Tipy na darčeky pod stromček: Hodinky, klávesnica, slúchadlá...

1

Hľadáte inšpiráciu na darčeky pre svojich blízkych? Možno vám príde vhod náš redakčný výber produktov, ktoré by každý z nás v redakcii chcel nájsť pod stromčekom, prípadne ich odporúča ostatným pre ich výnimočné vlastnosti,  inovatívne prvky alebo vysoký stupeň užitočnosti či zábavy. Nech sa páči, tu sú.

Hodinky Samsung Gear S3

Tretia generácia vo verzii Frontier ponúka 1,3" displej s rozlíšením 360 × 360 pixelov a odolnosť proti vode a prachu (stupeň krytia IP68). Novinkou je plnofarebný displej AMOLED so 16 miliónmi farieb, ktorý na rozdiel od predchádzajúcej verzie zobrazuje  čas neustále. Otočná luneta dokáže bez dotyku obrazovky prijať alebo odmietnuť hovor alebo odložiť upozornenia. Vstavaný re- produktor umožňuje aktiváciu hlasových správ alebo počúvanie hudby. Novo sa podarilo integrovať GPS, výš­komer, barometer a rýchlomer, takže pri športe už môžete nechať telefón doma. Pribudlo aj NFC na rýchle platby pomocou Samsung Pay. K dispozícii je balík aplikácií vrátane fitnes, hudby, správ, športu a cestovných aplikácií. V prípade núdze možno aktivovať SOS a funkciu sledovania polohy a upozorniť tak na krízovú situáciu. Výdrž v praxi je približne 2-3 dni.

Cena s DPH:  399 EUR
Odporúča: Martin Drobný

Hra (PC, PS4, Xbox One) Battlefield 1

Štúdio EA DICE načasovalo najnovšie pokračovanie akčnej série práve na koniec roka. Populárne FPS vás tentoraz vyženie na vojnové fronty rokov 1914 – 1918. Autenticita všetkých zložiek je až na neuverenie – od zvukovej a historickej až po vizuálnu stránku. Mrazí z nej i cez obrazovku. Zrkadlom úspechu je i na dnešné pomery vysoké hodnotenie hráčov na Metacritics. Optimalizácia je zvládnutá na výbornú – grafika je skutočne úžasná a pritom si ju užijete aj na starších zostavách s grafickou kartou výkonnostne ekvivalentnou aspoň GeForce GTX 950.

Cena s DPH: 45 – 53 EUR
Odporúča: Ľubo Samák

Mechanická klávesnica Corsair Strafe RGB

K dispozícii je v osadení so spínačmi Cherry MX Brown, Blue, Red a Silent. Okrem istého stisku doprajete blízkemu kvalitne spracovanú klávesnicu s trvácim povrchom príjemným na dotyk, ale hlavne s vynikajúcou ergonómiou i vďaka flexibilnej opierke pod zápästia. Nechýba ani podsvietenie RGB (namiešate akýkoľvek odtieň), vďaka svetlovodom rovnomerné aj na klávesoch s dvojriadkovými nápismi. Chvályhodné je i štandardné rozloženie klávesov bez výstrelkov či bohaté možnosti prispôsobenia cez prepracovanú utilitu.

Cena s DPH: 140 EUR
Odporúča: Ľubo Samák

Inteligentný reproduktor a domáci pomocník Google Home

Domáci bezdrôtový reproduktor využívajúci funkciu Google Assistant a spájajúci inteligentné domáce spotrebiče a on-line služby do jedného funkčného ekosystému. Využitím hlasového ovládania poskytuje manažovanie každodenných úloh, získavanie odpovedí z vyhľadávania Googlu, umožňuje počúvať hudbu zo služieb ako YouTube Music, Spotify či TuneIn a ovládať ďalšie domáce spotrebiče.

Predpokladaná cena s DPH: 147 EUR
Odporúča: Martin Drobný

Grafická karta Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ (4 GB)

Pre drvivú väčšinu používateľov, teda majiteľov monitorov s rozlíšením do 2560 × 1440 px aktuálne najvýhodnejšia grafika na herné použitie. Štvorgigabajtová pamäť pri súčasných požiadavkách nepredstavuje nijaké obmedzenie. Cenovo konkurenčná GeForce GTX 1060 s 3 GB však už áno. Plnohodnotná 6-gigabajtová GTX 1060 je síce komplexne o trochu výkonnejšia, nárast výkonu je však neadekvátny 40 a viaceurovému príplatku. Za úvahu možno stojí do 1440p, do rozlíšenia full HD sa viac oplatí ušetriť Radeonom a nadeliť blízkemu ešte jeden ­darček – napríklad poriadnu myš.

Cena s DPH: 235 EUR
Odporúča: Ľubo Samák

Dron Parrot Jumping Race 

2× kolesá, kamera VGA 640 × 480, ovládanie cez Wi-Fi (dosah až 50 m), určené pre Apple ­iPhone, iPod Touch, iPad s iOS 7.1 alebo telefóny/tablety so systémom Android podporujúce Wi-Fi 5 GHz, pamäť 4 GB.

Cena s DPH: 183,62 EUR
Odporúča: Martin Drobný

GPS lokátor

V určitých situáciách je možnosť lokalizovať dieťa, starých rodičov, psíka či batožinu doslova na nezaplatenie. Pomocou GPS lokátora s mobilnou aplikáciou SONQUI môžu rodičia napríklad zistiť, či deti prišli bezpečne zo školy domov, starší ľudia môžu jednoduchým spôsobom vyslať SOS správu svojim najbližším, keď sa im niečo stane. GPS lokátor môžete využiť aj na dohľad nad domácimi zvieratami či na zabezpečenie svojho majetku, ako prevenciu proti krádeži. Pomocou aplikácie si môžete nastaviť aj bezpečné geografické zóny, ktoré by osoba s lokátorom nemala opustiť. Ak GPS lokátor prekročí hranicu nastavenej zóny, napríklad ak sa roztržitý dedko vyberie na prechádzku do priemyselnej zóny, všetci pripojení používatelia dostanú upozornenie. Pre ľudí v pokročilom veku môže byť orientácia v mestách náročnejšia, než by sa mohlo zdať. Pomocou tlačidla SOS si kedykoľvek môžu privolať pomoc. Vďaka lokátoru budete vedieť, kam máte po svojich starých rodičov prísť.

Cena s DPH: 79 EUR pri viazanosti 24 mesiacov, za dátový balík pre lokátor 5 EUR mesačne
Odporúča: Ľubo Lacko

Multiroomový systém Panasonic SC-All05

Podobných systémov je teraz na trhu veľa, no tento ma zaujal tým, že je ovládateľný cez aplikáciu v smartfóne, ale po prvotnom nastavení si môžete do zariadenia uložiť až 6 internetových rádií , ktoré potom môžete voliť priamo na zariadení, takže nepotrebujete smartfón. Reproduktor má slušný zvuk, je vodotesný a má vstavanú batériu. Pripojíte ho cez bluetooth, Wi-Fi aj eternet. Vyrába sa v bielej a čiernej farbe.

 

Cena s DPH: 196 EUR
Odporúča: René Hubinský

Streamer DENON DA300 USB

Kompaktný D/A prevodník so slúchadlovým zosilňovačom od renomovaného japonského výrobcu Denon dizajnom na prvý pohľad pripomína disk USB, ale veľmi kvalitný displej zapustený do matného skla a predovšetkým značka napovedajú, že ide o zariadenie pre audiofilov. Úloha prevodníka DA-300 je čo najvernejšie rekonštruovať analógový zvuk z digitálnych navzorkovaných údajov. Podporovaná je 32-bitová hĺbka a maximálna vzorkovacia frekvencia 192 kHz. Prevodník sa snaží vyhladiť priebeh signálu tak, aby sa odstránili jemné „schodíky“ digitalizovaných vzoriek. Týka sa to predovšetkým klasického digitálneho zvuku so vzorkovacou frekvenciou 44,1 kHz a 16-bitovej hĺbky. Zjednodušene povedané, prevodník urobí upscaling na 192 kHz/32 bit. Ak pre vás nie je prioritou dizajn a luxusné materiály, ale iba čo najvyššia kvalita zvuku, toto zriadenie vás nadchne.

Cena s DPH: 380 EUR
Odporúča: Ľubo Lacko

Pánsky holiaci strojček  PANASONIC ES-LV9N

Vysoký výkon, precíznosť a elegantný dizajn, to všetko ponúka pánsky holiaci strojček Panasonic ES-LV9N. Flexibilná hlava s piatimi čepieľkami na mokré aj suché holenie zaisťuje presnejšie kopírovanie tváre, a teda aj tesnejší kontakt s pokožkou. Výsledkom je dokonale hladké oholenie bez podráždenia pokožky. Vďaka špeciálnej japonskej technológii ostrenia čepelí si holiaci strojček poradí aj s mimoriadne tvrdými fúzmi. Technológia Shave Sensor zase rozpozná hustotu fúzov a prispôsobí jej rýchlosť motora. Ergonomické telo strojčeka prirodzene sadne do ruky a o pohodlnú údržbu sa postará čistiaca jednotka.

Cena s DPH: 379 EUR

Šikovná dokovacia stanica Club3D Sense Vision

Umožňuje používať akýkoľvek notebook s konektivitou tradičného desktopu. Má 5 rozširujúcich portov USB 3.0, čítačku kariet SD, konektor RJ-45 na gigabitový eternet, videovýstupy DVI-D, HDMI, ale i VGA, pričom dva z nich môžu byť použité súčasne. Dizajn zariadenia je v tvare štíhleho a ľahkého (260 g) panela s dĺžkou 372 mm. Telo je uspôsobené s ohľadom na jednoduché prenášanie. Punc elegantnosti dodáva brúsený hliník, z ktorého je šasi vyrobené. To okrem prémiového výzoru odoláva nárazom či vysokým ­teplotám. V predaji nájdete pod označením CSV-3242HDA.

Cena s DPH: 170 EUR

Dosiahnite ďalší level s Arctic P533 Racing stereo headset

Dobytie nových svetov, všemocní nepriatelia, úžasné bitky a divoké naháňačky – ambiciózni hráči sú denne konfrontovaní s tými najťažšími výzvami. S hráčskymi slúchadlami P533 Stereo dostanú to správne vybavenie.
• Silné basy a ostré výšky
• Výkonné neodýmové meniče
• Veľmi pohodlné, mimoriadne jemné náušníky
• Kompatibilné s Xboxom, PlayStation, tabletom, smartfónom, laptopom a PC
• 1,2 m kábel + predĺženie 2 m

Cena s DPH: 57 EUR
Takisto dostupné ako P533 Military a P533 Penta

Multifunkčná rúra Samsung MC32K7055CT

Rúra využíva na prípravu jedál magnetron s mikrovlnným výkonom 900 W, gril s výkonom 1500 W a teplovzdušnú rúru, pričom ohrev horúceho vzduchu má výkon až 2100 W a rozsah teploty je 40 – 200 °C. Dolná hranica teploty je ideálna na fermentovanie čiže kvasné procesy pri kysnutí cesta alebo príprave jogurtu.  Pri príprave jedál odporúčame využívať jeden z preddefinovaných komplexných programov HotBlast, pri ktorých cirkulácia horúceho vzduchu v hornej časti rúry priamo na povrch pripravovaného jedla zabezpečí chrumkavosť zvonka a šťavnatosť zvnútra. Pri príprave hranolčekov priamo zo zemiakov, a nie z mrazeného polotovaru, pečení kuracích stehien či zmrazených rybích prstov sa osvedčila technológia SLIM FRY, ktorá kombináciou grilu a horúceho vzduchu umožňuje prípravu pokrmu bez oleja, prípadne len s malým množstvom a s veľmi dobrým prepečením. Zaujala nás aj funkcia Fermantation, ktorá vo vnútornom priestore rúry udržiava optimálnu teplotu na kysnutie cesta alebo prípravu jogurtu, a predovšetkým programy Healthy Cooking umožňujúce prípravu ryže, cestovín, zeleniny, či už varenej, alebo grilovanej, hydiny, rýb a iných zdravých jedál.

Cena s DPH: 369 EUR
Odporúča: Ľubo Lacko

Pozrite si prvú časť Tipy na darčeky pod stromček >>

Pozrite si druhú časť Tipy na darčeky pod stromček >>

Zobrazit Galériu

Redakcia PCR

Všetky autorove články
darceky stromček

1 komentár

Úplne najväčší darček reakcia na: Tipy na darčeky pod stromček 3. časť

15.12.2016 08:12
Darček, ktorý môžete darovať na Vianoce sebe aj svojím blízkym, sú pokojné a bezdarčekové Vianoce. http://bytvpanelaku.sk/bezstresove-vianoce/ si skutočne užijete, bez naháňania za zbytočnosťami. Vianoce nie sú o peniazoch, nakupovaní a o darčekoch, Vianoce sú o stretávaní a rozprávaní sa ľudí. Zoči voči, nie cez Skype alebo ICQ. Vyskúšajte a dostanete pohodové sviatky.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať