Tlač obrazov na dosah ruky

0

O tom, že z vytlačených fotografií má človek úplne iný pocit ako z tých uložených v počítači, sa písalo už veľa. Naše obľúbené snímky však nemusíme mať len založené v albume ako súkromnú spomienku, ale môžeme ich povýšiť na umelecké dielo, ktoré bude zdobiť niektorú zo stien v našom príbytku. Spoločnosť Saal Digital ponúka možnosť nechať si vytlačiť svoje obľúbené fotografie do podoby obrazu, vytvoriac z nich unikátnu dekoráciu do interiéru.

Na vytvorenie a objednanie stačí mať bezplatný softvér od Saal Digital, kde si navolíme službu, ktorú chceme využiť – v tomto prípade vyhotovenie obrazu. Hneď od začiatku sa nám ponúka viacero možností, výberom z nich si všetko prispôsobíme svojim potrebám a predstave o finálnom produkte. Zákazník si hneď na úvod zvolí z ponuky materiálov, na ktorých bude obraz vytlačený. Na výber je napríklad fotoplátno, PVC doska, akrylátové sklo, hliníková doska (matná aj brúsená) či fotoplátno zosilnené doskou Alu-Dibond. Možností je viacero, ale pre menej skúsenú osobu môže byť náročné predstaviť si, ako bude vytlačená fotografia na jednotlivých druhoch povrchov vyzerať. Preto je lepšie urobiť si najprv menší prieskum, aby sme neskôr výber podkladu neľutovali. S tým nám môže pomôcť aj objednanie si ukážkovej súpravy fotoobrazov, vďaka ktorej získame lepší pojem o jednotlivých materiáloch a výslednej podobe nášho obrazu. Ak sa chceme vyvarovať zbytočného špekulovania nad neskorším zavesením obrazu, v tomto kroku si môžeme rovno objednať aj jednoduchý závesný systém. Jeho použitie je však obmedzené rozmermi obrazu, ktoré by nemali presiahnuť 40 × 60 cm.  

V ďalšom kroku je dôležité vybrať správny rozmer obrazu tak, aby esteticky sedel do priestoru, kam ho budeme chcieť umiestniť, a takisto, aby „svedčal“ danej fotografii a pre nevhodný pomer strán jej neubral na efekte. V ponuke je  až 60 rozmerov – od tých najmenších so stranami 10 × 15 cm až po najväčšie vo veľkosti 110 × 240 cm. Pri každom rozmere je uvedená cena zahŕňajúca daň, ale bez nákladov na dopravu. Rozmer našťastie nie je fixne obmedzený ponukou, takže si zákazník môže navoliť aj úplne individuálnu dĺžku strán. Takisto si možno vybrať hrúbku obrazu, prípadne aj druh zavesenia. Následne sa nám už otvorí šablóna nami vybraného produktu a my do nej jednoduchým potiahnutím presunieme fotografiu, ktorú máme uloženú v počítači. Fotografiu upravíme do takej veľkosti, aby sedela do rozmeru vybraného obrazu, a všetko uložíme. Potom môžeme buď pokračovať v nakupovaní a postupne si ukladať ďalšie produkty, alebo prejsť na ďalšiu stranu, kde už stačí iba doplniť svoje meno a doručovaciu adresu, zvoliť spôsob platby a netrpezlivo očakávať doručenie.

Keď niekomu technicky málo zdatnému poviete, že si môže vytvoriť a objednať obraz prostredníctvom softvéru, ktorý stiahne na internete, s najväčšou pravdepodobnosťou ho to odradí, pretože si predstaví komplikovaný proces, ktorý ho oberie minimálne o tri hodiny života. Opak je však pravda. V softvéri od Saal Digital je všetko prehľadné, jasné a zrozumiteľné do takej miery, aby to zvládol naozaj každý. Pri práci so softvérom sme ocenili, že ponúka na jednej strane dosť možností na to, aby si človek upravil výsledný produkt presne podľa svojich predstáv, a na druhej strane tých možností nie je toľko, aby sa v nich človek stratil a nedokázal sa rozhodnúť pre niektorú z nich. Vďaka tomu je to aj pomerne rýchle, a ak zákazník vie, čo chce, objednávku môže mať hotovú do 30 minút aj s pauzou na kávu.     

redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať