Tipy na darčeky pod stromček: Smartfón, fotoaparáty a kamery

0

Hľadáte inšpiráciu na darčeky pre svojich blízkych? Možno vám príde vhod náš redakčný výber produktov, ktoré by každý z nás v redakcii chcel nájsť pod stromčekom, prípadne ich odporúča ostatným pre ich výnimočné vlastnosti,  inovatívne prvky alebo vysoký stupeň užitočnosti či zábavy. Nech sa páči, tu sú.

Smartfón Honor 8

Telo je malý dizajnový skvost. Snímač odtlačkov na zadnej stene zároveň funguje ako tlačidlo, kde si môžete predvoliť funkcie na krátke a dlhé zatlačenie a dvojklik. Displej má full HD rozlíšenie. Najzaujímavejší je duálny fotoaparát, ktorý má dva rovnaké objektívy, no jeden je mo­nochromatický a druhý klasický farebný senzor RGB. Monochromatický senzor dokáže zachytiť viac svetla, a keď potom obrazový procesor zlúči informácie z obidvoch senzorov tak, že použije ­jasovú zložku z monochromatického a farebné zložky zo senzora RGB, výsledkom je fotografia s vyšším dynamickým rozsahom jasu. Dva objektívy umiestnené blízko seba ponúkajú dobrý technologický predpoklad na presný systém zaostrovania a umožňujú do snímky ukladať priestorové informácie. Tie využíva funkcia virtuálna clona umožňujúca používateľom experimentovať s hĺbkou ostrosti a vytvárať dodatočne umelý bokeh čiže rozostrené pozadie.

Cena s DPH: 409 EUR (32 GB), 449 EUR (64 GB)
Odporúča: Ľubo Lacko

Kompaktný fotoaparát Sony DSC- RX100 III

Tento high-end kompakt už nepatrí k horúcim novinkám, dnes sú na trhu aj jeho novšie verzie IV a V. Stále sa však vyrába a možno ho teraz už kúpiť za veľmi zaujímavú cenu. Sony RX100 svojho času založil kategóriu high-end kompaktov. Hlavné výhody sú vysoko svetelný objektív, 1" snímač obrazu, veľmi ­kvalitný optický stabilizátor. V kvalite videa a fotografií patrí vo svojej kategórii k špičke. Má vstavaný vysúvací hľadáčik a možnosť kompletného manuálneho ovládania, to všetko v miniatúrnom tele, ktoré schováte do vrecka.

Aktuálna cena sa pohybuje pod hranicou 680 EUR.
Odporúča: René Hubinský

Zrkadlovka Canon EOS 80D

Zrkadlovka pre pokročilých amatérov a nadšencov fotografie a videa, ktorí radi experimentujú. Veľmi rýchle a nehlučné zaostrovanie, ktoré funguje aj pri málo osvetlených nočných scénach, ocenia predovšetkým priaznivci nakrúcania videa. Pri fotografovaní v režime live view a nakrúcaní videa pri zdvihnutom zrkadle sa uplatní zlepšený zaostrovací systém Dual Pixel CMOS AF. Revolučná novinka je setový objektív Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM, ktorý umožňuje použitie adaptéra PZ-E1 na plynulé zoomovanie. Vďaka systému Nano USM má 2,5× vyššiu rýchlosť zaostrovania na širokom a 4,3× na dlhom konci než jeho predchodca s prívlastkom STM. Preto je táto zrkadlovka perfektná na nakrúcanie reportážneho, prípadne dovolenkového videa, kde automatické zaostrovanie funguje rovnako dobre ako na komerčných videokamerách.

Cena s DPH: so setovým objektívom 1549 EUR, telo: 1189 EUR
Odporúča: Ľubo Lacko

Akčná kamera GoPro Hero5 Black

Je to tohoročná novinka a v duchu svojich predchodcov má čo ponúknuť. Kamera je teraz vodotesná do 10 metrov bez prídavného puzdra, natáča v rozlíšení 4K v jednom z troch voliteľných šírok záberu. Fotky s rozlíšením 12 Mpx môžete teraz ukladať aj do RAW, pribudla stabilizácia obrazu, dotykový displej, kvalitné nahrávanie zvuku a nový náramkový ovládač s hlasovým ovládaním.

Cena s DPH: 429,99 EUR
Odporúča: René Hubinský

Domáca bezdrôtová HD kamera ANTIK SmartCam SCI-15

Štýlová domáca otočná IP kamera pripojiteľná cez Wi-Fi alebo kábel. Na tablete či smartfóne (iOS, Android) vidíte, čo sa deje v detskej izbe či kdekoľvek inde vo vašom príbytku, pričom vy môžete byť kdekoľvek na svete. Vysoká HD (720p) kvalita obrazu a obojsmerná hlasová komunikácia. Diaľkové ovládanie natáčania kamery. Pri identifikácii pohybu v priestore vytvorí videozáznam a pošle upozornenie na mobil. Aplikácia a hlasové inštrukcie na inštaláciu v slovenčine. Snímanie v tme do 10 m. Montážna súprava na prichytenie na strop. Super darček pre každú rodinu.

Cena s DPH: 99,90 EUR
Nakúpite na www.antik.sk

Štýlová bezzrkadlovka Olympus OM-D E-M10 mark II

Olympus sa dlhodobo sústreďuje na kvalitu spracovania aj výstupov. Model E-M10 mark II to iba ­potvrdzuje. Používa  16 Mpx  snímač systému micro 4/3 s 5-osovou stabilizáciou, výmenné objektívy, vynikajúci hľadáčik OLED s rozlíšením 2,36 Mpx a, samozrejme, pripojenie Wi-Fi na umožnenie ovládania a prenosu súborov do smartfónu. Prístroj zaujme retrodizajnom s možnosťou ovládania kvalitnými mechanickými prvkami, možnosťou natáčania časozberných videí v 4K rozlíšení či natáčaním spomalených videí. K dispozícii je až 40 modelov objektívov, ktoré ďalej zvyšujú možnosti využitia. To všetko v ľahko prenosnom kompaktnom tele.

Cena s DPH: Olympus E-M10 II + objektív 14-42mm II – 699 EUR
Odporúča: René Hubinský

Akčná kamera Garmin VIRB Ultra 30

Akčná kamera Garmin VIRB Ultra 30 s G-Metrix, s funkciou ovládania hlasom a dotykovým LCD displejom zachytáva bohaté zábery vo vysokom rozlíšení a v kvalite až 4K/30 fps. Dokáže vaša akčná kamera ukázať, ako ďaleko, ako rýchlo a ako vysoko ste sa dostali? VIRB Ultra 30 to vie. Táto vodotesná Ultra HD akčná kamera nahráva videá s dátami z GPS a ďalších senzorov. Je vybavená aj hlasovým ovládaním, takže postačí povedať tú správnu frázu a kamera spustí/pozastaví nahrávanie. Pri dobrodružstvách vo vlhkých podmienkach alebo snehu si obľúbite, že má dotykový LCD displej a mikrofón, ktorý dokonca sníma cez vodotesné puzdro. Navyše môžete vysielať naživo svoje videozážitky priateľom cez videokanály alebo sociálne siete.

 

Cena s DPH: 399 EUR
Kúpite na www.agem.sk

Pozrite si prvú časť Tipy na darčeky pod stromček >>

Pozrite si tretiu časť Tipy na darčeky pod stromček >>

 

Redakcia PCR

Všetky autorove články
darceky stromček

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať