme v situáciách, keď chceme zaznamenať rozhovor dvoch osôb. Často je to však na rôznych akciách či výstavách, kde je redaktor sám a potrebuje optimalizovať veľkosť a ...

Recenzie

Creative Sound Blaster AE-7 / Keď integrovaná zvukovka nestačí

10.02.2020 14:15

Samostatné zvukové karty sú, vyjadrené terminológiou živočíšnej ríše, „ohrozeným druhom“, svoje opodstatnenie však stále majú. Nič na tom nemení ani fakt, že k najvyspelejšiemu čipu Realteku (ALC1220) ...

5 Comments

 1. A co neznackove znacky ? reakcia na: Tlačiareň Canon PIXMA G7040 s veľkokapacitnými nádržkami na atrament
  5.1.2020 11:01
  Ako su na tom neznackove tlaciarne ?
  Skener robi pdf rovno v crt a posiela email ?
  To su vlasnosti ktore malokto udava
  Reagovať
 2. Canon?.? reakcia na: Tlačiareň Canon PIXMA G7040 s veľkokapacitnými nádržkami na atrament
  2.1.2020 18:01
  Canon nekupujte, nič Vám nedovolí, ak si ho napojíme na internet!!! Pri prvej výmene farby som ho vyhodil z okna!!!
  Reagovať
  • RE: Canon?.? reakcia na: Canon?.?
   Autor: Lubo
   3.1.2020 07:01
   tomu nerozumiem. U tohoto modelu sa farba nevymieňa, ale dolieva a v tom mi nič nezabráni :-)
   Reagovať
   • RE: RE: Canon?.? reakcia na: RE: Canon?.?
    3.1.2020 17:01
    Pri Epsone L800 sa tlačiareň po čase zablokuje a vypýta kód z fľašky na farbu a takto si zaistia,že to kupuješ od nich....
    Reagovať
    • RE: RE: RE: Canon?.? reakcia na: RE: RE: Canon?.?
     4.1.2020 20:01
     L800 od Epsonu? To sa da obísť, tie kody. Pomocka: WicReset

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá